Total War – czyli uniwersalna przedtreningówka!

Ela

Total War, od momentu premiery, jest konsekwentnie zaliczany do topowych formuł stymulujących. Nazwa odzwierciedla w pełni jej agresywne i potężne działanie.

Biorąc pod uwagę zamieszanie dookoła DMHA, firma RedCon1 zdecydowała się na wycofanie ze składu Total War tego komponentu. Nie można się dziwić tej decyzji  - RedCon1 rozszerza swoją działalność na rynki europejskie, gdzie w wielu miejscach stymulant ten jest nielegalny.  Aby łatwiej było nam się pogodzić ze stratą DMHA w Total War do nowej wersji dodano kilka ciekawych niespodzianek. Total War

W poniższym artykule przyjrzymy się dokładnie Total War w nowej odsłonie.

Total War - składniki

Jeśli chodzi o przedtreningówki to zawsze szukamy zrównoważonych produktów, które są naładowane energią, gwarantują pompę i podnoszą wytrzymałość. I mamy to! Total War to jeden z najpotężniejszych wzmacniaczy przedtreningowych, z którymi mieliśmy do czynienia!

Znaczące zmiany, które zostały wprowadzone w 2018 roku obejmują: usunięcie DMHA, zwiększenie zawartości Eria Jarensis z 125 mg do 200 mg, zastąpienie 5 mg rauwolscine (alfa-yohimbina) 5 mg zwykłego chlorowodorku johimbiny i kilka rzeczy, które omówimy nieco dalej, w tym kluczowy składnik, z którego obecności jesteśmy niezwykle zadowoleni!

 • Jabłczan cytruliny (6g)

Czy jest lepszy sposób na rozpoczęcie treningu przed przygotowaniem do bitwy niż ramię w ramię z  królem wzmacniaczy tlenku azotu, jabłczanem cytruliny? To potężne połączenie L-cytruliny i kwasu jabłkowego jest o wiele silniejszym tlenkiem azotu, wzmacniaczem i maksymalizatorem wydajności niż L-arginina ze względu na jego zwiększoną biodostępność w organizmie. [1]

Zwiększone poziomy tlenku azotu prowadzą do lepszego krążenia, rozszerzania naczyń krwionośnych, a to gwarantuje spektakularną pompę! Dodatkowo, więcej krwi i składników odżywczych jest transportowanych do mięśni, co pozwala im działać z maksymalną wydajnością przez dłuższy czas. Co najlepsze, jabłczan cytruliny zwiększa produkcję ATP, dzięki roli cytruliny w cyklu Krebsa. Ponad to jabłczan cytruliny wpływa pozytywnie na regenerację i pozwala na szybszy powrót do zdrowia po urazach i infekcjach[2,3,4]

Początek brzmi nieźle, prawda? A dalej będzie tylko lepiej!

 • Beta Alanina (3,2g)

Innym doskonałym wzmacniaczem wydajności jest beta-alanina. Beta alanina, która powoduje charakterystyczne mrowienie skóry, okazała się skutecznym suplementem dla sportowców wszystkich rodzajów, od wioślarzy po bokserów, przez fanów sportów siłowych, a na wspinaczach kończąc. Nie ma właściwie dyscypliny, której fani nie mogliby czerpać korzyści z suplementacji beta-alaniny.

W ciele beta alanina wiąże się z histydyną, tworząc karnozynę, potężny bufor wewnątrzkomórkowy. [5] Karnozyna pomaga odciągnąć gromadzenie się kwasu mlekowego, zapobiegając w ten sposób jego akumulacji i nieuniknionemu uczuciu pieczenia, które ma miejsce podczas dłuższych prac mięśni.

Zauważalne efekty, które zobaczysz po suplementacji beta alaniny to znaczna poprawa wydajności, siły i mocy [6, 8, 8].

Bądź jednak ostrożny, jeśli nie jesteś przyzwyczajony do pełnej dawki klinicznej beta alaniny za jednym razem, przyszykuj się na silne mrowienie w palcach, wargach i uszach!

 • Siarczan Agmatyny (1g)

Jak wspomniano, jabłczan cytruliny był tylko początkiem. Aby jeszcze bardziej zwiększyć poziomy tlenku azotu, producenci Total War dorzucili siarczan agmatyny.

Agmatyna zapobiega rozpadowi argininy poprzez hamowanie enzymu odpowiedzialnego za rozkład argininy, arginazę [9].

To przedłuża działanie N.O. w ciele, prowadząc do bardziej trwałych, gęstszych i mocniejszych pomp. Większość przedtreningówek daje ok. 500 mg agmatyny na porcję. Jest to dobra dawka. Ale Total War wyszedł daleko poza utarty szlak – znajdziemy w nim cały 1 gram tej potężnej substancji!

 • Tauryna (1g)

Tauryna jest wieloaspektowym składnikiem, który może służyć jako pomoc w pompowaniu / hydratacji lub jako nootropowy środek wzmacniający umysł. Powodem tego jest to, że duże zapasy tauryny znajdują się w mózgu. W związku z tym nie jest żadną niespodzianką fakt, że tauryna wzmaga koncentrację psychiczną [10].

Co więcej, tauryna działa również jako wolumizer komórkowy w mięśniach szkieletowych, gdzie pomaga wciągać dodatkową wodę do pracujących mięśni [11]. To powoduje pęcznienie komórek i prowadzi do tego, co nazywamy pompami na bazie wody.

Jak więc widzicie, Total War oferuje nam nie tylko pompę opartą na N.O., ale także potężną pompę wodnę!

Upewnij się, że pijesz dużo wody podczas treningu, aby w pełni skorzystać z mocy tego składnika.

 • Bezwodna kofeina (250 mg)

Żadna, szanująca się przedtreningówka, nie może się obejść bez dobrej starej kofeiny bezwodnej.

Kofeina to nie tylko swoista bomba energetyczna – poprawia ona także koncentrację, czujność, nastrój i wyniki sportowe. [20,21]

250 mg może się wydawać łagodną dawką, ale to nie wszystko! W kolejnych składnikach jest ukryte kolejne 73 mg. Łatwo można więc policzyć, że z jednej porcji Total War dostaniemy aż 323 mg tego klasycznego dodatku do spalaczy tłuszczu i przedtreningówek.

Ta dawka działa również fantastycznie wraz z następnymi dwoma stymulantami:

 • Eria Jarensis (200 mg)

Eria Jarensis iest pobudzającym nastrój stymulantem, który zawdzięcza swoją popularność działaniu N-fenetylodimetyloaminy podobnemu do PEA. W przeciwieństwie do standardowej PEA, która działa tylko około 5-10 minut, euforia wywołana przez Erię jest znacznie dłuższa dzięki uwalnianiu katecholaminu. [12]

W najnowszej wersji Total War znajdziemy aż 200 mg tej substancji. Jest to jedna z najwyższych wartości, w tego typu suplementach, z jaką mieliśmy do czynienia!

Nie oszukujmy się. Energia jest ważna, ale to co kochamy najbardziej, to dobry nastrój i motywacja podczas treningu.

 • Dicaffeine Malate (100 mg)

Gdyby sam rozmiar nie wystarczył, by rozpalić w tobie ogień, RedCon1 zawiera dodatkowe źródło kofeiny w postaci dicaffeine malate. Ta kofeina o przedłużonym uwalnianiu zapewnia dłużej trwającą energię niż kofeina bezwodna, co oznacza, że uzyskasz najlepsze z obu światów dzięki Total War (zarówno natychmiastowa, jak i długotrwała energia).

Dicaffeine Malate wagowo zawiera 73% kofeiny, co oznacza, że ​​dostajesz dodatkowe 73 mg kofeiny i zwiększasz całkowitą zawartość kofeiny w Total War do 323 mg w każdej miarce.

 • Teobromina (100 mg)

W Total War pojawia się także młodsza siostra kofeiny, Teobromina. Pochodząca z nasion kakaowca theobroma, jest strukturalnie podobna do kofeiny i wywiera wiele takich samych efektów, choć nie w takim samym stopniu jak kofeina.

Podczas, gdy kofeina jest bardziej intensywna, teobromina zapewnia znacznie łagodniejszą formę energii, która również starcza na dłużej.

 • Wyciąg z nasion kakaowca właściwego (theobroma) (50 mg)

Więcej ekstraktu z theobroma?! Jasne! Ale tym razem bardziej specyficznym ekstrakt!

W tym przypadku nie otrzymujemy teobrominy, ale zamiast niej N-kumarlonidopaminę. Być może pamiętasz ten składnik z pewnych suplementów z minionych lat. Dzięki niemu, sylwetka wielu użytkowników staje się coraz szczuplejsza i pełniejsza, w zasadzie bez wysiłku!

RedCon1 ustandaryzował ten ekstrakt na 20% N-kumarlonidopaminy, co oznacza, że ​​otrzymujesz 10 mg N-kumarlonidopaminy na porcję.

N-kumarlonidopamina zwiększa cAMP poprzez beta-receptory adrenergiczne beta2, co prowadzi do pewnych korzyści związanych z utratą tłuszczu / regeneracją ciała, a także do subtelnego zwiększenia energii i skupienia.

 • Naringina 98% (25 mg)

Znajdująca się w różnych owocach cytrusowych, w szczególności grejpfrutach, naringina jest polifenolem odpowiedzialnym za sławę "diet grejpfrutowych", o których słychać było wiele lat temu. Naringina rzeczywiście oferuje bardzo umiarkowane efekty odchudzania, ale co ważniejsze zapewnia mnóstwo energii. Naringina hamuje enzymy fosfodiesterazy (PDE) w organizmie, które działają jako naturalne inhibitory energii.

Poprzez hamowanie inhibitorów (enzymów PDE), produkcja energii trwa nieprzerwanie, przyczyniając się do większej ilości energii i podwyższonego tempa metabolizmu.

 • BioPerine® (10 mg)

BioPerine® to niezwykle popularny ekstrakt z czarnego pieprzu stosowany we wszystkich rodzajach suplementów diety w celu zwiększenia biodostępności i wchłaniania innych składników. Sprawia to hamując ich rozkład w ciele. To ostatecznie przedłuża żywotność substancji czynnych w organizmie.

Warto również zwrócić uwagę na związek wewnątrz czarnego pieprzu, który nadaje mu moc - piperynę. Związek ten może zwiększać poziom adrenaliny, co udokumentowano w badaniach, a przez to powoduje większy zapał do treningów.

Jest to wyższa dawka niż w większości innych suplementów na rynku, więc nie zdziw się, jeśli Total War będzie miał pieprzny posmak!

 • Johimbina HCl (5 mg)

Ostatnią zmianą w nowej formule Total War jest zastąpienie 5 mg rauwolsciny, znanej również jako alfa-johimbina, pięcioma miligramami johimbiny. Chociaż johimbina jest porównywalnie potężnym stymulantem, nie ma takiej ilości efektów ubocznych doświadczanych przy wyższych dawkach (> 3 mg) alfa-johimbiny.

Jest to kolejna zmiana, z której jesteśmy bardzo zadowoleni i poprawi ona doświadczenia związane z treningiem.

Dostępne smaki

RedCon1 zapewnia wiele różnych smaków. Choć Total War początkowo został uruchomiony tylko w trzech smakach, linia smakowa została rozszerzona do 9 różnych opcji, w tym:

 • Niebieska lemoniada
 • Niebieska malina
 • Poncz owocowy
 • Sok z ananasa
 • Rainbow Candy
 • Truskawkowe Kiwi
 • Kwaśna żelka
 • Krew Tygrysa
 • Arbuz

Podczas gdy wiele składników w Total War zapewnia skupienie poprzez ich czynniki pobudzające, nie muszą one być "nootropami" w bezpośrednim tego znaczeniu.

Więc jeśli jesteś typem sportowca, który chce polepszyć komunikację między mięśniami a mózgiem, być może zwiększając poziom acetylocholiny (acetylocholina jest neuroprzekaźnikiem powiązanym z nauką) dodanie BIG NOISE da niesamowite wyniki.

BIG NOISE jest nieco inny niż produkty tego typu, ponieważ poprawia skupienie i siłę. Działa tam gdzie kończy się efektywność Total War i ich połączenie jest niesamowite.

Aaron Singerman powiedział o tym połączeniu co następuje:

"Kiedy łączysz Total War & Big Noise - to najlepsze produkty przed treningiem, jakie kiedykolwiek stosowałem. Lepsze niż wszystko inne. A próbowałem ich wszystkich. Od Ultimate Orange do Jack3d. " - Aaron Singerman, założyciel i dyrektor generalny RedCon1

Wnioski

RedCon1 dalej jest jedną z najlepszych firm w branży. Dzięki klinicznym dawkom, przejrzystym etykietom, najnowocześniejszym stymulantom i niekończącej się ilości nowych produktów, marka RedCon1 jest na przodzie.

Ale to oczywiście nie dzięki nowej marce. To zasługa weterana branży Aarona Singermana i jego walki o suplementy.

Total War bierze byka za rogi i sprawi, że będziesz gotowy niszczyć swoje rekordy, jak nigdy wcześniej.

Bibliografia:

 1. Curis E., et. al; “Citrulline and the gut;”; Current Opinion in Clinical Nutrition and Metabolic Care; September 2007
 2. Giannesini B., et. al.; European Journal of Pharmacology; “Citrulline malate supplementation increases muscle efficiency in rat skeletal muscle;” September 2011
 3. Perez-Guisado J, Jakeman PM; Journal of Strength and Conditioning; “Citrulline malate enhances athletic anaerobic performance and relieves muscle soreness;” May 2010
 4. Hickner RC. et. al.; Medicine and Science in Sports and Exercise; “L-citrulline reduces time to exhaustion and insulin response to a graded exercise test;
 5. Baguet, A et al.; Journal of Applied Physiology; “Important role of muscle carnosine in rowing performance;” July 2010;” 2005
 6. Roger C. Harris; et al.; “The effect of a supplement containing β-alanine on muscle carnosine synthesis, ventilatory threshold and exercise capacity in Korean cyclists, during 12 weeks combined endurance and weight training“
 7. Hill, CA et al.; Amino Acids; “Influence of beta-alanine supplementation on skeletal muscle carnosine concentrations and high intensity cycling capacity ;” February 2007
 8. Kendrick IP, et al.The effects of 10 weeks of resistance training combined with beta-alanine supplementation on whole body strength, force production, muscular endurance and body composition. Amino Acids. (2008)
 9. Demady, D; Agmatine enhances the NADPH oxidase activity of neuronal NO synthase and leads to oxidative inactivation of the enzyme.; Department of Pharmacology, The University of Michigan Medical School; 2001
 10. Alford, C., H. Cox, and R. Wescott, The effects of red bull energy drink on human performance and mood. Amino Acids, 2001. 21(2)
 11. Hoffmann, E.K., I.H. Lambert, and S.F. Pedersen, Physiology of cell volume regulation in vertebrates. Physiol Rev, 2009. 89(1)
 12. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9730583
 13. Baggott, M, et. al; “Psychopharmacology of theobromine in healthy volunteers”; Psychopharmacology; February 2013; http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3672386/
 14. Park JB. N-coumaroyldopamine and N-caffeoyldopamine increase cAMP via beta 2-adrenoceptors in myelocytic U937 cells. FASEB J  Off Publ Fed Am Soc  Exp Biol. 2005;19(6):497-502. doi:10.1096/fj.04-2782com. http://www.fasebj.org/doi/pdf/10.1096/fj.04-2782com
 15. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21288350
 16. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15729616
 17. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10409121
 18. Shoba, G., Joy, D., Joseph, T., Majeed, M., Rajendran, R., and Srinivas, P.S.S.R. (1998) Influence of Piperine on the pharamacokinetics of curcumin in animals and human volunteers. Planta Med. 64(4); 353-356
 19. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3375268
 20. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20182035
 21. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK209050/

 

Tagi: beta-alanina, energia, eria jarensis, jabłczan cytruliny, kofeina, koncentracja, mięśnie, naringina, odżywki przedtreningowe, pompa, przedtreningówka, redcon1, siła, stymulanty, Tauryna, teobromina, total war, trening, yohimbina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *