Resetujemy receptory!

Jakub Kola

Stosując suplementy przedtreningowe przez dłuższy czas zaczynamy w  mniejszym stopniu odczuwać ich działanie... 
Zwiększamy machinalnie porcję do podwójnej, potrójnej a nawet jeszcze większych. Kawa, dwie, kofeina w kapsułkach, 5150Bombshell, Wicked...

Geranium (geranamina, 1,3-dimetyloamylamina, dmaa) w porównaniu do kofeiny to już duża silniejszy stymulant. Jeżeli zaczynamy używać podwójną porcję odżywki zawierającej dmaa, musimy rozważyć przerwę od tego rodzaju substancji. Przewlekłe stosowanie geranaminy może negatywnie wpływać na jakość snu.

Kofeina w dużych porcjach podnosi poziom homocysteiny, jest to substancja stanowiąca czynnik ryzyka dla rozwoju chorób układu krążenia. Ponadto duża podaż wpływa na wywołanie niemiłego zjawiska zwanego refluksem żołądkowym...

Dlatego należy okresowo stosować przerwy od stymulantów w celu zwiększenia wrażliwości organizmu na te substancje. Okres wyostrzenia wrażliwości można skrócić stosując preapraty Adrenal Reset oraz Ashwagandha.

Suplement Adrenal Reset został stworzony właśnie z myślą o zapobieganiu tego typu zjawiskom. Jego składniki uwrażliwiają wycofane receptory przywracając zdrową transmisję. Wraca odpowiednia odpowiedź układu dokrewnego na pobudzenie (np. jeżeli idzie o wydzielanie kortyzolu czy adrenaliny). Dzieje się to dzięki odpowiednim składnikom.
Kluczowym w działaniu jest pregnenolon. Jest 'paliwem' a zarazem podstawową strukturą dla tworzenia się hormonów w nadnerczach. Jak steroid działa jako prekursor DHEA, progesteronu, testosteronu, estrogenu i kortyzolu. Powstaje z cholesterolu przede wszystkim w nadnerczach, ale również w obrębie wątroby, skóry, mózgu, jądra, jajników i siatkówki oka. Przyjmowany jako suplement dość łatwo pokonuje barierę krew-mózg i dostaje się do ośrodkowego układu nerwowego. Przyczynia się od usprawnienia funkcji mózgu, polepsza zapamiętywanie, pomaga w walce ze stresem, sprzyja dobremu samopoczuciu. Jego odpowiednia ilość ma uspokajający wpływ na emocje, chroni nas od reakcji na stres, który prowadzi do nadmiernej produkcji kortyzolu. Jego poziom spada wraz z wiekiem, a pełni ważną rolę bo wpływa wydatnie na równowagę hormonalną organizmu.

Ashwagandha z kolei reguluje procesy metaboliczne oraz psychofizyczne. Korzystnie wpływa na gospodarkę energetyczną organizmu i budowanie odporności na czynniki stresowe. Kolejnym wartym odnotowania działaniem jest regulacja gospodarki glukozowo-insulinowej.

Adrenal Reset

Dzięki tego typu suplementacji wrócimy do odpowiednich dawek suplementów. Porcje odżywek są dobrane optymalnie, w niezawyżonych porcjach stymulantów. Paradoksalnie zwiększając dawki możemy wywołać efekty odwrotne do zamierzonych. Dbajmy więc o swój organizm w należyty sposób detoksykując go od czasu do czasu.

7 komentarzy

 1. Avatar

  Czy w/w środki stosować w przerwie od suplementacji i tym samym treningów np.podczas urlopu? Czy nie martw większego znaczenia?

 2. Avatar

  Ten Adrenal reset robi robote. Stosuje co pół roku i po 1 miesiącu kuracji i przerwy od stimów czuć je duuużo lepiej

 3. Avatar

  Czy pregnenolon należy brać w odstępach czasu np miesiąc on miesiąc off? Np dwie tabletki adrenal reset potem zejść na jedną i po tygodniu np odstawić na miesiąc i powtarzać cykl?

  • Jakub Kola

   Zrobiłbym 6 tyg stosowania pregne/adrenala z postem na kofeine i inne stymulanty później już normalnie można wracać powoli do stosowania z tym że z mniejszymi dawkami, pregne można stosować, czy cyklicznie, czy stale – kwestia jak to działa na jednostkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *