„Mostek” na SARM

Jakub Kola

doping-271623_1280

Odkąd kulturyści zaczęli stosować cykle sterydowe, próbują dołożyć wszelkich starań, aby utrzymać zyskaną masę i siłę mięśniową między cyklami. Istniały różne teorie mające na celu nieść pomoc w utrzymaniu zdobyczy, w tym niskie dawki steroidów doustnych, które (podobno) były nieaktywne po 12 godzinach.  Dobra teoria. Szkoda, że to po prostu tak nie działa!
Jesteś wciąż w trakcie przyjmowania sterydów i dopóki istnieją egzogenne formy androgenów, nieważne jak niewielkie, organizm nie osiągnie maksymalnej wydajności fizycznej zaprogramowanej genetycznie.

Czym jest "mostek"?

Jest to zjawisko używania dowolnego preparatu/suplementu/leku czy innego związku, który zapewni nam utrzymanie zdobyczy ostatniego cyklu sterydowego, dopóki nie przejdziesz do kolejnego cyklu. Mostek to od pewnego czasu dość kontrowersyjny i brzmiący bardzo skomplikowanie zabieg. W przeszłości kulturyści dokonywali prób, aby podtrzymać efekt cyklu na anabolikach za pomocą łagodniejszych, mniej hamujących środków (takich jak Primobolan) między cyklami.

SARM

Zaczęto więc do tego celu używać SARM (selektywne modulatory receptora androgenowego). Doskonale dopasowane, zaprojektowane struktury, które są nieselektywną formą androgenów (hormonów). Modulator aktywuje receptory testosteronu bez konwersji do niepożądanych związków, takich jak estrogen lub DHT (dihydrotestosteron).

SARM nie konwertuje do estrogenów w ogóle, ich tłumienie wydzielania naturalnych hormonów jest znacznie mniejsze niż w przypadku sterydów, zatem wydają się idealne w przerwach między cyklami. Nie które z nich mogą jeszcze lekko hamować "odblok" przez co nadal będziemy potrzebować czas pomiędzy cyklami, aby aktywować układ HPTA. Jednak oddziaływanie jest dużo słabsze od sterydów, a zalety zachowania wszystkich wypracowanych na cyklu zysków w postaci masy i siły mięśni są oczywiste dla nas wszystkich.
SARM co raz częściej jest stosowany podczas przerw między cyklami spełniając pokładane w nich nadzieje, nie wywołując problemów z hormonami, ich rola jest pod tym kątem niepowtarzalna i wykazuje najwyższą skuteczność wśród dostępnych na rynku produktów.

Co wybrać?

Zdecydowanie najlepiej spiszę się w tej roli Andarine (S-4).
Ze względów na brak konwersji do estrogenu oraz brak oddziaływania na HPTA, skuteczność tego środka okaże się kluczowa w roli utrzymania wyższej masy ciała. Dodatkowym atutem S-4 jest blokowanie receptorów DHT w prostacie, zwiększona synteza białek z kolei pozwoli nam utrzymać tak ciężko wypracowane profity cyklu na anabolikach.
Andarine ma wiele zastosowań, a cechy anaboliczne i androgenne i idące z nimi w parze zalety podczas zejścia z cyklu mogą być najważniejszymi ze wszystkich.

Tagi: doping, mostek, pct, sarm

6 komentarzy

 1. Avatar

  stosuję metanabol do przyszłej soboty tj do 18 czerwca chce zrobic 4 tygodnie przerwy i w lipcu ruszyć z kopyta z testosteronem i winstrolem, moge zrobic mostek z jakiegos sarma?? z jakiego? ile i jak brac?

  • Specjalista ds. suplementacji

   Witam,

   jak najbardziej SARMy sie nadają do tego celu.

   Polecam głownie Andarine w ilości 50-75 mg dziennie w 2-3 porcjach w równym odstępie czasu w tym jedna porcja na godzinę przed treningiem.

   Proszę pamiętać,aby stosować cały czas leki osłonowe na wątrobę a okresowo na żołądek, grupa metylowa zawarta w metanabolu mocno daje w kość wątrobie i wpływa na obciążenie żołądka. Mając wizje związaną z kolejnym środkiem oralnym (winstrol) proszę między cyklami wspomóc wątrobę.

   Pozdrawiam

 2. Avatar

  Witam chce zastosować LGD ponownie w celu zwiększenia siły gdyż stosowalem ten sarm i jestem pozytywnie zaskoczony.I teraz pytanie q jak LGD oddziałówuje na watrobe???

 3. Avatar

  Witam a co z stosowaniem na mostku ostaryny i mk677 ? Ostaryna chyba wiąże się z receptorami które chcemy żeby na mostku odpoczly czyli wychodzi ze nie jest dobrym środkiem na mostek czy się mylę?? Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *