Popularne artykuły

#28 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil
Badania suplementów

#28 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil 

Nienasycone kwasy tłuszczowe to obowiązkowy składnik diety każdej osoby, której zależy na utrzymaniu zdrowia i dobrej kondycji. Do ich najlepszych źródeł zalicza się przede wszystkim tłuste ryby, orzechy włoskie oraz olej lniany i rzepakowy. Kiedy jednak dostarczenie związków z pożywienia staje się problematyczne, warto sięgnąć po suplementy. Prezentujemy wyniki badania laboratoryjnego Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil, który stanowi skondensowane źródło zdrowych tłuszczów.


Rola kwasów tłuszczowych Omega-3 w zdrowym żywieniu

Znaczenie kwasów tłuszczowych Omega-3 w diecie trudno przecenić. W literaturze naukowej przypisuje im się właściwości kardioprotekcyjne, antyoksydacyjne, a także redukujące ilość trójglicerydów znajdujących się w osoczu. Osoby, które je spożywają rzadziej chorują na serce, miażdżycę i doznają udaru mózgu, a ich układ nerwowy jest lepiej odżywiony. Nie można zapominać, że kwasy tłuszczowe nienasycone budują fosfolipidy znajdujące się w błonach komórkowych. Dzięki temu poszczególne komórki mogą zachować swoją integralność i funkcjonują sprawniej. Omega-3 są też odpowiedzialne za wzmocnienie odpowiedzi immunologicznej, wydzielanie się hormonów tkankowych, jak prostaglandyny i prostacykliny niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

W onkologii podkreśla się istotne znaczenie antynowotworowe omawianych związków, zwłaszcza w kontekście raka piersi, okrężnicy i prostaty.

Do kwasów tłuszczowych nienasyconych Omega-3 zalicza się:

  • kwas eikozapentaenowy (EPA);
  • kwas dokozaheksaenowy (DHA);
  • kwas alfa-linolenowy (ALA).

Poszczególne agencje zajmujące się zdrowym żywieniem podają odmienne zalecenia co do dziennej dawki Omega-3. Instytut Żywności i Żywienia wskazuje na 250 mg EPA i DHA dziennie. Z kolei EFSA wymienia nawet 2-4 g dziennie przy wskazaniu, że 5 g również nie wywołuje efektów ubocznych.

Czym wyróżnia się Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil?

Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil to suplement diety, który dostarcza do organizmu kwasy tłuszczowe z rodziny Omega-3, a dokładniej kwas eikozapentaenowy (EPA) oraz kwas dokozaheksaenowy (DHA). Przyjmowanie ich z pożywieniem lub suplementacją jest kluczowe, ponieważ ludzki organizm nie jest w stanie wytworzyć ich samodzielnie.

Producent zdecydował się na wykorzystanie tzw. softgels, czyli miękkich kapsułek, które chronią czynne związki przed działaniem soków żołądkowych, a jednocześnie redukują podrażnienia przewodu pokarmowego, które często występują w przypadku zażywania suplementów w klasycznych, żelatynowych otoczkach. Maskują też smak charakterystyczny dla tłuszczu pochodzącego z ryb.

Według deklaracji producenta każda kapsułka Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil zawiera:

  • 500 mg EPA;
  • 250 mg DHA.

Całkowita zawartość Omega-3 powinna więc wynosić 750 mg w każdej kapsułce. Oba związki pochodzą z całkowicie naturalnego oleju rybiego, więc są doskonale przyswajalne.

Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil. Wyniki badania laboratoryjnego

Aby ocenić rzetelność deklaracji producenta poddaliśmy Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil badaniom laboratoryjnym.

Wyniki badania są dosyć obszerne, ale można w nich odnaleźć m.in. uśrednioną, sumaryczną zawartość Omega-3 w każdej kapsułce. Wynosi ona aż 872 mg, czyli 122 mg (16%) więcej niż wynika z treści informacji danej na opakowaniu suplementu. Badania laboratoryjne potwierdziły, że Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil dostarcza więcej substancji aktywnych, niż wynikałoby z zamieszczonego opisu.

Poprzedni

#28 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *