Hi Tech Pharmaceuticals zmuszony do wycofania suplementów z DMAA ze swojej oferty!

Jakub Kola

Ważna wiadomość dla wszystkich osób stosujących suplementy!
Hi Tech Pharmaceuticals po wielu miesiącach przegrało sprawę dotycząca DMAA. Rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki oficjalnie zakazał wykorzystywania DMAA. Oczywiście decyzja ta dotyczy wszystkich podmiotów produkujących suplementy zawierające tę substancję, nie tylko firmy Hi-Tech.

W liście objaśniającym werdykt możemy przeczytać następujące słowa:

„Firma Hi-Tech nie może w sposób bezpośredni lub pośredni, poprzez podmioty trzecie, produkować, dystrybuować oraz sprzedawać produktów spożywczych oraz suplementów diety zawierających DMAA lub jego chemiczny odpowiednik. Wchodzi w to ograniczenie co do: kupowania i otrzymywania składników DMAA, wytwarzania, przetwarzania, pakowania, promowania oraz dystrybuowania jedzenia i suplementów dietetycznych zawierających DMAA lub jego chemicznego odpowiednika”

Powodem tego jest to, że Jared Wheat z Hi-Tech Pharmaceuticals został oskarżony o oszustwa, pranie brudnych pieniędzy i płacenie łapówek za dopuszczanie substancji do obiegu. Zatrzymanie produkcji suplementów DMAA jest warunkiem wypuszczenia Jared Wheat'a z aresztu. Lipodrene Hardcore

Istnieje wiele innych problemów i niedociągnięć, które pojawiły się wokół tej sprawy, ale zakaz nałożony na firmę Hi-Tech dotyczący zaprzestaniu produkcji DMAA wydaje się być najważniejszą wiadomością. Wpłynie to na wiele osób, które po prostu stosują te produkty. Jest to także ważna, i na pewno dobra, wiadomość dla konkurencji Hi-Tech. Trudno było bowiem dorównać mocy DMAA.

Przez długi czas właśnie Hi-Tech Pharmaceuticals był ostatnim bastionem dla geranium. Jako jedyni wśród brandów używających tej substancji poszli na wojnę z FDA. Ostatni bastion upada, wieńczy to koniec tej substancji w suplementach. Pomyślcie sobie teraz: firmy, które nadal będą produkować suplementy z DMAA - czy robią to legalnie? 😉

Wśród wielu naszych klientów wywoła to niemałe poruszenie, jednak wszystko jest już jasne - to koniec DMAA!

Tagi: dmaa, dmha, geranium, hi-tech, stymulanty

2 komentarze

  1. Avatar

    Trzeba kupić ostatnie sztuki w takim razie. Potem już nie będzie na magazynach xD

  2. Avatar

    Oczywiście same bzdury w artykule. CEO Hi-tech został zatrzymany w związku z bzdurnymi oskarżeniami i warunkiem wypuszczenia go z aresztu było zaprzestanie produkcji, dystrubucji itp. DMAA. Ważne jest, że samo zatrzymanie nie miało nic wspólnego ze sprawą DMAA, a warunki zwolnienia narzucone przez FDA to po prostu wykorzystanie sytuacji i próba osiągnięcia kilku korzyści jednocześnie (zresztą udana). Rząd USA nie ma tu nic do rzeczy Lol, skąd w ogóle taki pomysł. Status prawny DMAA się nie zmienił, dalej jest leglane i dalej może być produkowane przez inne podmioty, o ile takie są. Nie wiem czy poza Hi-tech ktoś się tym zajmował obecnie, wiele firm sprzedających suplementy z DMAA to podmioty należące właśnie do Hi-tech. Firma opracowuje teraz sposób na przywrócenie produkcji, a póki co wstrzymuje suplementy z 1,3 i proponuję zamienniki np. nowy mesomorph. Najbardziej prawdopodny jest scenariusz, że za jakiś czas wszystko wróci do normy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *