Glicynian magnezu najlepsza forma magnezu

Magnez jest minerałem śladowym wymaganym przez każdą komórkę organizmu i bierze udział w kilkuset różnych reakcjach biochemicznych.Połowa zapasów magnezu znajduje się w komórkach tkanek i narządów ciała;a połowa jest połączona z wapniem i fosforem w kości.

Magnez, podobnie jak wapń, jest niezbędnym minerałem macierzy kostnej, niezbędnym do prawidłowego metabolizmu kości.Magnez wspiera również zdrowie układu krążenia, pomagając utrzymać zdrowy poziom elektrolitów komórkowych i osocza, w tym wapnia i potasu.Przyczynia się również do integralności i utrzymania zębów.

Magnez aktywuje enzymy niezbędne do realizacji szeregu funkcji fizjologicznych, w tym skurczów nerwowo-mięśniowych, pracy serca oraz regulacji równowagi kwasowo-zasadowej organizmu.Ma również kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania psychicznego.

Jest niezbędny do metabolizmu węglowodanów, aminokwasów i tłuszczów;również do produkcji energii i wykorzystania wapnia, fosforu, sodu i potasu.Ten niezbędny minerał pomaga również wykorzystać witaminy z grupy B, witaminę C i witaminę E oraz przyczynia się do prawidłowej syntezy białek.

Glicynian magnezu łączy w sobie niezbędny mineralny magnez z chelatującym aminokwasem glicyną.Glicynian jest popularną preferowaną formą magnezu, ponieważ jest wysoce przyswajalny. Glicynian magnezu rzadziej powoduje luźne stolce niż inne formy magnezu.

Tagi: glicynian magnezu, magnez

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *