#5 Badania suplementów diety – SARM LGD

Redakcja

Kupno SARM'ów nabrało już nieomal status kupna sterydów, czyli ogromnej losowości dotyczącej jakości ostatecznego produktu. Pytanie "czy SARM X jest sprawdzony?" jest powtarzane częściej niż pytanie o poprawność treningu lub diety. Wskazuje to na ogromny problem z przejrzystością i klarownością jakościową producentów SARM'ów. Opinie dotyczące SARMów również nie mogą być przekładane jednoznaczne, przez nieuczciwe praktyki marketingowe, gdzie dobre opinie produktu są zasługą agencji marketingowej a nie faktycznej jakości produktu. Postanowiliśmy z tym walczyć i na naszych stronach zamieszczać tylko sprawdzone jakościowo produkty. Ostatnimi czasy bardzo pozytywnie zaskoczył nas producent, który cieszy się u nas . Postanowił nam dostarczyć świeżo przeprowadzone badania jednego z ich najbardziej popularnych produktów - SARM Legend LGD-4033

Hades Hegemony SARM Legend LGD-4033 - SARM przebadany klinicznie!
Hades Hegemony SARM Legend LGD-4033 - SARM przebadany klinicznie!

Czym są SARM'y?

SARM'y (Selective Androgen Receptor Modulator) to jak nazwa wskazuje selektywne modulatory receptorów androgenicznych. W prostszych słowach są to substancje, które na organizm oddziałują w sposób podobny jak androgeny (hormony męskie), jednak dzięki różnej interakcji z receptorami w różnych tkankach, cechują się mniejszą ilością skutków ubocznych. Można zatem uznać, że wywołują efekt podobny do sterydów, samemu jednak nie będąc sterydami.

Czym jest Ligandrol (LGD-4033)?

Legend, Ligandrol, LGD-4033, czy bardziej chemicznie 4-((R)-2-((R)-2,2,2-trifluoro-1-hydroxyethyl)pyrrolidin-1-yl)-2-trifluoroMethyl)benzonitrile to jeden z najdłużej występujących SARMów na rynku. Działanie Ligandrolu jest niekiedy porównywane do przyjmowania Testosteronu, ze zmniejszoną ilością efektów ubczonych, spowodowanych koniecznością iniekcji i wpływem na wątrobę i oś HPTA.

Co ciekawe, nie wpływa w stopniu znacznym na lipidogram, a podczas opisywania wyników badań stosowanie Ligandrolu znacznie zwiększyło beztłuszczową masę ciała biorących udział.

Badanie kliniczne dotyczące LGD - zestawienie wpływu Ligandrolu na A) poziom beztłuszczowej masy ciała B) poziom masy tłuszczu C) Siłę w wyciskaniu nóg leżąc (źródło:
Badanie kliniczne dotyczące LGD - zestawienie wpływu Ligandrolu na A) poziom beztłuszczowej masy ciała B) poziom masy tłuszczu C) Siłę w wyciskaniu nóg leżąc (źródło: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4111291/)

Niezależne badania kliniczne potwierdzające skład produktu

Wiemy już, że Ligandrol skutecznie może wspomagać zdobywanie suchej masy mięśniowej. Jednak skąd możemy wiedzieć, że Ligandrol znajduje się w kupowanym przez nas produkcie?Albo że znajduje się w nim ilość deklarowana przez producenta? Krótko mówiąc - w większości przypadków nie wiemy. Możemy jedynie "wierzyć", że renomowany producent nie chcąc stracić na swojej marce dba o jakość produktów.

Jednak Hades Hegemony, najprawdopodobniej jako pierwszy producent SARMów na świecie, postanowił przebadać swoje produkty, w renomowanym laboratorium Colmaric Analyticals. Potwierdzono nie tylko deklarowaną przez producenta wartość 2 miligramów LGD-4033 na kapsułkę, ale co więcej, niezależne laboratorium stwierdziło zawartość o 10% wyższą niż deklarowana, co bardzo pozytywnie świadczy o podejściu producenta Hades Hegemony do swoich produktów. 

Wyniki firmy Colmaric Analyticals dotyczące SARM Legend LGD-4033 firmy Hades Hegemony
Wyniki firmy Colmaric Analyticals dotyczące SARM Legend LGD-4033 firmy Hades Hegemony

Hades Hegemony SARM Legend LGD-4033 - opinia końcowa i podsumowanie

SARM Legend LGD-4033 to najprawdopodobniej pierwszy przebadany SARM na świecie. Pozytywne wyniki zachęcają do wybrania nie tylko samego LGD-4033, ale i innych produktów firmy Hades Hegemony.

Tagi: badanie suplementów, lgd, lgd-4033, ligrandrol, sarm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *