Popularne artykuły

Berberyna korzyści idące za jej suplementacją
Suplementacja

Berberyna korzyści idące za jej suplementacją 

Berberyna od kilku lat zdobywa uznanie w wielu kręgach specjalistów. Ma na to wpływ szerokie spektrum działania. Prowadzone od 2016 roku badania nad potencjalnym ogólnoustrojowym działaniu berberyny są rozpatrywane w kontekście pojedynczych korzyści, które przedstawimy poniżej. Co warto odnotować, są one wstępnie wykazywane w pomniejszych badaniach! 

Trwają badania nad wpływem berberyny na wiele czynników zdrowotnych. Obecnie prowadzone badania dotyczą:


Kontrola poziomu cukru we krwi

Oddziaływanie na glikemię to najczęściej wymieniany wpływ berberyny na organizm człowieka. Wykazano, że berberyna obniża poziom glukozy u osób z cukrzycą. Badania pokazują, że pomaga organizmowi lepiej reagować na insulinę i zapobiega wytwarzaniu większej ilości glukozy przez wątrobę. W rezultacie osoby z cukrzycą mogą stwierdzić, że berberyna pomaga obniżyć poziom cukru we krwi.

Obniżenie ciśnienia tętniczego

Wysokie ciśnienie krwi wiąże się z chorobami serca i udarami . Przyjmowanie berberyny może pomóc obniżyć rozkurczowe i skurczowe ciśnienie krwi (dolne i górne wartości odczytu ciśnienia krwi). W tym kontekście badania nadal są rozwijane i potrzeba szerszych wniosków na temat tych korzyści.

  Odchudzanie

  Berberyna nie jest magiczną pigułką na odchudzanie, ale może pomóc schudnąć osobom ze wskaźnikiem masy ciała (BMI) powyżej 30 lat. Dwa badania wykazały, że przyjmowanie suplementu berberyny w ciągu trzech miesięcy powoduje znaczną utratę wagi. Może to wynikać z tego, jak berberyna pomaga kontrolować insulinę i inne hormony regulujące komórki tłuszczowe.

  Obniżenie Cholesterolu

  Wydaje się, że regularne przyjmowanie suplementów berberyny obniża całkowity cholesterol, „zły” cholesterol i trójglicerydy u osób z wysokim poziomem cholesterolu. Działa inaczej niż dzisiejsze standardowe leki na cholesterol , więc może pomóc w leczeniu osób opornych na inne leki obniżające cholesterol.

  Złagodzenie objawów PCOS

  Zespół policystycznych jajników lub PCOS może powodować problemy, takie jak wysoki poziom cholesterolu, insulinooporność i problemy z utratą wagi. W niektórych badaniach berberyna pomogła kobietom z PCOS kontrolować poziom cholesterolu, obniżyć stosunek talii do bioder i zwiększyć ich reakcję na insulinę. 

  Zdrowie serca

  Osoby z chorobami serca często mają zmęczenie i nieregularne bicie serca. Badania pokazują, że przyjmowanie suplementu berberyny w połączeniu ze standardowymi metodami leczenia chorób serca zmniejsza te objawy. Berberyna zmniejszała ryzyko śmierci z powodu chorób serca bez widocznych skutków ubocznych.

  Powiązane artykuły

  Dodaj komentarz

  Wymagane pola są zaznaczone *