Co to są adaptogeny właściwości

Badania sugerują, że niektóre adaptogeny mogą poprawiać tolerancję na ćwiczeniao wysokiejwytrzymałości, podczas gdy inne mogą potencjalnie radzić sobieze stresem powysiłkowym i stanem zapalnym.Zatem czytając te doniesienia, czy powinieneś przyjąć :modę na adaptogeny", czy jest to kolejny trend wellness, który ostatecznie odejdzie na dalszy plan?

Adaptogeny co to?

Adaptogeny są czasami nazywane „super ziołami”, które dostosowują się do potrzeb Twojego organizmu i pomagają w walce zestresem.Na przykład adaptogeny mogą dodać ci energii, jeśli jesteś zmęczony lub uspokoić, jeśli jesteś niespokojny. Proponowane korzyści są naprawdę olbrzymie, jeśli działają, ale także niezwykle trudne do zbadania, ponieważ stresory każdej osoby są bardzo różne.

Rodzaje adaptogenów wykraczają poza zioła (takie jak holy basil i żeń-szeń), obejmując inne rośliny i grzyby, takie jak ashwagandha, różeniec górski, żeń-szeń, traganek, kordyceps i schisandra.Każdy z nich ma nieco inne działanie i niosące za tym korzyści zdrowotne, ale wszystkie działają na łagodzenie odczucia stresu.

Tagi: adatogeny, ashwagandha, rhodiola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *