24h Maraton BJJ vol.4

Trenowac z Najlepszymi

To już czwarty, 24h Maraton BJJ, który odbył się w minioną sobotę.

Impreza, jak zwykle, miała swoje miejsce w Gdańsku. I jak zwykle, organizacją zajął się Złomiarz Team. I jak zawsze, tak i ta edycja miała wymiar charytatywny. Po raz kolejny uczestnicy pokazali, że Jiu Jitsu ma wielką moc, a społeczność jaką tworzymy, potrafi przenosić góry.

Uczestniczyłem w maratonie po raz trzeci. Tym razem mój wyjazd do Gdańska był pod znakiem zapytania. Jeszcze w czwartek wiedziałem, że jeśli pojadę, to tylko na godzinę… dwie. Udało się! Ostatecznie na AWFie w Gdańsku dotarłem na rozpoczęcie maratonu. Po szybkiej rejestracji i krótkiej rozgrzewce można było zaczynać. Rundy były różne: i te należące do luźnych, i te bardzo mocne, o każdą pozycję. Udało mi się zrobić tylko (albo aż) 34 pięciominutowe rundy.

Dobrym rozwiązaniem było stworzenie aplikacji, w której na bieżąco można było sprawdzać swój wynik, i obserwować pierwszą piątkę zawodników. Tym razem nie udało mi się pobić swojego rekordu z 2017 roku, kiedy to stoczyłem 53 walki. Szkoda.

Czas mnie tym rzazem ograniczał. Z roku na rok startujących przybywa, a czołówka robi co raz to więcej walk. Tym razem było to ponad 200 pojedynków. Obłęd. Poniżej przedstawiam film mojego autorstwa, oraz informacje od organizatorów.

Już nie mogę się doczekać małego jubileuszu w 2020 roku i 5 edycji wspaniałej inicjatywy, jaką jest 24h Maraton BJJ. Należy jeszcze dodać, że tegoroczny celu na jaki zbierane były pieniążki, to leczenie 7- letniego Nikosia (informacje o Nikodemie możecie znaleźć pod poniższym linkiem). To dla takich szczytnych celów warto zmieniać swoje plany, a przy okazji można świetnie się bawić.

Link do zbiórki dla Nikosia: https://zrzutka.pl/zatrzymac-burze-w-glowie-nikosia

Info od organizatora:

✅ PODSUMOWANIE 24h Maraton BJJ vol. 4

✔️ Stoczono łącznie 5067 walk
✔️ Zarejestrowały się 304 osoby
✔️ Zebraliśmy dla Nikosia 9150 zł!

🥋 Z jakich klubów przybyliście:
Academia Gorila, Akademia Młodych Sportowców, Anakonda Poznań, Animal Flow, Arachion, Animals, AWF Judo Gdańsk, Baltic Fighters, Berserkers Team, Bushido, Checkmat, Copacabana, Dragon Judo, Energy Fight Club, Exilados, Faltom, Forfit, GOld Team, Gracie Barra Grappler Grudziądz, Grappler Ełk, Husaria, Ipanema, Jaguar Judo, Kaiser Sports, KO Park, Kormorany Augustów, Mighty Bulls, Piranha Gdynia, Sako, Sarmatia, Sempre Jiu-Jitsu, Serpentes, Urban Jiu Jitsu, Vataha, Wybrzeże, XYZ Fight Club, Zenith, Złomiarz Team!

🚗 Skąd przyjechaliście?
Barczewo, Białogard, Białystok, Bydgoszcz, Chwaszczyno, Elbląg, Ełk, Gdańsk, Gdynia, Gniezno, Grodzisk Wielkopolski, Grudziądz, Iława, Kartuzy, Koło, Koszalin, Kowale, Kwidzyn, Laskowice Pomorskie, Morąg, Mrągowo, Myszków, Nowe, Olsztyn, Ostróda, Ostrów Mazowiecka, Parchowo, Piaseczno, Piła, Poznań, Pruszcz Gdański, Puck, Rumia, Słupsk, Sopot, Starogard Gdański, Suwałki, Świecie, Szczecin, Toruń, Tuchola, Warszawa, Wejherowo, Włocławek, Zawiercie!

Było:
🚺 36 kobiet
🚹 268 mężczyzn

✔️ 29 osób niepełnoletnich
✔️ 275 dorosłych

✅ 131 białych pasów
✅ 88 niebieskich pasów
✅ 42 purpurowe pasy
✅ 31 brązowych pasów
✅ 12 czarnych pasów

Pobiliśmy kilka rekordów:
➡️ największa ilość uczestników! Zarejestrowaliśmy 304 osoby! (w III edycji wzięło udział 209 osób)
➡️ największa ilość walk stoczonych przez 1 osobę (220 walk, poprzednia edycja - 193 walk)
➡️ najwięcej zebranych pieniędzy na cel charytatywny - 9150 zł (poprzednia edycja to 5840 zł)
➡️ najwięcej nagród od sponsorów! w tym roku mieliśmy rekordową ilość sponsorów i nagród ufundowanych przez nich. Dziękujemy 🙂

🏆 ZWYCIĘZCY 4 EDYCJI MARATONU BJJ 🏆

1. Joanna Zabulewicz - Złomiarz Team Gdańsk - 220 walk
2. Jerzy Izdebski - Złomiarz Team Gdańsk 220 walk
3. Grzegorz Kowalczyk - Academia Gorila Warszawa - 215 walk
4. Grzegorz Kowalski - Berserkers Team Olsztyn - 210 walk
5. Aila Solecki - Gold Team Piła - 203 walki

3 NAJWYTRWALSZE KOBIETY 🔥
1. Joanna Zabulewicz - Złomiarz Team Gdańsk - 220 walk
2. Aila Solecki - Gold Team Piła - 203 walki
3. Sandra Słowińska - Złomiarz Team Gdańsk - 198 walk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *