Jutro Walentynki - święto zakochanych. Sklepy, reklamy w gazetach i telewizji zalane czekoladkami, lizakami, ciasteczkami i innymi słodyczami w kształcie serduszek 😉 Mam zatem pomysł dla tych, którzy nie chcą rezygnować z diety LCHF. Z tym przepisem możecie zaskoczyć swoją drugą połówkę czekoladowymi serduszkami z nadzieniem orzechowym, które są w pełni zgodne z modelem niskowęglowodanowym i wysokotłuszczowym 🙂
Składniki na ok 16 małych czekoladek:
- 40g oleju kokosowego
- 30g kakao bez cukru
- 20 g masła z orzechów laskowych (100% orzechów bez soli i cukru)
- 1 łyżeczka sproszkowanej wanilii/chilli/cynamon – co kto lubi ?
- opcjonalnie słodzik np erytrol, ksylitol, stewia
Olej kokosowy, kakao i ewentualny słodzik rozpuścić w rondelku na małym ogniu lub w kąpieli wodnej. Masę należy ciągle mieszać by nie przywarła do dna.
Do silikonowych foremek wylać na dno połowę masy czekoladowej i rozprowadzić dokładnie na ściankach. Następnie wstawić foremki na około 30 minut do lodówki tak aby masa nieco zastygła.
Wyjąc foremki z lodówki i wyłożyć po odrobinie masła orzechowego. Całość zalać resztą płynnej czekolady tak aby zakryła nadzienie. Jeśli w tym czasie czekolada zgęstniała to należy ją ponownie podgrzać i rozpuścić.
Całość schłodzić ponownie w lodówce przez ok 1 godzinę.
Smacznych Walentynek! ?
—
BTW całości z masłem orzechowym bez słodzików: waga 70 g, 573 kcal, B 10g, T 57g, W 5g. Przy 16 czekoladkach 1 sztuka: waga 4,4 g, 36 kcal, B 0,63g, T 3,6g, 0,3 g.
Powiązane artykuły
Ciekawostki
Bifidobacterium – właściwości, działanie i rodzaje
Wiele środowisk w organizmie człowieka jest zasiedlanych przez zróżnicowane mikroorganizmy. Ludzki przewód pokarmowy jest wyścielony przez około tysiąc gatunków bakterii….
Czym są prebiotyki i czy warto je stosować?
Zbilansowana dieta polega nie tylko na przyjmowaniu posiłków zawierających makroskładniki, jak węglowodany, białka i tłuszcze. Aby zapewnić odpowiednio wysokie wchłanianie…
Arabinogalaktan na poprawę odporności. Co warto o nim wiedzieć?
Naturalne immunostymulatory to środki pochodzące z bakterii, grzybów lub roślin, które wspomagają prewencję oraz leczenie chorób zakaźnych, pomagają w niedoborach…
Kuloodporna kawa – sprawdź czy robisz ją dobrze
Kawę często kojarzymy z porannym rytuałem, który rozpoczyna nasz dzień. Dla wielu osób jest to niezbędny element codziennej rutyny. Jednak…
Maksymalna pompa mięśniowa
Właśnie rozpoczynasz przygodę z treningiem na siłowni, czy może jesteś doświadczonym zawodnikiem szukającym sposobów na optymalizację swojego treningu? Bez względu…
Posiłek potreningowy – najważniejszy w ciągu dnia?
W świecie fitness upowszechniło się takie przekonanie, które głosi, iż posiłek potreningowy jest najważniejszym posiłkiem jedzonym w ciągu całego dnia….
Strength & Conditioning – co to w ogóle jest?
Strength & Conditioning, czyli w wolnym tłumaczeniu siła i kondycjonowanie – co to w ogóle jest za dziedzina nauki i…
Długotrwały trening aerobowy a poziom testosteronu u mężczyzn
Jednym z fizjologicznych systemów organizmu, który jest niezwykle wrażliwy na stres związany z wykonywanymi systematycznie ćwiczeniami fizycznymi jest układ hormonalny….