3-4 mega ciężkie serie na NOGI, a one rosną? Jak to możliwe? TRENING NÓG!

Hej! 

Przez długi okres czasu robiłem bardzo dużą objętość na mięśnie czworogłowe, dwugłowe, łydki itd. Krótko mówiąc przesadzałem! Nogi rozbudowałem dość znacznie, a z racji tego, że jestem uparty i silnej woli nie brakuje takowy intensywny trening chciałem robić cały czas, tydzień po tygodniu. Zacząłem zastanawiać się dlaczego górne partie ciała nie chcą rosnąć pomimo dużego zaangażowania w ich trening i nie odpuszczania żadnych moich założeń!

Wniosek jest prosty: żeby gdzieś zrobić postęp, gdzieś musimy ująć, nie można mieć priorytetu rozwoju całego ciała! Układ nerwowy moment padnie i szybko się poddasz. Nogi robię bardzo ciężko jak na moje możliwości, ale za to kilka serii roboczych, czyli takich jakby jutra miało nie być, trening trwa o połowę krócej, na drugi dzień nie mam kaca treningowego przez co z maksymalną mocą mogę skupić się na treningu górnych partii.

W 3 miesiące zanotowałem bardzo duży progres rozwoju siły i masy stosując się do założenia: nogi masz rozbudowane, rób na nie 1/3 tego co robiłeś i co? Sprawdziło się... Nawet zanotowałem na nich progres w postaci rozwoju siły! Bije ciągle rekordy- są wypoczęte i układ nerwowy o wiele mnie przepalony niż po robieniu 10 ciężkich ćwiczeń.

Trening nóg: nie podaje serii wstępnych, tylko docelowe.
Przysiad 1 s x 5p x 167,5 kg, 1s x 10p x 140 kg|
Wypychanie nóg suwnica 1s x 10p x 450 kg, 1s x 12p x 400 kg
Martwy na prostych (leciutko na rozciągnięcie dwugłowych) 3s x 12p x 60 kg
Wypychanie uda w tył (pośladkowy) 3 s x 12-15p 
Odwodziciel + przywodziciel 3 superserie
Łydka stojąc i łydka siedząc po 3 serie

Kiedyś ćwiczeń było dużo, ale to dużo więcej. Na drugi dzień po wcześniejszych treningach czułem się jakbym był po ostrej mocno zakrapianej imprezie, a na myśl o kolejnym treningu nóg było mi niedobrze 😀

Znajdziecie mnie na: http://www.facebook.pl/olikanek
Instagram: oliwergalor

Pozdrawiam! 

Tagi: czworogłowe, legsday, nóg, nogi, olikanke, oliwer galor, przysiady, suwnica, trening

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *