0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
ZMA Original ZMA Original 45 kaps.
Trec
35,00 zł

ZMA Original

Wszystkie warianty:

od 3 sztuk tylko: 34,30 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 99g

Jako alternatywę polecamy:

ZMB6 120 kaps.
ZMB6 120 kaps.
MZ-STORE
26,90 zł
35,00 zł z VAT
1,59 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Opis produktu
 • Opatentowana kombinacja cynku, magnezu i witaminy B6
 • Synergia działania i skuteczność potwierdzona badaniami
 • Formy substancji czynnych zgodne z oryginalną formułą
 • Pomaga w utrzymaniu wysokiego poziomu testosteronu
 • Podnosi tolerancję na intensywny wysiłek fizyczny
 • Korzystnie wpływa na regenerację potreningową
 • Pobudza produkcję hormonów anabolicznych
 • Przyczynia się zahamowania katabolizmu
 • Zwiększa siłę i wytrzymałość mięśni
 • Wzmacnia odporność organizmu
 • Promuje głęboki i spokojny sen
 • Pomaga rozwijać muskulaturę

TREC ZMA Original to opatentowana formuła ZMA®, zgodna z założeniami opracowanymi przez pomysłodawcę ZMA®, firmę SNAC System. W skład suplementu wchodzi kombinacja cynku, magnezu i witaminy B6. Ich formy i proporcje są dokładnie takie, jakie zastosowano w oryginale i jakie sprawdziły się w badaniach klinicznych.

Preparat jest polecany osobom aktywnym fizycznie, zwłaszcza sportowcom obciążonym dużą ilością treningów i zaniedbującym kwestie odpoczynku. Jest to jedyny niesterydowy suplement, który wykazuje działanie anaboliczne. Pomaga utrzymać odpowiednio wysoki poziom testosteronu, sprzyja rozbudowie muskulatury, stymuluje wzrost siły i masy mięśniowej. Ponadto ułatwia zasypianie i zwiększa efektywność nocnej regeneracji.

Skład ZMA® opiera się na trzech substancjach bioaktywnych:

Magnez (Mg) to jeden z najbardziej deficytowych pierwiastków. Warunkuje prawidłowy przebieg bardzo wielu procesów zachodzących w ustroju; uczestniczy w przemianach węglowodanów, białek i lipidów; jest aktywny na szlakach produkcji energii; kontroluje uwalnianie niektórych hormonów kory nadnerczy; wpływa na funkcje układu nerwowego oraz sercowo-naczyniowego.

Osoby aktywne fizycznie muszą zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią podaż magnezu. Pierwiastek ten odpowiada za wytrzymałość kośćca i pobudliwość nerwowo-mięśniową. Jego niedobór upośledza działanie układu mięśniowego i prowadzi do pojawienia się bolesnych skurczy mięśni. W kilku badaniach naukowych wykazano związek pomiędzy poziomem magnezu a aktywnością biologiczną testosteronu.

Magnez ma udowodnione działanie przeciwstresowe. Redukuje negatywne skutki stresu (również tego fizycznego), promuje uczucie relaksu, sprzyja zasypianiu. Naukowcy wskazują na możliwą korelację pomiędzy poziomem magnezu a stężeniem hormonów regulujących sen (renina i melatonina).

Cynk (Zn) to kolejny pierwiastek, który reguluje pracę wszystkich najważniejszych układów w organizmie. Korzystają z niego enzymy katalizuje istotne reakcje biochemiczne; jest obecny w silnym wewnątrzustrojowym przeciwutleniaczu, czyli dysmutazie ponadtlenkowej (SOD); wpływa na sekrecję insuliny i uczestniczy w syntezie białek. Badania naukowe sugerują, że cynk może być zaangażowany w optymalizację snu. Osoby cierpiące na niedobór cynku zwykle śpią płytko i mają problem z utrzymaniem ciągłości snu.

Ponadto cynk sprzyja modulowaniu poziomu testosteronu. Naukowcy udowodnili, że dieta uboga w ten pierwiastek bardzo szybko, bo już po około trzech tygodniach, prowadzi do znacznego zmniejszenia stężenia testosteronu. Osłabieniu ulega również płodność mężczyzn, plemniki są mniej ruchliwe, wzrasta odsetek tych nieprawidłowo zbudowanych i nieaktywnych.

Witamina B6 (pirydoksyna) to jedna z najważniejszych witamin wchodzących w skład dużej grupy witamin B. Ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego metabolizmu składniku odżywczych, bierze udział w produkcji ważnych hormonów i wpływa na pracę układu nerwowego.

Witamina B6 może być antidotum na problemy ze snem. Poprzez hamowanie katabolizmu tryptofanu w wątrobie sprzyja poprawie jego wchłaniania w mózgu. Jest to o tyle istotne, że tryptofan pełni funkcję prekursora dla regulującej rytm dobowy melatoniny. Sam proces przemiany tryptofanu w melatoninę również wymaga obecności pirydoksyny.

Dobry sen kluczem do poprawy wydajności treningowej
Wszystkie związki zawarte w preparacie są, w mniejszym bądź większym stopniu, odpowiedzialne za dobry sen. Niedobór któregokolwiek z nich może skutkować problemami z zasypianiem, zaburzeniami ciągłości snu oraz jego słabą jakością. Tym samym pogarsza się jakość nocnej regeneracji, co prowadzi do rozchwiania gospodarki hormonalnej i nadmiernego obciążenia układu nerwowego.

Badania wykazały, że osoby chronicznie niewyspane mają wyższy poziom kortyzolu, trudno im się skoncentrować i są bardziej narażone na kontuzje. Niedobór snu fatalnie wpływa na kondycję fizyczną. Centralny układ nerwowy, który jest odpowiedzialny za wywoływanie skurczów mięśni, bez odpowiedniej ilości snu nie działa prawidłowo - wydłuża się czas reakcji na bodźce, obniża próg bólu, pojawiają się kłopoty z koordynacją. Naukowcy są zdania, że nawet niewielki niedobór snu drastycznie zmniejsza tolerancję na wysiłek fizyczny, co prowadzi do pogorszenie jakości treningów.

Dzięki uzupełnieniu deficytu cynku, magnezu i witaminy B6 można pozbyć się kłopotów ze snem - skraca się czas latencji, redukuje liczba nocnych pobudek, poprawia się jakość snu. Dodatkowo magnez działa łagodnie uspokajająco i antystresowo, co również sprzyja wieczornemu wyciszeniu i zasypianiu.

Utrzymanie wysokiego poziomu testosteronu
ZMA® korzystnie wpływa na gospodarkę hormonalną i pomaga utrzymać wysoki poziom testosteronu w organizmie. W badaniach wykazano, że nadmierny wysiłek fizyczny, zwłaszcza w połączeniu z brakiem odpowiedniej regeneracji, znacząco obniża poziom testosteronu u mężczyzn. Okazuje się, że suplementacja cynkiem jest stanie zapobiec tym spadkom. Jedno z badań nad właściwościami magnezu dało podobne wyniki – naukowcy zauważyli, że u osób aktywnych fizycznie uzupełnienie niedoboru magnezu za pomocą tlenku magnezu nie tylko uchroniło przed spadkiem stężenia testosteronu, ale nawet zwiększyło jego poziom względem wyjściowego.

Łatwiejsza rozbudowa masy mięśniowej
Testosteron jest najważniejszym hormonem anabolicznym, dlatego jego odpowiednio wysoki poziom jest kluczowy dla skutecznej rozbudowy masy mięśniowej, siły i wytrzymałości. Obecne w składzie suplementu pierwiastki zapobiegają spadkom testosteronu, ale dodatkowo promują uwalnianie innych hormonów, takich jak ludzki hormon wzrostu (HGH) czy insulinopodobny czynnik wzrostu (IGF-1). Takie działanie suplementu promuje rozbudowę muskulatury i ułatwia redukcję tkanki tłuszczowej.

Podsumowując, TREC ZMA Original to idealny suplement sportowców, którzy w sposób skuteczny i bezpieczny pragną podnieść anaboliczny potencjał organizmu i usprawnić proces regeneracji powysiłkowej. Preparat wyróżnia się znakomitą jakością, został zaprojektowany zgodnie z oryginałem, dostarcza optymalną dawkę cynku, magnezu i witaminy B6 w najbardziej korzystnych i wysoce przyswajalnych formach.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby