RAD-140 SARM #4

Radar1ne

Czym jest RAD-140?

RAD 140 (testolone) to SARM, który wykazujewysokie powinowactwo do receptorów androgenowych, o sile przewyższającej testosteron. Pierwsze informacje na temat tego środka pojawiają się w 2010 roku, więc jest to stosunkowo nowy preparat. Docelowo został utworzony jako zamiennik do syntetycznego testosteronu, nie niosący wpływu w postaci rozrostu prostaty.

testolone

Jakie ma działanie?

Jako preparat w formie stabilniejszej odhormonów anabolicznych oraz całkowity agonista AR znajdujących się w mięśniach, kośćcu i układzie nerwowym, zdolny jest do tworzenia środowiska sprzyjającego procesom wzrostowym we wspomnianych obszarach organizmu.
Dodatkowo wspierając proces utraty zbędnej tkanki tłuszczowej pozwala na demonstrację odtłuszczonej i wyseparowanej muskulatury, pozyskanej w stosunkowo krótkim czasie.

Najważniejsze właściwości RAD-140 to:

>> pobudzanie produkcji testosteronu - szczególnie ważne dla osób o jego niskim poziomie lub chcących go podnieść w celu anabolizmu mięśni.

>> brak blokowaniu HPTA - dzięki czemu może być używany pomiędzy cyklami sterydowymi w celu utrzymania efektów cyklu.

>> brak skutków ubocznych towarzyszących testosteronowi syntetycznemu, nie oddziałuje na prostatę oraz nie "blokuje" - może być używany zamiast sterydów anabolicznych jako środek do rozbudowy masy mięśniowej

>> nie powoduje bezpośrednio ginekomastii, dzięki czemu można używać bo bez obawy o te skutki, zaburzające estetykę sylwetki

RAD-140 wykazuje działanie anty kataboliczne, dzięki czemu może być używany na redukcji w celu ochrony tkanki mięśniowej przed rozpadem.

Jako dość nowy środek w gamie SARM, nie posiada wielu badań klinicznych nt. efektywności działania na ludziach. Jedynie znane są badania, gdy testolone podano małpom. Nastąpił drastyczny wzrost w beztłuszczowej masie ciała w okresie leczenia. Zwiększenie beztłuszczowej masy było zależne od dawki, to z większymi dawkami nastąpił wyraźniejszy wzrost suchej masy i utraty tkanki tłuszczowej. Stąd RAD-140 jest prawdziwym SARM ze wszystkimi właściwościami, które są oczekiwane odzwiązków tego rodzaju - bezpieczeństwo i skuteczność.

Jak dawkować?

Skuteczność RAD-140 jest bardzo wysoka ze względu na optymalny okres połtrwania. Pozwala on suplementować środek raz dziennie.
Dawki zapewniające odpowiedni efekt anaboliczny zawierają się między 12-20 mg.
Optymalny czas cyklu na testolone wynosi 10-14 tygodni i może być swobodnie wydłuzany, bądź modyfikowany przez dodawanie innych środków.

Podsumowanie

  1. RAD-140 zwiększa ilość testosteronu w organiźmie, dzięki czemu osiąga efekty porównywalne, a nawet lepsze od dostarczanego syntetycznego hormonu iniekcyjnego.
  2. Nie oddziałuje na HPTA - dzięki czemu może być stosowany pomiędzy cyklami sterydowymi jako środek na podtrzymanie efektów.
  3. Posiada ok 24-godzinny okres półtrwania, czemu zawdzięcza przyjmowanie tylko jednej porcji dziennie.
  4. Testolone nie zwiększa ilości estrogenu, prolaktyny oraz progesteronu, dzięki czemu nie ma ryzyka ginekomastii i innych problemów hormonalnych.
  5. Jest silnie anaboliczny i bardzo słabo androgenny, może być stosowany jako alternatywa dla sterydów anabolicznych.
Tagi: rad, rad-140, testolone, testosteron