Podsumowanie wyroku przeciwko Hi-Tech w sprawie DMAA

Jakub Kola

Na przestrzeni ostatniego roku obserwowaliśmy znaczący wzrost suplementów zawierających  DMAA. Na drodze do jego wykorzystywania nie stawały niekończące się niejasności i kontrowersje wokół jego legalności. Wynikało to z faktu, że firma produkująca te suplementy, Hi-Tech Pharmaceuticals, pozywała FDA za podważania legalności produktów z DMAA i wytwarzała suplementy z użyciem tego silnego środka pobudzającego, podczas gdy sprawy toczyły się w sądach.

Ostatni sąd, który rozpatrywał tę sprawę orzekł jednak na korzyść FDA i podważył legalność zastosowania DMAA ze względu na jego znikomą ilość występującą naturalnie. Argument ten był zdecydowanie najważniejszy i przechylił szalę na korzyść FDA.

O szczegółach całej sprawy i konsekwencjach wyroku wypowiedział się Marc Lobliner w bardzo obszernym filmie wideo dostępnym na YouTube. Zaleca on, między innymi, aby wszyscy fani DMAA zaopatrzyli się w suplementy zawierające ich ukochany środek, ponieważ dość szybko może on zniknąć z półek sklepowych i witryn internetowych.

Tagi: dmaa, geranium, pobudzenie, siłownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *