#1 Badania suplementów diety – Omega-3

Na rynku co kilka dni pojawiają się firmy prezentujące nowe wersje starych suplementów. Nie byłoby w tym nic negatywnego gdyby nie ich jakość. Jak pokazał nasz rodzimy rynek - wystarczy kilka tysięcy złotych i duże grono fanów, aby wystartować z własną linią produktów. O ile zlecenie produkcji i przygotowanie etykiet to niezwykle prosta kwestia, o tyle znalezienie dobrego i certyfikowanego surowca to już nie taka błachostka.

Tanie suplementy zawierają w składzie surowiec sprowadzany z Azji (głównie Chiny), o często niskiej jakości, dodatkowo po analizie laboratoryjnej znaleźć można w nich metale ciężkie w znaczących ilościach.

Świadomość konsumenta

Kryteria kupna suplementów w większości przypadków niezmiennie są takie same: niska cena i duża ilość. Kupując najtańsze produkty mające pomóc nam wyprowadzić zdrowie na prostą lub wesprzeć je podczas intensywnego wysiłku lub codziennego życia niejako strzelamy sobie w stopę. Brak analizy laboratoryjnej gotowego produktu lub surowców użytych dla jego produkcji to kupowanie kota w worku. O ile w przypadku ekstraktów roślinnych co najwyżej nie odczujemy pozytywnego działania na nasz organizm o tyle kwasy tłuszczowe w zjełczałej formie mogą nam zaszkodzić, podobnie jak znajdujące się w nich metale ciężkie.

Kontrola produktów

Kilkanaście tygodni temu postanowiliśmy poszukać laboratorium, które podejmie się zbadania kilku produktów z naszej oferty. Wybór padł na zyskujące coraz większą popularność produkty marki Apollos Hegemony.
Fish Oil na etykiecie prezentuje skład wręcz identyczny do produktu Omega-3 Gold firmy Olimp. Podobieństwo surowca sprawiło, że postanowiliśmy je zweryfikować. Zleciliśmy firmie J.S. Hamilton Poland S.A. zweryfikowanie składu tego suplementu.

Wyniki

Jak widać na powyższych badaniach, suplement diety Fish Oil zawiera deklarowane ilości EPA i DHA oraz użyty surowiec jest wolny od metali ciężkich.

Tagi: badania, badanie suplementów, dha, epa, kwasy tłuszczowe, omega-3, zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *