0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Vita-Min Multiple Sport 40+ Vita-Min Multiple Sport 40+ 60 kaps.
Olimp
34,00 zł

Vita-Min Multiple Sport 40+ 60 kaps.

Olimp 5 (1 opinii)

od 3 sztuk tylko: 33,32 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 170g

Jako alternatywę polecamy:

Diamond Multivitamin 120 kaps.
Diamond Multivitamin 120 kaps.
Apollo's Hegemony
119,00 zł
34,00 zł z VAT
0,57 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Opis produktu
 • Wspomaga walkę z niedoborami mikroelementów w diecie
 • Mikroelementy w formie wysoce przyswajalnych chelatów
 • Niezbędny suplement dla aktywnych osób po 40 roku życia
 • Zawiera pełen kompleks najważniejszych witamin
 • Wspomaga utrzymanie dobrego stanu zdrowia
 • Wspiera mechanizmy antyoksydacyjne organizmu
 • Chroni układ krążenia przed szkodliwymi czynnikami
 • Wspomaga utrzymanie prawidłowej homeostazy
 • Zapewnia prawidłową mineralizację kości
 • Spowalnia degradację plamki żółtej w oku
 • Redukuje wpływ stresu na zdrowie
 • Usprawnia produkcję energii

Vita-Min Multiple Sport® 40+ firmy Olimp to kompleksowa formuła zawierająca minerały oraz witaminy niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dodatek w postaci ekstraktu z Ashwagandhy redukuje negatywny wpływ stresu na zdrowie, a ekstrakt z palmy sabałowej dba o dobrą kondycję układu moczowo-płciowego. Tak dobrane składniki zapewniają skuteczne poprawienie stanu zdrowia u osób po 40 roku życia. Suplement składa się z dwóch kompleksów: VITA-PLEX SPORT® 40+ oraz CHELA-MIN SPORT® 40+.

VITA-PLEX SPORT® 40+
Jest to formuła zawierająca cenne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia witaminy z grupy B oraz witaminy: A, D, E, K oraz C. Skład kapsułki wzbogacony jest o ekstrakt z palmy sabałowej oraz Ashwagandhy. Pozwala to na utrzymanie prawidłowej pracy organizmu oraz chroni przed negatywnymi skutkami stresu.

Klienci o produkcie
pokaż wszystkie recenzje tego produktu
Świetne witaminy w bardzo dobrej cenie. W tym przedziale cenowym nie znajdziemy nic lepszego.
17/11/2017 Kozi

Witamina A wykazuje korzystny wpływ na funkcjonowanie narządu wzroku. Chroni plamkę żółtą przed procesami degradacyjnymi, dzięki czemu redukuje postępujące z wiekiem osłabienie wzroku.

Witaminy z grupy B wspierają proces metylacji w organizmie. Jest on niezbędny dla prawidłowej aktywacji oraz dezaktywacji enzymów. Przekłada się to na usprawnienie wydajności wielu procesów zachodzących w organizmie oraz uwydatnia produkcję energii. Witaminy z tej grupy wykazują korzystne działanie na układ nerwowy, które przyczynia się do poprawianie funkcji poznawczych. Działanie to jest warunkowane między innymi przez redukcję poziomu homocysteiny. Jest to aminokwas siarkowy, który w zbyt dużym stężeniu uszkadza strukturę naczyń krwionośnych.

Witamina D jest czynnikiem niezbędnym do utrzymania prawidłowej struktury tkanki kostnej. Wspiera metabolizm wapnia oraz fosforu w ustroju, dzięki czemu ułatwia ich wbudowanie do kości oraz zębów.

Strukturalnie witamina D podobna jest do hormonów androgenowych. Pozwala to na utrzymanie prawidłowej produkcji tych hormonów, która spada wraz z wiekiem.

Działanie tej witaminy wspomagane jest przez witaminę K. Wspiera ona prawidłową mineralizację kości. Przeciwdziała to degradacji tkanki kostnej, która postępuje z wiekiem. Stanowi ona również ważny czynnik odpowiedzialny za normalizację krzepnięcia krwi. Zapobiega to powstawaniu zakrzepów, które są jednym z czynników rozwoju chorób układu krążenia.

Witamina C jest silną substancją o charakterze przeciwutleniającym. Neutralizując wolne rodniki hamuje ich negatywny wpływ na zdrowie komórek. Działanie antyoksydacyjne tej witaminy dodatkowo wzmacniane jest dodatkiem witaminy E, która dodatkowo utrzymuje strukturę naczyń krwionośnych.

Ekstrakt z palmy sabałowej wspiera zdrowie prostaty. Wynika to z faktu, że obniża przemianę testosteronu do dihydrotestosteronu (DHT). DHT jest hormonem, którego nadmierna produkcja przyczynia się do rozwoju przerostu prostaty. Utrzymanie prawidłowego poziomu tego androgenu przyczynia się do usprawnienia pracy układu moczowo-płciowego u mężczyzn.

Ekstrakt z Ashwagandhy jest surowcem roślinnym, który wspomaga organizm w radzeniu sobie z negatywnymi skutkami stresu. Za takie działanie odpowiadają związki z grupy witanolidów, które działają tonizująco na układ nerwowym. Obniżają również zbyt wysoki poziom kortyzolu, który działa negatywnie na cały układ hormonalny. Ekstrakt z żeń-szenia indyjskiego zapewnia wigor oraz dobre samopoczucie.

CHELA-MIN SPORT® 40+
Jest formułą suplementu, która składa się z istotnych dla funkcjonowania organizmu mikroelementów takich jak: magnez, wapń, potas, cynk, żelazo, mangan, miedź, jod, chrom oraz selen. Występują one w formie chelatów aminokwasowych Albion®, które charakteryzują się wydajniejszą absorpcją oraz zredukowanymi skutkami ubocznymi.

Magnez – jest jednym z najważniejszych minerałów w organizmie. Wiele czynników (np. stres) przyczynia się do jego niedoborów dlatego jego właściwa supelementacja jest ważna dla utrzymania prawidłowego zdrowia. Występując w postaci jonu bierze udział w przekazywaniu impulsu nerwowego przez neuron.

Jako, że jest skutecznym blokerem kanałów wapniowych, bierze udział w mechanizmie skurczu. Normalizuje pracę mięśni chroniąc je przed nadmiernym skurczem. Magnez stanowi istotny minerał dla produkcji energii, dzięki czemu wpływa na wydajną pracę całego organizmu.

Wapń – jest zasadniczym minerałem odpowiadającym za utrzymanie prawidłowej struktury kości oraz zębów. Stanowi podstawowy budulec tych struktur oraz zapewnia ich odpowiednią twardość. Wraz z magnezem bierze udział w inicjacji skurczu mięśni szkieletowych oraz gładkich.

Potas – jest pierwiastkiem, którego niedobór jest powszechnym zjawiskiem u ludzi po czterdziestym roku życia. Wiele czynników (m.in. stres) powodują nadmierne usuwanie tego minerału z organizmu co przyczynia się do zaburzenia jego funkcji. Kationy potasu są podstawowymi jonami występującymi wewnątrz komórek. Pozwalają na ustalenie prawidłowego potencjału czynnościowego błon komórkowych.

Ponadto bierze udział w przenoszeniu informacji wzdłuż komórki nerwowej. Ponadto bierze udział w utrzymaniu homeostazy wodno-elektrolitowej organizmu.

Cynk – występuje w organizmie w śladowych ilościach, lecz jest pierwiastkiem niezbędnym dla prawidłowej pracy układu odpornościowego. Jego niedobór prowadzi do powstawaniu przewlekłych stanów zapalnych, które stanowią czynnik odpowiedzialny za rozwój wielu poważnych chorób.

Właściwe stężenie cynku jest ważne dla utrzymania prawidłowej produkcji testosteronu przez jądra. U mężczyzn po 40 roku życia produkcja testosteronu ulega obniżeniu, co przyczynia się do obniżenia wydajności organizmu oraz pogorszenie samopoczucia. Utrzymanie odpowiedniej produkcji tego hormonu odpowiada za produkcję nasienia dobrej jakości, wysokie libido oraz samopoczucie.

Istotny jest również wpływ cynku na prace insuliny. Wspomaga to utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi, co pozwala na skuteczną produkcję energii oraz chroni przed rozwojem cukrzycy.

Żelazo – jest niezbędnym składnikiem hemoglobiny, która jest czerwonym barwnikiem krwi. Odpowiada za transport oraz magazynowanie tlenu, co przyczynia się do podniesienia efektywności pracy organizmu. Właściwa podaż tlenu do komórek jest niezbędna dla produkcji energii.

Mangan – jest kofaktorem niezbędnym dla pracy wielu enzymów. Odpowiada za prawidłową syntezę enzymów o charakterze antyoksydacyjnym (np. manganowa dysmutaza ponadtlenkowa). Dzięki temu wspomaga organizm w walce z wolnymi rodnikami, które działają toksycznie na komórki.

Miedź – jest pierwiastkiem odpowiedzialnym za metabolizm żelaza w organizmie. Bierze udział w tworzeniu cząsteczki hemoglobiny, która usprawnia wymianę tlenową w organizmie. Pozwala to na lepsze dotlenienie tkanek, co podnosi ich efektywność.

Reguluje wiele procesów zachodzących w organizmie, co wynika z faktu, że jest kofaktorem wielu enzymów.

Jod – jej głównym rezerwuarem jest tarczyca. Właściwy poziom tego pierwiastka w ustroju jest niezbędny dla wydajnej pracy tego narządu. Bierze udział w produkcji hormonów tarczycy: tyroksyny oraz trójjodotyroniny, które regulują prace całego organizmu. Szczególnie ważny jest fakt, że regulują metabolizm oraz odpowiadają za termoregulację.

Chrom – minerał niezbędny do życia. Jego głównym zadaniem jest regulacja metabolizmu węglowodanów. Wchodzi w skład czynnika tolerancji glukozy (GTF), który odpowiada za transport glukozy z krwi do komórek. Dzięki temu normalizuje poziom glukozy oraz insuliny we krwi.

Wpływa pozytywnie na poziom lipidów we krwi, dzięki czemu chroni przed rozwojem chorób układu krążenia.

Selen – jest ważnym składnikiem selenoprotein, które wykazują działanie przeciwutleniająco. Ponadto stymulują organizm do produkcji glutationu – silnego enzymu antyoksydacyjnego. Pozwala to na wydajną oraz wielokierunkową walkę organizmu z wolnymi rodnikami, które przyczyniają się do rozwoju wielu przewlekłych chorób.

Właściwa podaż selenu wpływa również na pracę tarczycy. Wynika to z faktu, że minerał ten katalizuje konwertowanie tyroksyny do trójjodotyroniny. Ma to wpływ na zachowanie prawidłowego rozwoju organizmu oraz reguluje jego termogenezę.

Selen wspomaga proces spermatogenezy, dzięki czemu zapewnia produkcję nasiania o dobrej jakości oraz poprawia płodność. Takie działanie jest istotne dla mężczyzn po czterdziestym roku życia, ponieważ wpływ wielu czynników zaburza ten proces.

Suplement Vita-Min Multiple Sport 40+ firmy Olimp to preparat zawierający najważniejsze witaminy oraz minerały, które uzupełniając niedobory wpływają pozytywnie na zdrowie oraz samopoczucie. Dodatek roślinnych ekstraktów w postaci Ashwagandhy oraz palmy sabałowej wspomaga prawidłową pracę organizmu oraz chroni przed nadmiernym stresem. Utrzymywanie prawidłowego poziomi mikroelementów oraz witamin w organizmie jest ważne dla aktywnych osób po 40 roku życia. Pozwala to na wydajną produkcję energii oraz poprawę stanu zdrowia.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (1)
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby