LGD-4033 SARM #3


Czym jest LGD-4033?

LGD-4033 (Ligandrol) to SARM, który wiąże się z receptorem androgenicznym wysokim powinowactwem. Powinowactwo, jest to zdolność do związania leku z receptorem, im wyższe tym łatwiej się wiąże a skuteczna dawka jest mniejsza. Ligandrol został opracowany do walki ze skutkami osteoporozy oraz czynnikami wyniszczającymi.

lgd

 

 

Jak działa LGD-4033?

LGD-4033 wykazuje działanie anaboliczne w mięśniach, antyresorpcyjne (blokujące wchłanianie minerałów z kości) i anaboliczną aktywacje mineralizacji kości. Aktywność wpływająca na anabolizm mięśni nie wykazuje wpływu na prostatę i gruczoły łojowe. Podczas badań klinicznych ligandrol cechował się najsilniejszą zdolnością do budowy masy mięśniowej, największą z wszystkich SARM na rynku.
Prowadzi do szybko zauważalnej utraty zbędnej tkanki tłuszczowej, pozwalając na maksymalne uwypuklenie muskularnej sylwetki. SARM LGD-4033 jest przeznaczony do przyjmowania w formie doustnej, dzięki czemu stanowi doskonałą alternatywę dla podawanych często iniekcyjnie środków anaboliczno-androgennych.

Ligandrol uznawany jest za związek dobrze tolerowany i bezpieczny nawet w porcji 22 mg/dzień (z punktu widzenia bardzo krótkiego okresu stosowania). Za dawki wystarczające do wywołania pożądanych efektów uważa się 4-5 mg dziennie spożywane w czasie kilku tygodni. W trakcie jego przyjmowania nie następuje do zmian stężeń hormonu luteinizującego (LH) i hormonu folikulotropowego (FSH). Ewentualny spadek poziomu testosteronu jest chwilowy i powraca do wartości wyjściowej po jego odstawieniu. Nie zauważa się negatywnego oddziaływania na hematokryt, ciśnienie krwi oraz pracę serca rejestrowaną przy pomocy EKG. Możliwy jest przejściowy spadek ilości cholesterolu HDL.

źrodło badań: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4111291/

Mimo małych (w porównaniu do związków steroidowych) wpływów blokowania, zaleca się wykonanie badań i rozważenie zastosowania środków PCT. Jednak nie ma jednoznacznych wskazań że są one niezbędne.

Jak dawkować LGD-4033?

LGD-4033 posiada 24-36 godzinny okres półtrwania, dzięki czemu zażywanie kolejnych porcji nie jest uciążliwe. Zażywamy je codziennie w następujących ilościach:

>> 4-5 mg podstawowa skuteczna dawka
>> 8-10 mg dawka podwyższająca skuteczność ale nie powinna być stosowana od początku cyklu
>> znane są również dawki rzędu 15-20 mg, jednak nie powinny być one stosowane przez osoby zaczynające przygody z SARM

Podsumowanie

  1. LGD-4033 to najsilniejszy SARM obecny na rynku, wykazuje efektywność anabolizmu zbliżony do sterydów anabolicznych.
  2. Można go stosować zarówno do zdobywania masy mięśniowej oraz do rekompozycji składu ciała, ponieważ istnieje mnóstwo opinii nt. budowy masy oraz redukcji tkanki tłuszczowej przy pomocy ligandrolu.
  3. Pozytywnie oddziałuje na tkanki miękkie (ścięgna, więzadła) w organizmach oraz na tkankę kostną powodując bardzo duży wzrost siły.
  4. Posiada formę oralną, okres półtrwania 24-36 godzin, dzięki czemu jest wygodny i nieproblematyczny do suplementacji.
  5. Został wielokrotnie przebadany pod kątem szkodliwości i nie wykazuje negatywnego działania  na organizm w porównaniu do sterydów anabolicznych.

Tagi: lgd, lgd-4033, ligandrol, sarm