Producenci

Blogi zawodników M-Z Teamu

Profile

»

Sporty walki

Jeśli jesteś miłośnikiem sportów walki i uwielbiasz swoją pasję to doskonale wiesz, że suplementacja pozwoli Ci na osiągnięcie jeszcze większych wyników. Ponadto to świetny sposób na zwiększenie własnych możliwości  i skupienie się na osiągnięciu własnych celów. W przypadku osób trenujących sporty walki jest ważne to, abyśmy skoncentrowali się na efektach takiej kuracji. Dzięki nim skracamy proces regeneracji oraz unikamy zjawiska katabolizmu, co dla sportowców jest naprawdę istotne. 

Kilka słów o suplementacji
 
Jeśli aktywnie trenujesz sporty walki to zdajesz sobie sprawę, że suplementacja może Ci pomóc. Gdy zajmujemy się tym profesjonalnie na pewno suplementacja ułatwi nam osiągnięcie pewnych celów sportowych i przede wszystkim pomoże w łatwiejszym przyswajaniu aminokwasów. Ma to też wpływ na przyswajanie składników, które są bardzo ważne. Wykorzystując potencjał współczesnych odżywek możemy nie tylko szybko uzyskać efekty, na których nam zależy, ale również zadbać o własne zdrowie. 
Rodzaje odżywek w sportach walki
 
Sport walki jak wiadomo wymaga nie tylko skupienia, ale również odpowiedniej diety, ogromnego wysiłku oraz determinacji w osiągnięciu celu. Aby ułatwić sobie wybranie konkretnej odżywki, warto zapoznać się z tymi jakie są rekomendowane dla sportowców i wybrać odpowiednie dla siebie. 
 
Odżywki węglowodanowe – To podstawowe źródło energii, dlatego zaleca się ich przyjmowanie przed treningiem. 
Odżywki białkowe – Umożliwiają uzupełnienie diety oraz ułatwiają trawienie białka. Dodatkowo proteiny zawarte w białym wpływają na korzystne kształtowanie masy mięśniowej. Najczęściej tego rodzaju odżywki to nic innego jak koncentrat białka, hydrolizat białka, izolat białka. 
Odżywki tzw. Gainery – Wykazują skuteczne działanie i są odpowiedzialne za natychmiastowy przyrost masy mięśniowej. Ponadto dzięki nim możemy zastąpić chociaż jeden posiłek. Natomiast obecność białek pozwala nam na transport energii. 
Odżywki aminokwasowe – To świetny produkt zastępczy dla białek. Nie musimy się martwić o trudności z ich przyswajaniem, gdyż zwykle jest to bardzo łatwe. Zalecane podczas intensywnego treningu. 
Odżywki z aminokwasami BCAA – To specjalistyczne odżywki, które ułatwiają transport aminokwasów o charakterze rozgałęzionym. Polecane w przypadku, gdy organizm nie jest zdolny do ich produkcji. Są też świetnymi antykatabolikami. 
Kreatyna – To substancja wykorzystywana najczęściej w odżywkach, która dodaje nam energii i ułatwia kształtowanie masy. Cechuje się maksymalnymi właściwościami wchłaniającymi. 
 
Korzyści z przyjmowania odżywek dla sportowców uprawiających sporty walki
 
Zwiększona siła w mięśniach
Lepsza wytrzymałość
Szybsza i skuteczniejsza budowa efektywniejszej masy mięśniowej
 

 

 

Pokaż:
Sortowanie: