Popularne artykuły

#29 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Fish Oil
Badania suplementów

#29 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Fish Oil 

Nienasycone kwasy tłuszczowe są niezbędnym elementem zdrowej, prawidłowo zbilansowanej diety. Wspierają utrzymanie prawidłowej masy ciała i redukują ryzyko wystąpienia oraz rozwoju wielu chorób cywilizacyjnych. Tym razem przyjrzeliśmy się z bliska suplementowi diety od Apollo’s Hegemony Fish Oil.


Dlaczego warto uzupełnić dietę o kwasy tłuszczowe Omega-3?

Tłuszcze – obok białek i węglowodanów – stanowią jeden z elementarnych makroskładników w diecie każdego z nas. Lipidy w największym uproszczeniu można podzielić na nasycone oraz nienasycone, przy czym w zdrowym modelu odżywiania zdecydowanie powinny dominować te drugie. Poza oczywistą funkcją jako nośnika energii, nienasycone kwasy tłuszczowe są odpowiedzialne za:

  • obniżenie ciśnienia tętniczego oraz poziomu trójglicerydów;
  • prawidłowy rozwój układu nerwowego;
  • integralność błon komórkowych;
  • poprawę odporności.

Wiele z tłuszczów nienasyconych to silne przeciwutleniacze, które hamują procesy starzeniowe poprzez usuwanie wolnych rodników z organizmu. Wśród kwasów tłuszczowych nienasyconych można wyróżnić Omega-3 oraz Omega-6. Na potrzeby niniejszego badania skupiamy się na kwasach tłuszczowych Omega-3. Można do nich zaliczyć kwas alfa-linolenowy, dokozaheksaenowy, eikozapentaenowy. Każdy z nich pełni nieco inną funkcję, ale w menu powinny znaleźć się wszystkie. EFSA stoi na stanowisku, że zalecana dzienna dawka Omega-3 to nawet 2-4 gram dziennie. Dostarczenie tak dużej ilości zdrowych tłuszczów wraz z pożywieniem może stanowić problem, dlatego warto rozważyć sięgnięcie w tym zakresie po suplementy diety takie, jak Apollo’s Hegemony Fish Oil.

Czym wyróżnia się Apollo’s Hegemony Fish Oil?

Suplement diety Apollo’s Hegemony Fish Oil to kompleksowa formuła, która gwarantuje dostarczenie do organizmu niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. W każdej kapsułce według deklaracji producenta znajduje się:

  • kwas eikozapentaenowy (EPA) – w ilości 330 mg;
  • kwas dokozaheksaenowy (DHA) – w ilości 230 mg;
  • witaminę E pod postacią dl-alfa tokoferolu – w ilości 12 mg.

Łączna zawartość kwasów tłuszczowych Omega-3 wynosi 550 mg w każdej kapsułce.

Obie frakcje tłuszczowe pochodzą z w pełni naturalnego koncentratu oleju rybiego z ryb sardelowatych Zastosowano miękkie żelowe kapsułki. Są one łatwe do połknięcia, a jednocześnie nie powodują podrażnienia układu pokarmowego, choć chronią substancje czynne przed działaniem soków żołądkowych.

Apollo’s Hegemony Fish Oil. Wyniki badania laboratoryjnego

Aby sprawdzić jakość suplementu Apollo’s Hegemony Fish Oil zleciliśmy przeprowadzenie profesjonalnych badań laboratoryjnych.

Jak wynika z treści zamieszczonego sprawozdania, suma kwasów tłuszczowych Omega-3 w każdej kapsułce wynosiła 622 mg. To o ponad 13% więcej niż wynika z deklaracji producenta. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że zawartość witamin E jest na tyle duża, że jedna kapsułka zaspokaja aż 80% zapotrzebowania na ten związek. Po raz kolejny marka Apollo’s Hegemony udowodniła, że produkowane przez nią suplementy dostarczają więcej substancji czynnej niż wynika z treści informacji zamieszczonych na opakowaniu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *