#18 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Jakub Kola

Batalia o tłuszcze w nowoczesnej dietetyce na szczęście zdaje się przynosić pozytywne efekty. Bardzo popularne jeszcze kilka lat temu diety niskotłuszczowe odchodzą coraz bardziej w niepamięć. Prowadząc zdrową dietę powinniśmy być świadomi jak istotną rolę odgrywają w niej tłuszcze, dbając między innymi o odpowiednią odpowiedź odpornościową organizmu i optymalny stan układu nerwowego, w tym mózgu. Oczywiście nie możemy powiedzieć że wszystkie tłuszcze są zdrowe – w końcu mamy na przykład olej palmowy który jest bardziej psuedojedzeniem, niż faktycznie wartym uwagi składnikiem diety. Jednakże po drugiej stronie mamy zdrowe, nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym kwasy Omega 3, które są głównym składnikiem dzisiejszego bohatera badań!


Kwasy tłuszczowe Omega 3

Zarówno o tłuszczach, poszczególnych ich frakcjach jak i o samych kwasach tłuszczowych z rodziny Omega 3 pisaliśmy już wiele razy teraz wspomnimy tylko najważniejsze kwestie z nimi związanymi.

Kwasy Omega-3 to grupa nienasyconych kwasów tłuszczowych, w których ostatnie nienasycone wiązanie podwójne występuje na 3 od końca atomie węglowym (analogicznie w kwasach Omega 6 to wiązanie występuje na 6 od końca atomie węglowym, a w kwasach Omega 9 na 9 atomie węgla od końca).

Apollo Hegemony Ultra Fish Oil
Apollo Hegemony Ultra Fish Oil

Najważniejsze kwasy Omega 3 to:

  • EPA
  • DHA
  • ALA

Z czego to 2 pierwsze są najczęściej wspominane. Najlepszym ich źródłem są ryby, które niestety nadal są nieczęstym składnikiem naszej diety (a powinny być one jedzone co najmniej 2-3 razy w tygodniu). Dlatego tak często sugeruje się wprowadzenie stałej, codziennej suplementacji ich aby uzyskać korzyści z nich płynące.

Korzyści przyjmowania kwasów Omega 3

Najbardziej kluczowymi benefitami ich suplementacji jest:

  • Poprawa lipidogramu – zmniejszenie ilości LDL, oraz zwiększenie poziomu HDL w obiegu naszego organizmu
  • Zmniejszenie nadciśnienia
  • Poprawa nastroju – kwasy Omega 3 są często wsparciem terapii antydepresyjnych (głównie przez mechanizm zmniejszania stanów zapalnych układu nerwowego)
  • Zmniejszanie stanów zapalnych

Jednocześnie jest wiele badań wskazujących na o wiele bardziej szerokie możliwości zastosowania tych kwasów, między innymi przy zmniejszaniu poziomu kortyzolu, poprawy wyników sportowych czy nawet zwiększenia możliwości układu nerwowego w kontekście zdolności kognitywnych.

Jednocześnie stwierdza się minimalne, lub wręcz brak skutków ubocznych ich stosowania. Wachlarz korzyści i niskie ryzyko stosowania zdecydowanie składnia ku podjęciu decyzji o ich suplementacji!

Jak suplementować kwasy Omega 3?

Podstawowym kryterium jest dawka. Sugeruje się, że pozytywne efekty suplementacji Omega 3 można zauważyć przy przyjmowaniu dawki 330mg EPA i 220mg DHA dziennie. Jednakże coraz częściej sugeruje się dawki co najmniej 500mg EPA i 250mg DHA. Ultra Fish Oil od Apollo Hegemony aby nie iść na kompromisy jakości, dostarcza właśnie tej wyższej dawki kwasów Omega 3, aby zapewniać uzyskanie faktycznych benefitów zdrowotnych z suplementacji.

Dlaczego Ultra Fish Oil od Apollo Hegemony?

Aby dodatkowo upewnić się w stosunku do jakości produktu, został on wysłany do niezależnego laboratorium w celu sprawdzenia jego składu pod względem jakościowym, ilościowym oraz pod względem zawartości zanieczyszczeń. Wyniki badani przedstawiamy poniżej.

Apollo's Hegemony Ultra Fish Oil wyniki badania
Apollo's Hegemony Ultra Fish Oil wyniki badania
Apollo's Hegemony Ultra Fish Oil wyniki badania
Apollo's Hegemony Ultra Fish Oil wyniki badania

Najbardziej kluczową rzeczą jest to, że w badaniu zawartość DHA jest prawie 20% wyższa niż zakładana przez producenta! Również w przypadku drugiego kwasu Omega 3 – EPA, wartość zbadana przez laboratorium jest większa, niż ta zakładana przez producenta. Pokazuje to fakt, że producent nie przycina kosztów na produkcie, umieszczając w niej więcej substancji aktywnej niż jest faktycznie do tego zobowiązany!

Podsumowanie

To, że warto prowadzić regularną suplementację kwasów Omega 3 nie powinno podlegać dyskusji. I o ile jeszcze jesteśmy fanami ryb, to nie powinno być problemu z ich naturalnym dostarczaniem z pożywienia. Jednakże większy problem pojawia się gdy potrzebujemy większej wygody i pewności w ich przyjmowaniu. I tutaj z pomocą może nam przyjść nowa propozycja od firmy Apollo Hegemony – Ultra Fish Oil, który prezentuje laboratoryjnie przebadaną jakość w bardzo przystępnej cenie. Polecamy!

Tagi: badania suplementów, badanie suplementów, kwasy omega-3, kwasy tłuszczowe, omega-3, tłuszcze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *