0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Flex Guard Flex Guard 375g
Trec
59,00 zł

Flex Guard 375g

od 3 sztuk tylko: 57,82 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 450g

Jako alternatywę polecamy:

Formuła na stawy 145g
Formuła na stawy 145g
Aliness
89,90 zł
59,00 zł z VAT
2,36 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Opis produktu
 • Usprawnia syntezę kolagenu typu I oraz II
 • Spowalnia degradację tkanki łącznej
 • Zwiększa produkcję mazi stawowej
 • Chroni przed ścieraniem się powierzchni chrzęstnej stawów
 • Wielokierunkowo hamuje procesy zapalne
 • Dostarcza składników odżywczych dla tkanki łącznej
 • Zwiększa tolerancję układu odpornościowego na kolagen
 • Promuje większą hydratację chrząstek
 • Zwiększa mineralizację tkanki kostnej
 • Redukuje ból stawów
 • Substancje czynne o wydajnej absorpcji
 • Wspiera regenerację stawów po urazach

Trec Flex Guard to wieloskładnikowy suplement diety, który skutecznie wspomaga zdrowie stawów oraz tkanki łącznej. Substancje wchodzące w skład preparatu usprawniają naturalną syntezę kolagenu w organizmie oraz hamują procesy zapalne. Dzięki temu suplement spowalnia pierwsze oznaki starzenia się organizmu oraz przyspiesza regenerację po urazach.

Hydrolizat kolagenu typu I białkowy składnik, który dostarcza do organizmu łatwo dostępną formę składników biorących udział w syntezie tkanki łącznej. Ten typ kolagenu jest najbardziej rozpowszechnioną formą tego białka w organizmie, gdzie stanowi główny budulec skóry.

Hydrolizat kolagenu wspomaga utrzymanie prawidłowej kondycji skóry, kości oraz stawów mimo mijającego wieku. Wynika to z faktu, że w miarę upływu lat efektywność biosyntezy kolagenu w organizmie maleje, co odpowiada za wystąpienie pierwszych objawów starzenia. Zhydrolizowana forma kolagenu typu I zapewnia cenne źródło aminokwasów w postaci: glicyny, proliny oraz hydroksyproliny. Zapewniają one właściwą strukturę oraz stabilizację tego białka, co zapewnia dobry stan tkanki skórnej oraz macierzy stawowej.

MSM – związek, który nazywany jest również siarką organiczną. Zapewnia on dobre źródło tego pierwiastka. Odpowiada on za utrzymanie prawidłowej struktury macierzy chrząstki, ponieważ zapewnia jej właściwa hydratację. Dzięki temu staw charakteryzuje się prawidłową ruchliwością, a smarowanie jego powierzchni chroni przed ścieraniem się powierzchni chrzęstnej.

Siarka organiczna charakteryzuje się silnym potencjałem przeciwzapalnym oraz antyoksydacyjnym. Takie działanie warunkowane jest dzięki temu, że substancja czynna hamuje wydzielanie substancji o charakterze prozapalnym (IL-2). Ponadto redukowana jest aktywność enzymu COX-2, który bierze udział w syntezie prostanoidów zaostrzających przebieg stanu zapalnego. Dzięki temu MSM wykazuje działanie przeciwbólowe oraz chroni przed występowaniem zwyrodnień.

Siarczan glukozaminy – naturalny aminosacharyd, który w organizmie bierze udział w tworzeniu tkanki chrzęstnej. Obecność grupy siarczanowej zapewnia wydajną absorpcję substancji czynnej w jelitach.

Właściwa podaż kolagenu spowalnia postępujący z wiekiem rozpad kolagenu oraz łagodzi objawy stanu zapalnego stawów. Jest to warunkowane, ponieważ cząsteczka glukozaminy stanowi jeden z substratów potrzebnych do produkcji tego białka, dzięki czemu zapewnia właściwą strukturę oraz funkcję tkanki łącznej organizmu.

W podobny sposób do MSM hamuje działanie COX-2, dzięki czemu efektywnie wspomaga organizm w redukcji chronicznych stanów zapalnych oraz spowalnia rozwój zwyrodnień. Dzięki takiemu działaniu siarczan glukozaminy wykazuje działanie przeciwbólowe, redukuje zaczerwienienie skóry oraz jej obrzęk.

Siarczan glukozaminy w organizmie ulega hydrolizie do glukozaminy oraz związków siarki. Te drugie zapewniają właściwą sprężystość oraz nawodnienie chrząstek, co chroni przed jej zużywaniem się.

Hydrolizat kolagenu typu II – peptyd, który stanowi podstawowy budulec tkanki chrzęstnej w organizmie. Zhydrolizowana forma tego białka zapewnia łatwo dostępne źródło składników, które zapewniają wydajną absorpcję własnego kolagenu typu II. Chroni to przed osłabieniem struktur zbudowanych z tego związku (chrząstki, więzadła oraz ścięgna).

Substancja czynna wykazuje działanie immunosupresyjne warunkowane zwiększeniem tolerancji organizmu na antygen, którym jest to białko. Hydrolizat kolagenu typu II indukuje powstanie zmian w komórkach dendrytycznych, które odpowiadają za prezentację antygenu dla limfocytów T. Skutkuje to ich różnicowaniem się do przeciwzapalnych populacji limfocytów T regulatorowych, które wydzielają cytokinę IL-10. Hamuje ona prozapalny wpływ interleukiny 17, co skutecznie redukuje stany zapalne w obrębie stawów.

Oprócz bezpośredniego wpływu na syntezę kolagenu typu II w organizmie hydrolizat stymuluje produkcję kolagenu typu I oraz kwasu hialuronowego. Zapewnia to dobry stan tkanki skórnej oraz spowalnia wystąpienie pierwszych objawów starzenia.

L-prolina – jest aminokwasem niezbędnym w procesie syntezy białek. Wśród związków z tej grupy wyróżnia drugorzędową strukturą, która znacząco odróżnia go od innych amin. Prolina jest ważnym składnikiem, który zapewnia wydajną produkcję kolagenu (główny składnik skóry chrząstek oraz kości).

Związek zapewnia właściwą strukturę powierzchni stawowych, dzięki czemu mają one właściwą amortyzację oraz nawodnienie. Wynika to z faktu, że prolina jest prekursorem hydroksyproliny, która zapewnia takie właściwości chrząstce.

Osoby ćwiczące sport wyczynowo mają niski poziom tego związku w organizmie, dzięki czemu są bardziej narażone na kontuzje.

Siarczan chondroityny – naturalny składnik biorący udział w syntezie tkanki łącznej w organizmie. Połączenie chondroityny i soli mineralnej zapewnia jej większy współczynnik absorpcji, dzięki czemu w krótszym czasie osiąga ona efektywne stężenie w organizmie.

Związek jest jednym z głównych składników macierzy pozakomórkowej, która zapewnia integralność oraz odpowiednią konsystencję tkanki łącznej. Dzięki temu staw posiada prawidłową mobilność oraz chroni przed wystąpieniem nadmiernej odpowiedzi zapalnej.

Zawarty w składniku atom siarki zapewnia właściwe nawodnienie wody w chrząstce, dzięki czemu staw ma odpowiednie smarowanie oraz elastyczność. Ponadto pierwiastek tworzy barierę na powierzchni stawów, która amortyzuje wstrząsy, chroni go przed kompresją oraz uszkodzeniami.

Kwasy tłuszczowe omega-3 – nienasycone kwasy tłuszczowe, które w tym kompleksie dzielą się na: kwas eikozapentaenowy (EPA) oraz kwas dokozaheksaenowy (DHA). Odpowiednio wysokie ich spożycie zapewnia wiele benefitów zdrowotnych. Są one związane głównie z ich działaniem przeciwzapalnym.

Kwasy tłuszczowe ometa-3 hamują występowanie stanu zapalnego już na poziomie transkrypcyjnym. Warunkowane jest ono przez zahamowanie wydzielania prozapalnych IL-10 oraz TGF-β oraz zmniejszenie aktywności enzymu COX-2. Związek ten bierze udział w syntezie prostaglandyn, które stymulują występowanie stanów zapalnych.

Suplement stanowi istotny składnik błony komórkowej chondrocytów. Po wbudowaniu się do niej zmniejszają syntezę oraz sekrecję enzymów, które działają degradująco na chrząstkę stawową. Chroni to przed rozwojem choroby zwyrodnieniowej stawów.

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe ułatwiają również wbudowywanie się wapnia do kości, co redukuje ryzyko rozwoju osteoporozy.

Wapń – jest niezwykle ważnym minerałem, który jest ważnym budulcem kości i zębów. Utrzymanie prawidłowego poziomu tego pierwiastka zapewnia właściwą mineralizację kości, co przekłada się na ich strukturę oraz wytrzymałość. Z wiekiem absorpcja wapnia do kości maleje, co jest czynnikiem prowadzącym do rozwoju osteoporozy.

Magnez niezbędny mikroelement, który w organizmie spełnia wiele pozytywnych funkcji. Głównym rezerwuarem tego pierwiastka jest tkanka kostna, w której stanowi ważny budulec. Niedobór magnezu wiąże się z demineralizacją kości, co znacząco osłabia ich wytrzymałość.

Pierwiastek wpływa również normalizująco na poziom aktywnej formy witaminy D w organizmie. Bierze ona udział w metabolizmie wapnia, dzięki czemu chroni przed ubytkiem masy kostnej.

Witamina C – jedna z najlepiej poznanych substancji prozdrowotnych przez naukowców. Jej właściwa podaż w diecie lub suplementacji jest niezbędna, ponieważ organizm ludzki nie posiada enzymu, który odpowiada za jej syntezę.

Witamina jest istotnym kofaktorem niezbędnym dla prawidłowej syntezy kolagenu. Dostarczenie odpowiedniej ilości tego związku spowalnia spadek efektywności tego procesu, który następuje z wiekiem.

Odnotowano, że u kobiet w okresie menopauzy hamuje demineralizację kości, dzięki czemu chroni przed rozwojem osteoporozy.

Kwas hialuronowy – jest wielkocząsteczkowym polisacharydem, który składa się z naprzemiennie występujących: kwasu D-glukuronowego oraz N-acetylo-D-glukozaminy. Główna ilość tego związku występuje w stawach, gdzie stanowi środek poślizgowy oraz zapewnia odpowiednia amortyzację strukturom kostnym.

Kwas hialuronowy wspomaga organizm w walce ze stanami zapalnymi, co jest czynnikiem, który hamuje rozwój zwyrodnień.

Pozytywnie wpływa również na stan skóry. Zapewnienie jej odpowiedniego nawodnienia zapewnia giętkość, jędrność oraz hamuje powstawanie zmarszczek.

Suplement Flex Guard firmy Trec to preparat w skład, którego wchodzą składniki odżywiające tkankę łączną organizmu oraz hamujące procesy zapalne. Dzięki takiemu działaniu produkt zapewnia właściwe funkcjonowanie stawów oraz poprawia stan skóry. Suplement polecany jest osobom starszym oraz ćwiczącym sport wyczynowo. Wspomaga u nich regenerację kolagenu oraz walkę ze stanami zapalnymi.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby