Popularne artykuły

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil
Badania suplementów

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil 

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo's Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były jednymi z pierwszych na rynku określających wynik pod kątem wskaźnika TOTOX. I tym razem postanowiliśmy zweryfikować suplement i na ten parametr.

Badania jakości suplementów diety to trend zdobywający popularność, głównie dzięki inicjatywie "Badamy suplementy". Starając się sprostać wymaganiom jakościowym względem naszych klientów okresowo sprawdzamy stan sprzedawanych suplementów. Tym razem zweryfikowaliśmy skład Ultra Fish Oil.

Pierwsze badania tego suplementu wykazały deklaracje zgodne z etykietą i wolny skład od zanieczyszczeń takich jak metale ciężkie.

Poniżej najświeższa analiza tego co siedzi w kapsułce Ultra Fish Oil.

Bardzo rzadko wykorzystywanym w badaniach jakościowych suplementów zawierających nienasycone kwasy tłuszczowe wskaźnikiem jest liczba TOTOX.

TOTOX (akronim od TOTal OXidation) jest wskaźnikiem łączącym dwa wskaźniki - liczbę nadtlenkową i liczbę anizydynową. Ale co to właściwie oznacza?

Tłuszcze zawierające wiązania nienasycone, są podatne na utlenianie, bardziej popularnie zwane jełczeniem. Chyba każdemu z nas zdarzyło się pozostawić masło za długo na blacie i po czasie mogliśmy wyczuwać nieprzyjemny zapach unoszący się z opakowania. To właśnie lotne nadtlenki oraz substancje anizydynowe, które powstają w procesie utleniania nienasyconych kwasów tłuszczowych. Liczba nadtlenkowa oraz anizydynowa wskazują na jakość tłuszczy, ponieważ wskazują ile w danym oleju znajduje się niekorzystnych substancji nadtlenkowych oraz anizydynowych (im większa liczba, tym więcej takich substancji).

Liczba TOTOX to nic innego jak połączenie tych dwóch liczb, w celu jak najprostszego przedstawienia jakości danego oleju. Analogicznie im większa wartość TOTOX, tym więcej niekorzystnych produktów procesu jełczenia tłuszczy, zatem w suplementach dietetycznych zależy nam na jak najmniejszej wartości TOTOX.

Według normy europejskiej, wartość TOTOX musi wynosić poniżej 25. Jednakże aby nazwać dany tłuszcz dobrym jakościowo, powinien on posiadać liczbę TOTOX mniejszą od 10.

I również w tym nagminnie pomijanym zakresie Ultra Fish Oil od Apollo's Hegemony wyróżnia się pozytywnie, ponieważ wartość TOTOX znajdującego się w nim wynosi jedynie 6! Jednocześnie okazuje się, że spora część producentów suplementów na polskim rynku niespecjalnie zwraca uwagę na tą wartość i nawet w najbardziej popularnych produktach z kwasami Omega 3 wartość TOTOX wynosi nawet 20!

Można zatem z pełną pewnością powiedzieć, że Ultra Fish Oil wyróżnia się bardzo pozytywnie pod względem jakości oleju w produkcie na tle konkurencji i jest jednym z najlepszych jakościowo suplementów z Omega 3 na polskim rynku.

Powiązane artykuły

1 Comments

  1. Emil

    Dlaczego na screenie jest TOTOX 25,9?

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *