Andarine SARM #5

Andarine S4

Czym jest Andarine?

Andarine (S4) to związek chemiczny będący selektywnym modulatorem receptorów androgennych. Cechuje się silnym działaniem anabolicznym. Często porównywany jest do sterydów anabolicznych, a nawet stawiany na równi z nimi. Wywiera silny wpływ na rozwój masy i siły mięśniowej, zredukowany oefekty uboczne sterydów. W celach klinicznych został stworzony m. in. do niwelowania skutków łagodnego przerostu prostaty.

andarine

Jakie ma działanie?

Preparat Andarine wpływa na działanie receptorów androgenowych. Substancja dzięki swojemu mechanizmowi wykazuje silne działanie anaboliczne, jednocześnie ograniczając skutki uboczne takie jak wzrost estrogenu, wirylizacja czy trądzik posteroidowy.
Wiązanie i aktywację receptora androgenowego zmienia ekspresję genów i zwiększa syntezę białek, które ostatecznie buduje i chroni mięśnie.

Pod kątem działania ochronnego i redukującego rozmiar prostaty, andarine zachowuje się równie skutecznie jak finasteryd, ale bez zjawiska zmniejszenia masy mięśni. Zjawisko to zachodzi najprawdopodobniej poprzez blokadę receptorów dihydrotesteronu w gruczole prostaty.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2098692/

Andarine ma bardzo ciekawe działanie pod kątem wyeksponowania mięśni. Sprawia że mięsień staje się "suchy", bardziej pękaty a co za tym idzie jest bardziej widoczny. Bardzo dużo opinii mówi o zjawisku utwardzenia, ubicia mięśnia podczas przyjmowania S-4.

Widzenie na żółto

Przeszukując opinie o andarine można się natknąć na informacje o zaburzeniu widzenia spowodowanym zażółceniem obrazu. Zjawisko to pojawia się przez powstanie metabolitów M1, który się wiąże z receptorem naocznym. Podobne działanie mają leki z grupy glikozydów nasercowych. Problem znika po zmniejszeniu dawki, bądź rezygnacji z preparatu. Brakuje doniesień na temat trwałych uszkodzeń narządu wzroku potwierdza czasowe działanie.

Jak dawkować?

Andarine posiada krótki okres półtrwania 2,6-5,3godziny.
Dzienna dawka wynosi 40-75 mg, gdzie bezpieczną wartością, niepowodującą zaburzeń wzroku jest 50 mg. Dawkę dzienną należy podzielić na kilka mniejszych (2-4) skąd 1-2 powinny być przyjmowane okołotreningowo.
W celu ograniczenia wystąpienia zażółcenia obrazu, można stosować preparat systemem 1 dzien ON, 1 dzien OFF lub 5 dni w tyg ON i 2 dni przerwy.

Podsumowanie

  1. Andarine jest środkiem bezpiecznym, posiada potencjał anaboliczny.
  2. Powoduje wzrost beztłuszczowej masy i poprawia zjawisko ekspozycji mięśni.
  3. Wykazuje pozytywne oddziaływanie na gruczoł prostaty.
  4. Posiada krótki okres półtrwania, dlatego powinien być używany w dziennych podzielonych dawkach.
  5. Charakteryzuje się bardzo wysoką biodostępnością w podaniu doustnym.
Tagi: andarine, finasteryd, s-4