Andarine SARM #5

Jakub Kola

Andarine S4

Czym jest Andarine?

Andarine (S4) to związek chemiczny będący selektywnym modulatorem receptorów androgennych. Cechuje się silnym działaniem anabolicznym. Często porównywany jest do sterydów anabolicznych, a nawet stawiany na równi z nimi. Wywiera silny wpływ na rozwój masy i siły mięśniowej, zredukowany o efekty uboczne sterydów. W celach klinicznych został stworzony m. in. do niwelowania skutków łagodnego przerostu prostaty.

andarine

Jakie ma działanie?

Preparat Andarine wpływa na działanie receptorów androgenowych. Substancja dzięki swojemu mechanizmowi wykazuje silne działanie anaboliczne, jednocześnie ograniczając skutki uboczne takie jak wzrost estrogenu, wirylizacja czy trądzik posteroidowy.
Wiązanie i aktywację receptora androgenowego zmienia ekspresję genów i zwiększa syntezę białek, które ostatecznie buduje i chroni mięśnie.

Pod kątem działania ochronnego i redukującego rozmiar prostaty, andarine zachowuje się równie skutecznie jak finasteryd, ale bez zjawiska zmniejszenia masy mięśni. Zjawisko to zachodzi najprawdopodobniej poprzez blokadę receptorów dihydrotesteronu w gruczole prostaty.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2098692/

Andarine ma bardzo ciekawe działanie pod kątem wyeksponowania mięśni. Sprawia że mięsień staje się "suchy", bardziej pękaty a co za tym idzie jest bardziej widoczny. Bardzo dużo opinii mówi o zjawisku utwardzenia, ubicia mięśnia podczas przyjmowania S-4.

Widzenie na żółto

Przeszukując opinie o andarine można się natknąć na informacje o zaburzeniu widzenia spowodowanym zażółceniem obrazu. Zjawisko to pojawia się przez powstanie metabolitów M1, który się wiąże z receptorem naocznym. Podobne działanie mają leki z grupy glikozydów nasercowych. Problem znika po zmniejszeniu dawki, bądź rezygnacji z preparatu. Brakuje doniesień na temat trwałych uszkodzeń narządu wzroku potwierdza czasowe działanie.

Jak dawkować?

Andarine posiada krótki okres półtrwania 2,6-5,3 godziny.
Dzienna dawka wynosi 40-75 mg, gdzie bezpieczną wartością, niepowodującą zaburzeń wzroku jest 50 mg. Dawkę dzienną należy podzielić na kilka mniejszych (2-4) skąd 1-2 powinny być przyjmowane okołotreningowo.
W celu ograniczenia wystąpienia zażółcenia obrazu, można stosować preparat systemem 1 dzien ON, 1 dzien OFF lub 5 dni w tyg ON i 2 dni przerwy.

Podsumowanie

 1. Andarine jest środkiem bezpiecznym, posiada potencjał anaboliczny.
 2. Powoduje wzrost beztłuszczowej masy i poprawia zjawisko ekspozycji mięśni.
 3. Wykazuje pozytywne oddziaływanie na gruczoł prostaty.
 4. Posiada krótki okres półtrwania, dlatego powinien być używany w dziennych podzielonych dawkach.
 5. Charakteryzuje się bardzo wysoką biodostępnością w podaniu doustnym.
Tagi: andarine, finasteryd, s-4

44 komentarze

 1. Avatar

  Żółte widzenie wystapiło u mnie przy 100mg, stosowałem 1 tydz 25, 2 tydz 50 mg 3-4 75 mg 5-6 100mg
  efekty to mega nabicie powyżej 50 mg, waga skoczyła o ponad 3 kg, jakość mięśnia najwyższa, stosowanie systemem dzien brania, dzien wolny na przemian jest dobrym rozwiązaniem żeby nie wystąpiło „zółte widzenie” ktore mija po 3-4 dniach. Wówczas brałem rano 25 mg, przed treningiem 25mg i po treningu też 25mg.

 2. Avatar

  Stosowałem 2 razy 50 i 75mg/ed
  Zdecydowanie lepsze działanie było w przypadku 75mg, żadnych negatywnych skutków a nabicie i twardość mięśni jak po dobrym towarze.
  Świetny środek w połączeniu z propkiem np 😉

 3. Avatar

  A jak z siłą o ile poprawiliście swoje rekordy

  • Avatar

   przy 75 mg i diecie +300 kcal idzie konkretnie, co trening w siadach i martwym byłem w stanie dołożyć po 2,5-5 kg na stronę, w przypadku mniejszych grup siła poszła mniej bo uginanie z hantlami na bicka początkowo 15 kg na 12 razy a teraz 22,5 na 10 razy, barki też dużo poszły, pierw było 20 na 12 razy a pod koniec cyklu (dawka 75mg) 32,5 na 9 razy

 4. Avatar

  A co myślicie o andarine z DNA i

 5. Avatar

  A w brzuchu coś ubyło jakieś cm?

 6. Avatar

  Czyli dobrej redukcji by na tym nie zrobił

 7. Avatar

  A jak brać 1 dzień of 1 on czy 5 dni on i 2 dni of myślę o dawce 75mg i czy przy tej dawce występuje te żółte widzenie

 8. Avatar

  Ok dzięki

 9. Avatar

  Andarine przyjdzie jutro i w środę chcę zacząć brać C treningi mam pon wt czw pt czy andarine trzeba brać koniecznie w dni treningu

 10. Avatar

  A mógłbym pociągnąć do niedzieli np 25 mg przed treningiem a w poniedziałek zwiększyć do 50 mg

 11. Avatar

  Jeszcze raz dzięki

 12. Avatar

  Witam. Jeżeli chciałbym cykl Andarine z Ostaryną i GW, to jak długo i jakie dawki stosować?

 13. Avatar

  Po jakim czasie czuć działanie andarine

 14. Avatar

  Przy dawce 75 mg występuje żółte widzenie zmniejszyć dawkę czy mogę dalej ciągnąć

 15. Avatar

  Akurat przypadła sobota i niedziela (weekend) to nie biorę bo przypadają te 2 dni of a jak np wejdę od poniedziałku na 75 mg dalej i w środę mnie dopadnie żółte widzenie znów to mam zmniejszać czy mogę ciągnąć znów do weekendu

 16. Avatar

  Narazie wzrost siły lekki i lbido w górę środek dopiero się wkręca a coś mi będzie jak będę brał 75 mg i na żółto widział bo mi to aż tak nie przeszkadza

 17. Avatar

  Ale chyba nie na stałe bo 50 mg nie robi tej roboty co 75mg

 18. Avatar

  Czy można to w czymś rozpuścić mam to w proszku 2 g a dzielenie i pakowanie tego w kapsułki jest dość problemowe i czasochlonne , więc zastanawiam się czy np można by było to rozpuścić i dawkować to to w kroplach jeśli tak to w jakiej cieczy najlepiej to rozpuścić
  Ps jaki jest termin przydatności takiego proszku

 19. Avatar

  Witam chcę zacząć cykl z Andarine S4… Cel budowa masy mięśniowej… Mógłby ktoś podpowiedzieć z czym to w cyklu najlepiej połączyć??? Ile ma trwać cykl???? Jakie dawki??? I czy będzie potrzeby odblokowanie???

 20. Avatar

  Witam. Pytanie do Pana specjalisty:

  Dotychczas ćwiczylem na sile i mase, byly jakies PH, efekty zamierzone uzyskalem ale teraz chcesz przeprowadzic konkretna rekompozycje 8tyg i chcialbym do tego uzyc stacku SARMow. Mam zamiar polaczyc S4 + sr9009 + mk677 + cardarine. Czy sa jakies przeciwskazania? Organizm raczej dobrze reagowal na ph. Jakie dawki zastosowac. Czy jakas forma pct bedzie konieczna? Chce zejsc ze 115kg do 90/95kg (juz to kiedys robilem ale bez sarm) Pozdrawiam.

 21. Avatar

  Czy nie zauważyliście mniejszego „nabicia” i pompy na siłowni dawkując przed treningiem ? I potliwość Wam wzrosła?

 22. Avatar

  Witam w jakich proporcjach i o jakich porach dnia stosować w połączeniu Cardarine ostarine andarine
  Cardarine 20mg + Ostarine20mg + Andarine 75 mg? Czy mogę brac w jednej porcji? Triningi siłowe na siłowni wtorek, piatek niedziela l jak i wytrzymałościowe bieganie rano o 4 rano poniedziałek, środa sobota.Dieta na ujemnym bilansie kalorycznym Pozdrawiam

 23. Avatar

  Witam w które andarinę celować obecnie

 24. Avatar

  Witam.Zakupiłem sarmy s4 andarine 25mg tab,MK 2866 ostarine 10mg tab i Gw501516 kardarine 5 mg tabs.Są to dawki połączone i rekomendowane przez producenta.Czy orientuje się ktoś czy taki mix jest dobry i wskazany na pierwszy raz?Pozdrawiam i z gury dzięki za ewentualną podpowiedz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *