Ostaryna – SARM #1

SARM to grupa substancji, która zyskuje jeszcze większą uwagę. Niektórzy twierdzą, że SARM są sterydami w kapsułkach, inni twierdzą, że są rewolucyjnymi suplementami, co jest dobrym kompromisem między rzadko działającymi suplementami, a sterydami, które trudno uzyskać i stosować w codziennej suplementacji. Również ich wpływ na zdrowie jest bardzo złożonym tematem, który bez wiedzy na temat biochemii i farmakologii może być bardzo mylący i niejasny. W rezultacie stosowanie sterydów często kończy się katastrofalnie. Czy SARM jest dobrą alternatywą dla sterydów? Czy SARM są niebezpieczne? A gdzie kupić przetestowane i najlepsze SARM? Zapraszamy do serii artykułów dotyczących SARM, a na pierwszym zdjęciu najpopularniejszego SARM już teraz - Ostarine!


Ostaryna ((2 S )-3-(4-cyanophenoxy)- N -[4-cyano-3-(trifluoromethyl)phenyl]-2-hydroxy-2-methylpropanamide) znana również jako MK-2866, GTX 024 i enobosarm to selektywny modulator receptora androgennego (z ang. Selective Androgen Receptor Modulator).

W skrócie, wykazuje działanie podobne do androgenów (ponieważ nasz organizm rozpoznaje SARM jako androgeny!). Znasz jakieś androgeny? Oby - testosteron lub DHT są najważniejszymi androgenami.

Co robią androgeny? Są odpowiedzialne za cechy męskie - włosy na całym ciele, niski głos, szerokie ramiona i  mięśnie. Dlatego SARMy są tak często zalecane w czasie budowy masy mięśniowej.

Ostaryna to ((2S) -3- (4-cyjanofenoksy) - N - [4-cyjano-3- (trifluorometylo) fenylo] -2-hydroksy-2-metylopropanamid), znany również jako MK-2866 , GTX 024 i enobosarm. W skrócie, jest to substancja pomocnicza przy osteoporozie i chorobach przewlekłych niszczących mięśnie. Ostaryna jest również bardzo korzystna w sportach wytrzymałościowych, takich jak jazda na rowerze i bieganie, co powoduje ogromną poprawę siły mięśni.

Jak działa Ostaryna?

Czy Ostaryna może powodować ginekomastię?

MK-2866 wiąże się z receptorami androgennymi wykazując działanie anaboliczne.
Ostaryna nie konwertuje do dht i estrogenu ponieważ nie ma budowy steroidowej. Dzięki temu enzymy powodujące konwersje do wcześniej wymienionych hormonów za pomocą reduktazy i aromatazy nie mają możliwości przyłączenia się. Dodatkowo w przeciwieństwie do testosteronu i innych sterydów anabolicznych, SARM nie wywołują działania na wzrost raka prostaty i innych narządów płciowych.

  Ostaryna i stawy

  Nie mniej jednak często słyszy się o podniesionym poziomie estrogenu podczas suplementacji ostaryną, dzieje się tak ze względu na pobudzenie receptorów androgenowych. W organizmie w naturalnych warunkach, również zachodzi zjawisko aromatyzacji, pobudzenie receptorów skutkuje właśnie takimi przemianami. Estrogen na odpowiednim poziomie jest zbawienny dla naszych stawów, Dzieje się to za sprawą działania przeciwzapalnego oraz pobudzenia mechanizmu syntezy kolagenowej, której produkt jest składnikiem naszych ścięgien, skóry oraz chrząstek stawowych.

  Działanie potwierdzone w naukowym badaniu nt. skuteczności MK-2866 podawanej osobom powyżej 60 roku życia oraz kobietom po menopauzie. Warto dodać że zapewne były to osoby nie ćwiczące na siłowniach, stąd ich bodźce do przyrostów nie były zbyt duże!

  Zewnętrznego pliku, który posiada obrazu, ilustracji itp Nazwa obiektu jest 13539_2011_34_Fig1_HTML.jpg

  źródło: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22031847

  Ostaryna a odchudzanie/ Ostaryna na redukcji

  Ostaryna może być z powodzeniem stosowana do odchudzania. Dzięki wyższemu poziomowi androgenów, mężczyźni mają niższy poziom tkanki tłuszczowej niż kobiety, a metabolizm tłuszczów jest znacznie bardziej intensywny. Ostaryna może również zwiększać poziom adrenaliny / noradrenaliny. Oznacza to wyższy poziom energii i przyspieszenie metabolizmu. W rezultacie - szybsza utrata wagi!

  Ostaryna a budowanie masy mięśniowej

  SARMy nazywane są sterydami w kapsułkach, jak już wcześniej stwierdziliśmy. To prawda - działają podobnie jak wyższy poziom testosteronu w naszym organizmie (co jest oczywistym wynikiem stosowania sterydów). Pewne jest również to, że im wyższy poziom androgenów w naszym organizmie, tym więcej masy mięśniowej możemy zbudować. Czy widzisz już korelację? Kiedy przyjmujemy Ostarynę, organizm zachowuje się tak, jakby poziom testosteronu był większy, dzięki czemu możemy zbudować dodatkową masę mięśniową!

  Czy Ostaryna może być używana przez kobiety?

  Kobiety mogą stosować ostarynę, aby zwiększyć masę mięśniową. Niemniej jednak, nasze drogie panie muszą być ostrożniejsze, ponieważ nadmierna aktywność receptora androgenowego nie jest naturalna dla ich organizmu i może powodować problemy z równowagą hormonalną. Tak więc, jeśli jesteś przyzwyczajona do przyjmowania substancji podobnych do sterydów i masz całkowitą pewność co do tego, co robisz i bierzesz, Ostarine może być dodatkową pomocą w osiągnięciu wyższego poziomu suchej masy ciała. W przeciwnym razie radzimy używać bezpieczniejszych opcji, takich jak ziołowe boostery testosteronu.

  Jak dawkować Ostarynę?

  Ostaryna ma okres półtrwania około 24 godzin,  czyli przyjmujemy ją raz dziennie doustnie, dzięki czemu oferuje bardzo dogodną formę suplementacji.

  15-20 mg jest podstawą do uzyskania przyrostów beztłuszczowej masy ciała.
  20-30 mg jeśli chcemy postawić na spektakularne osiągi masy mięśniowej i siły.
  10 mg jeżeli zależy nam na poprawie stanu stawów oraz ogólnej wydajności produkcji kolagenu.

  Indywidualne proporcje dawkowania stosujemy w bardziej rozbudowanych cyklach np. prohormony + sarm lub sarm + pct. Dawki należy konsultować ze specjalistami.

  Ostaryna okazała się również bardzo korzystna w świecie sportów wytrzymałościowych jak kolarstwo czy biegi, powodując bardzo dużą poprawę wytrzymałości mięśniowej.

  Jak i kiedy przyjmować Ostarynę?

  Nie ma określonego czasu przyjmowania Ostaryny. Ważniejsza jest ciągłość w przyjmowaniu, aby nie dopuścić do nagłych i drastycznych zmian w androgenach. Ale jeśli chcesz zmaksymalizować korzyści z Ostaryny, spróbuj ją przyjąć najmniej 30 minut przed treningiem.

  Podobnie jak inne substancje, które nie są rozpuszczalne w tłuszczu, warto wziąć Ostarynę na pusty żołądek.

  Czy trzeba przyjmować PCT po cyklu Ostaryny? Ostaryna bez PCT

  Nie ma jasnej odpowiedzi na to pytanie. Faktem jest, że Ostaryna działa jak mimetyk testosteronu, ze względu na jego powinowactwo do receptorów androgenowych. Tak więc obawa o blokowanie naturalnej produkcji testosteronu przez oś HPTA jest rzeczą naturalną. Nie ma jednak badań klinicznych dotyczących kompresji osi HPTA przez estry androgenowe i ostarynę, więc każda informacja o interakcjach Ostarine, PCT i HPTA jest tylko przypuszczeniem opartym na innych podobnych substancjach.

  Tak więc użycie PCT po cyklu Ostaryny jest raczej opcją, jeśli używamy niskich dawek. Na przykład, jeśli używałeś 10-20 mg Ostaryny dziennie przez miesiąc, nie powinno być tak źle. Dlaczego tak mówimy? Estry androgenów stosuje się w znacznie wyższych dawkach i nie możemy porównywać powinowactwa do HPTA oś 1: 1 - powinowactwo ostaryny do receptorów androgenowych i oś HPTA musi być mniejsza. Ponadto nie powinno być żadnych negatywnych interakcji między ostaryną a testosteronem - przynajmniej tak wynika, bazując na wiedzy o testosteronie i innych modulatorach androgenów.

  Niemniej jednak, najbardziej pewnym sposobem na rozważenie PCT jest wykonanie badań krwi - testosteron i poziom estrogenów powinny być głównie brane pod uwagę. Jeśli po ostatniej dawce Ostaryny są metabolizowane przez Twój organizm, należy natychmiast rozpocząć cykl PCT.

  Formuły z ostaryną i porównanie Ostaryny do innych SARMów

  Ostarine vs LGD. Ostarine i LGD? Ostarine czy LGD?

  Ligandrol lub LGD-4033 (4 - ((R) -2 - ((R) -2,2,2-trifluoro-1-hydroksyetylo) pirolidyn-1-ylo) -2-trifluoro-metylo) benzonitryl) jest najczęściej stosowany, gdy chcesz zyskać więcej siły. Podobnie jak Ostaryna, LGD to SARM. Prawdopodobnie te dwie substancje mają powinowactwo do różnych typów receptorów androgenowych. W badaniach klinicznych Ligandrol wykazywał wysoką skuteczność w zwiększaniu masy mięśniowej, bez żadnych konkretnych skutków ubocznych.

  Analizując powyższe, Ligandrol jest prawdopodobnie bezpieczniejszą opcją niż Ostarine. Jeśli jest to twój pierwszy cykl SARM, a chcesz mieć pewność, że nic nie pójdzie źle, daj szansę Ligandrolowi. Jeśli jesteś profesjonalistą i doskonale znasz swoje ciało, przejdź do cyklu Ostarine.

  Polecamy - Hades Hegemony LGD-4033 

  Ostaryna vs Cardaryna. Ostarine i Cardarine? Ostaryna czy Cardaryna?

  Kardaryna lub GW-501516 Kwas ({4 - [({4-metylo-2- [4- (trifluorometylo) fenylo] -1,3-tiazol-5-ilo} metylo) sulfanylo] -2-metylofenoksy} octowy) to właściwie SARM! Cardarine jest rozpoznawany jako SARM przez przypadek, ponieważ wszedł na rynek w czasie, gdy SARM również były nowe i mają podobny typ oznakowania.

  Właściwie Ostarine i Cardarine to świetne połączenie, jeśli chcesz poprawić wytrzymałość i schudnąć. Czemu? Ponieważ Ostarine, podobnie jak Cardarine, działa w tym zakresie synergicznie - Ostarine wpływa na receptory androgenowe, poprawiając naszą równowagę hormonalną, a Cardarine działa jak spalacz tłuszczu, wykazując powinowactwo do receptorów PPAR, poprawiając wrażliwość na insulinę, zwiększając tempo metabolizmu glikogenu i wolnych kwasów tłuszczowych . Najlepszym wyborem jest więc połączenie Ostarine i Cardarine, a nie wybór jednego z tych dwóch!

  Polecamy - Hades Hegemony SARM GW-501516

  Ostaryna vs RAD-140. Ostarine i RAD-140? Ostaryna lub RAD-140?

  RAD-140 (2-chloro-4 - [[(1R, 2S) -1- [5- (4-cyjanofenylo) -1,3,4-oksadiazol-2-ilo] -2-hydroksypropylo] amino] -3 -metylobenzonitryl) jest jednym z najnowszych SARMów, prawdopodobnie o najwyższym powinowactwie androgennym w tej grupie substancji.

  Wykazuje bardzo podobne działania do Ostarine, tylko z większą intensywnością. Jeśli nie wiesz co chcesz wybrać Ostarine czy RAD-140 - wybierz RAD-140, jeśli chcesz czegoś mocniejszego. Więc gdzie jest haczyk? Teraz naprawdę trudno jest kupić RAD-140. Ze względu na wciąż nowe przepisy dotyczące SARM, na rynku brakuje obecnie Radarine. Ale nadal możesz kupić RAD-140 w MZ Store!

  Polecamy - Hades Hegemony RAD-140

  Ostarine vs Andarine. Ostarine i Andarine? Ostarine czy Andarine?

  Andaryna, S4 (Acetamidoksolutamid) jest bardzo podobna do RAD-140 - to SARM o bardzo wysokiej biodostępności. Ale jego intensywność powinowactwa w porównaniu z RAD-140 jest znacznie niższa.

  W skrócie, Andarine jest „słabszym RAD-140” - ale dzięki temu może być używany przez wszystkich. Na przykład pokazuje skuteczność w obniżaniu masy prostaty, co sugeruje jej zastosowanie w leczeniu raka.

  Polecamy - Brawn Nutrition Andarine S4

  Ostarine vs Ibutamoren. Ostarine i Ibutamoren? Ostarine czy Ibutamoren?

  Ibutamoren lub MK-677 (R) -1 '- (2-metyloalanylo-O-benzylo-D-serylo) -1- (metylosulfonylo) -1,2-dihydrospiro [indol-3,4'-piperydyna]) jest następną (po Cardarine) ofiarą szaleństwa SARM - Ibutamoren nie jest SARMem! Wpływa na receptory hormonu wzrostu (GHR-S) i jest mimetykiem hormonu greliny.

  Ibutamoren może poprawić jakość snu, obniżyć poziom kortyzolu i zwiększyć poziom hormonu wzrostu (GH) i czynnika wzrostu insuliny (IGF-1). I to sprawia, że Ibutamoren jest wspaniałym dodatkiem do każdego rodzaju SARMów! Jest zawsze pomocny i nie oddziałuje z hormonami androgenowymi.

  Hades Hegemony SARM MK-677 Ibutamoren

  A jaki wybrać najlepszy stack SARM zawierającego Ostarynę?

  Sugerujemy sprawdzenie SARM Stack z Hades Hegemony - zawiera najlepsze połączenie Ostarynye, Ligandrolu i Ibutamorenu! To doskonałe wsparcie dla profesjonalistów, którzy chcą zwiększyć masę mięśniową, poprawić siłę i jednocześnie stracić na wadze! Najlepszą porą na stosowanie stosu SARM jest okres rekompozycji - czas treningu, kiedy jednocześnie optymalizuje się przyrost mięśni i spalanie tłuszczu. Zdecydowanie zalecamy testy, jeśli chcesz spróbować czegoś nowego!

  Podsumowanie

  1. Ostaryna wykazuje działanie anaboliczne już w dawce 3 mg.
  2. W porównaniu do sterydów nie konwertuje do estrogenu.
  3. Nie blokuje układu HPTA - nie potrzebujemy pct.
  4. Nasila syntezę kolagenu - regeneracja skóry oraz stawów.
  5. Okres półtrwania i oralna forma ułatwia stosowanie.

  Tagi: masa, ostaryna, sarm, siła