KRAKEN: Uwolnij BESTIĘ!

Ela

Ostatnimi czasy niezwykle rzadko zdarza się, żeby jakikolwiek suplement sprawił, żebyśmy zaniemówili. Raz, może dwa razy do roku trafiają w nasze ręce produkty, które wbijają nas w podłogę.

Jakiś czas temu, w nasze ręce wpadła perełka ze stajni Sparta Nutrition, która zrobiła na nas olbrzymie wrażenie, jednym słowem – efekt WOW gwarantowany. Firma ta stała się rozpoznawalna głównie dzięki dystrybucji prohormonów. Aktualnie jest w samym środku rewolucji, modernizacji i redefinicji swoich produktów. Wszystkie zyskają status V2.

Na pierwszy ogień Sparta wypuszcza w serii V2 przedtreningówkę Kraken, która jest prawdziwą bestią, nie tylko w nazwie.

Kraken w skrócie:

- to przedtreningówka załadowana do granic DMHA,

- zawierająca zaledwie 200 mg kofeiny,

- gwarantująca mocną pompę,

- totalnie pozbawiona kreatyny.

Skład Kraken:

kraken-sklad

Rzuć okiem na etykietę i zacznij zbierać szczękę z podłogi. Kraken to prawdziwy, przedtreningowy potwór! Sparta ujawniła całą etykietę tego produktu (na której znajdziesz m.in. niezwykle rzadkie połączenie  Eria Jarensis + DMHA). Skład ten zagwarantuje Ci maksymalną pompę, skupienie i energię w trakcie treningu.

Powoli, dopiero się rozkręcamy.

Lubisz pompę na treningu? Czystą, doskonałą i potężną pompę najlepiej i najłatwiej uzyskać dzięki 4 gramowej dawce L-cytruliny. To najbardziej konkretny booster tlenku azotu na rynku. Jesteśmy jej wielkimi fanami, ponieważ podnosi poziom NO znacznie lepiej niż L-arginina. A to w prosty sposób przekłada się na mocniejsze i lepsze pompy w trakcie treningów.

Ponad to, L-cytrulina poprawia również krążenie oraz rozszerza światło naczyń krwionośnych dzięki czemu mięśnie są lepiej odżywione podczas treningu, co podnosi ich wytrzymałość w trakcie pracy. Na zakończenie dodamy jeszcze, że ma ona też pozytywny wpływ na produkcję ATP, co jest niezwykle ważne biorąc pod uwagę chociażby jego rolę w Cyklu Krebsa.

Gotowi na mrowienie? Na pewno go nie unikniecie, ponieważ ta dawka beta alaniny jest naprawdę mocna. BA jest silnym prekursorem karnozyny, która działa jak wewnątrzkomórkowy bufor i utrzymuje możliwie jak najniższy poziom kwasu mlekowego w mięśniach szkieletowych.

Zasadniczo, dzięki tym właściwościom beta alanina pomaga złagodzić nieprzyjemne objawy zmęczenia mięśni w trakcie ich pracy np. pieczenie. BA ostatecznie pomaga zwiększyć wytrzymałość, jednocześnie zwiększając siłę, moc i czas do upadku mięśniowego.

3,2 grama to dawka, która zażyta w ciągu dnia ma potwierdzone klinicznie działanie. Kraken oferuje Ci całodniową dawkę w jednej aplikacji. Oczywiście, jeśli z czasem pokochasz ten składnik jeszcze mocniej, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś dawkę nieco zwiększył…

  • HydroMax® (2 g)

Kraken gwarantuje nam nie jedną, a DWIE drogi do osiągnięcia mega pompy podczas treningu. Oprócz wspomnianej wcześniej L-cytruliny, która wpływa na wzrost produkcji NO, mamy jeszcze HydroMax, odpowiedzialny za hipernawodnienie mięśni, czyli tzw. pompę wodną . Jest to bardzo wydajna  forma glicerolu, znacznie lepsza niż monostearynian gliceryny (GMS), ponieważ Hydromax składa się w 65% z glicerolu, podczas  gdy GMS w najwyżej 25%, przy czym pozostała część to nasycone kwasy tłuszczowe.

HydroMax zamienia mięśnie w super chłonne gąbki, które pochłaniają litry wody, dzięki czemu znacznie podnosi się ich wytrzymałość.

Pamiętajcie, aby w trakcie używania Krakena pić dużo wody (absolutne minimum to 500 ml) – tylko wtedy wyciągniecie z tej przedtreningówki 100% jej możliwości.

Sparta Nutrition podwaja siłę uderzeniową wodnej pompy, którą daje nam HydroMax, za pomocą solidnej dawki aminokwasu, L-tauryny. Podobnie jak wspominany wcześniej składnik, tauryna pełni rolę wolumizera komórkowego, wypełnia mięśnie, podnosi ich wytrzymałość i potęguje „wodną pompę”.

Warto również zauważyć, że tauryna występuje w dość dużej ilości w mózgu. Oprócz wspomagania wydajności i pompy, tauryna poprawia także koncentrację i procesy poznawcze. Jest to jeden z wielu składników zawartych w Krakenie, który podnosi jakość treningu w więcej niż jednym obszarze.

Kolejny powód, żeby pić dużo wody w trakcie treningu!

Wśród licznych właściwości agmatyny, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jej zdolność do wolumizowania tlenku azotu – N.O. Mamy na myśli to, że agmatyny pomaga przedłużyć „żywotność” N.O. poprzez hamowanie arginazy, enzymu, który rozkłada argininę. To sprawia, że agmatyna pośrednio podnosi poziom tlenku azotu, w przeciwieństwie do L-Cytruliny, która bezpośrednio zwiększa ilość N.O.

Kombinacja L-cytruliny i siarczanu agmatyny sprawdza się idealnie. Nie tylko mamy zapewnioną wzmożoną produkcję N.O., ale także wydłużoną trwałość tego związku. Ostatecznie, skutkuje to znacznie silniejszą, bardziej skondensowaną, i dłużej trwającą pompą, którą naprawdę ciężko byłoby uzyskać w inny sposób niż dzięki kombinacji tych dwóch substancji.

Ponadto, agmatyna poprawia funkcje poznawcze i koncetrację dzięki swojej roli neuroregulatora / neuromodulatora w mózgu. Kochamy ten składnik miłością absolutną i nigdy nie przepuścimy okazji, żeby opowiadać Wam, o korzyściach jakie za sobą niesie.

Odejdźmy na chwilę od tematu pompy i skupmy się na składnikach wpływających dodatnio na koncentrację. Na pierwszy plan wysuwa się jeden z najlepszych boosterów mózgu, N-Acetyl L-Tyrozyna (NALT). Jest to bardziej stabilny odpowiednik biologicznej aminokwasu L-tyrozyny. NALT zwiększa produkcję dwóch kluczowych neuroprzekaźników – dopaminy i noradrenaliny.
Działając razem, dopamina i noradrenalina, pomagają zwiększyć koncentrację, wpływają pozytywnie na procesy poznawcze i nastrój,  jednocześnie łagodzą objawy stresu i niepokoju.

  • Eria Jarensis Extract (250mg)

I przechodzimy do konkretów zawartych w Krakenie – stymulantów. Wiodącą substancją w stymulującej mieszance jest Eria Jarensis Extract, wielkie, stymulujące odkrycie roku 2016.

Eria Jarensis jest podobna do PEA, czyli wpływa na człowieka bardzo euforycznie.

Konkretnie, Eria Jarensis jest wykorzystywany ze względu na zawartość N-phenethyldimethylamine. Szczegóły działania mogą być trochę trudne do opisania w tak krótkim tekście.

Wystarczy, że powiemy, że wypróbowaliśmy ten składnik w kilku innych naszych najlepszych przedtreningówkach i co tu dużo mówić -  jesteśmy jego wielkimi fanami!

Aby dostarczyć konkretnego kopa energii Kraken został zaopatrzony w starą, dobrą kofeinę. Nie jest może ona aktualnie tak modna jak wyżej wymieniony składnik, tak przyciągająca wzrok jak ten, który opiszemy poniżej, ale, umówmy się, gdy chcesz podnieść swoją koncentrację, poprawić nastrój, zyskać dodatkową energię – kofeina zawsze sprawdza się doskonale!

Czy 200mg kofeiny naprawdę wystarczy?

Sami bardzo poważnie się nad tym zastanawialiśmy. Jednak w składzie Krakena mamy jeszcze Eria, DMHA, NALT i B12 – w dawkach większych niż możemy znaleźć w konkurencyjnych produktach. Krakena można było nasycić kofeiną, która jest tańsza, ale biorąc pod uwagę cały skład - nie było takiej potrzeby. Skupiono się na tym, żeby skład był zrównoważony.

Mówiąc zwięźle, TAK, 200mg jest wystarczającą ilością, aby zapewnić początkowy wstrząs w trakcie treningu. Zwłaszcza w połączeniu z poprzednim i następnym składnikiem...

Jeśli uznamy Eria za nową słodką dziewczynkę w półświatku stymulantów, DMHA możemy nazwać gorącą starszą siostrą, która wróciła do domu z college. DMHA, znane również jako Kigelia Africana Extract, robi większą furorę na rynku suplementów w 2016 roku niż wcześniej wspomniana Eria. DMHA, podobnie jak DMAA, jest aminem alifatycznym i jest pochodzenia roślinnego.
Jednak w przeciwieństwie do DMAA, którego działanie odczujemy głównie na poziomie koncentracji i motywacji, 2-Aminoisoheptane gwarantuje nam bardziej euforyczne uczucie uniesienia na początku treningu.

Jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości co do naturalnego pochodzenia DMAA odsyłamy was do badań z 2014 roku. Bądźcie spokojni, DMAA to nie żaden „Franken-stim”. W badaniach tych przeczytacie o tym, że DMAA już wcześniej było ekstrahowane z Kigelia africana w celu sprawdzenia jego właściwości antybakteryjnych, przeciwnowotworowych  i przeciwbólowych.

Substancja ta, która zapewnia dobre samopoczucie i ekstra energię na treningu, wyniosła przedtreningówki na wyższy level w 2016 roku. Mamy nadzieję, że w 2017 ten trend będzie kontynuowany!

Może ostatni, ale nie najmniej istotny składnik – L-norwalina. Ta pochodna BCAA L-waliny jest kolejnym, pośrednim boosterem NO i, podobnie jak agmatyna, wpływa na wydłużenie żywotności argininy w ciele.

Norwalina jest inhibitorem arginazy, który pomaga utrzymać optymalny poziom N.O., prowadząc do zwiększenia przepływu krwi, dostarczania substancji odżywczych, a co najważniejsze, potężnej POMPY!

Norwalina jest ciekawym i ważnym składnikiem w mieszance pompującej, o ile nie występuje solo.

Nie wiem jak wy, ale my uważamy Krakena, za konkretnie naładowaną wszystkim co potrzebne, przedtreningówkę!

Dostępne warianty smakowe

Kraken ukaże się na rynku lada dzień, a przedsprzedaży już ruszyła. Jeśli skuszony naszym opisem zdecydujesz się na zamówienie tego produktu będziesz mógł wybierać z dwóch dostępnych smaków: Sex on the Beach i Sour Gummy Bear.

Podsumowanie

Wow, po prostu… WOW! Skład Krakena, jest na tak wysokim poziomie, że nie mamy więcej pytań. Jesteśmy pewni, ze uplasuje się dość wysoko w naszym rankingu przedtrenigówek.

Nie daj się zwieść pozorom. Kraken nie jest kolejną tanią, przeładowaną bombą stymulantów. W rzeczywistości jest to jedna z lepiej skomponowanych i zbilansowanych pozycji na rynku.

3 komentarze

  1. Avatar

    Kiedy bedzie dostepny

  2. Avatar

    Po tym artykule jestem jak najbardziej zainteresowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *