Coś dla tych, którzy tęsknią za fast foodami a są na dietach niskowęglowodanowych i wysokotłuszczowych jak LCHF, paleo czy ketogenicznej. Oto wrapy do tortilli, które nie są już konsystencji naleśników czy omletów na co skarżyło się wiele osób stosując inne keto zamienniki. Dzięki użyciu odrobiny sproszkowanego korzenia konjac (magiczna roślina bez węgli) udało się stworzyć proste i szybkie w przygotowaniu placki nie tylko osób na LCHF, ale i tych z alergiami lub unikających glutenu, laktozy, jajek czy soi.
Składniki na 1 średnią tortillę:
- 20 g mąki kokosowej
- 2 g łupin babki jajowatej
- 2 g mąki konjac
- 40 ml wody
- sól himalajska lub kłodawska
- pieprz czarny mielony
- czosnek granulowany
- zioła prowansalskie
- inne ulubione przyprawy
Mąkę kokosową przesiać i wymieszać z mąką konjac, łupinami oraz przyprawami.
Dodać wodę i wyrobić ciasto ręcznie do uzyskania elastycznej masy o konsystencji plasteliny.
Ciasto umieścić między arkuszami papieru do pieczenia i rozwałkować średniej grubości, okrągły placek. Ciasto nie może być zbyt cienkie ponieważ jest kruche i łamie się.
Podpiekać na suchej, rozgrzanej patelni.
Delikatnie obrócić na drugą stronę i również podpiec.
Wrapy podawać z ulubionym mięsem, warzywami i sosami.
Tortille można przechowywać w lodówce np w bawełnianej ściereczce. Jeszcze nie testowałam mrożenia ale zamierzam sprawdzić przy okazji ?
Smacznego!
—
BTW 1 placka tortilli: 65 g, 70 kcal, B 3 g, T 2 g, W 3 g.
Powiązane artykuły
Ciekawostki
Właściwości pokrzywy zwyczajnej – krążenie krwi, zdrowie skóry, anemia
Napar z pokrzywy, czy też herbatka z pokrzywy to tradycyjny sposób na wiele dolegliwości. Obecnie nadal wiele osób korzysta z…
Tart Cherry – cierpka wiśnia na lepszy sen i mniejszą bolesność mięśni
Suplementy Tart cherry, czyli po prostu ekstrakty cierpkiej wiśni mają świetną renomę wśród sportowców. Soki i koncentraty z tego owocu…
Bifidobacterium – właściwości, działanie i rodzaje
Wiele środowisk w organizmie człowieka jest zasiedlanych przez zróżnicowane mikroorganizmy. Ludzki przewód pokarmowy jest wyścielony przez około tysiąc gatunków bakterii….
Czym są prebiotyki i czy warto je stosować?
Zbilansowana dieta polega nie tylko na przyjmowaniu posiłków zawierających makroskładniki, jak węglowodany, białka i tłuszcze. Aby zapewnić odpowiednio wysokie wchłanianie…
Maksymalna pompa mięśniowa
Właśnie rozpoczynasz przygodę z treningiem na siłowni, czy może jesteś doświadczonym zawodnikiem szukającym sposobów na optymalizację swojego treningu? Bez względu…
Posiłek potreningowy – najważniejszy w ciągu dnia?
W świecie fitness upowszechniło się takie przekonanie, które głosi, iż posiłek potreningowy jest najważniejszym posiłkiem jedzonym w ciągu całego dnia….
Strength & Conditioning – co to w ogóle jest?
Strength & Conditioning, czyli w wolnym tłumaczeniu siła i kondycjonowanie – co to w ogóle jest za dziedzina nauki i…
Długotrwały trening aerobowy a poziom testosteronu u mężczyzn
Jednym z fizjologicznych systemów organizmu, który jest niezwykle wrażliwy na stres związany z wykonywanymi systematycznie ćwiczeniami fizycznymi jest układ hormonalny….