#4 Badania suplementów diety – witamina D3&K2mk7

Witamina D3 to jeden z najbardziej popularnych suplementów w obecnych czasach. Położenie geograficzne które jest uwarunkowaniem dla kąta padania promieni słonecznych oraz liczba dni w ciągu roku, gdy możemy się nim cieszyć nie są zbyt korzystne dla poziomu tej witaminy w naszym ustroju. Oczywiście wpływ na to ma jeszcze wiele zmiennych, których tutaj nie będziemy roztrząsać.

W innym artykule na ten temat: Zalety suplementowania witaminy D3wskazaliśmy zakresy referencyjne dla jej poziomu:

Zgłaszając się do laboratorium na badanie poziomu witaminy D ważne aby zwrócić uwagę naoznaczenie poziomu 25-hydroksy witaminy D, czyli kalcydiolu, we krwi!

  • poniżej 20ng/ml lub 50 nmol/l oznacza że mamy duży niedobór witaminy D
  • poniżej 30 ng/ml lub 75 nmol/l nadal występuje niedobór
  • zakres 30-50 ng/ml lub 75-125 nmol/l to optymalny poziom dla człowieka

Wytyczne z 2013 roku mówią o dawkach 800-2000 IU dziennie, a w szczególnych przypadkach (znaczna otyłość) do 4000 IU. Z kolei określenie dobowych maksymalnych dawek mówi o zakresie 4000-10000 IU. Więc zasadnicze pytanie brzmi: Jak dobrać optymalną dawkę witaminy D3?

Odpowiedź jest prosta - wykonać badanie poziomu kalcydiolu we krwi - następnie zależnie od wyniku dobrać dawkę.

źródło: http://bit.ly/rekomendacje-d3-europa

Jaką witaminę D3 wybrać?

Vitamin D3 & K2 MK7 od Apollo Hegemony - klinicznie przebadany suplement diety
Vitamin D3 & K2 MK7 od Apollo Hegemony - klinicznie przebadany suplement diety

Telewizja, banery reklamowe oraz gazety bombardują nas informacjami o tym jaki produkt z witaminą D3 jest najlepszy. Palmę pierwszeństwa dzierżyły do tej pory leki ze względu na wiarygodność co do ilości substancji aktywnej jak np Vigantoletten 1000. Tę kolej rzeczy odwracają w ostatnim czasie suplementy diety. Jednym z nich jest Vitamin D3 5000 IU, którego skład weryfikowaliśmy kilka miesięcy temu: badania suplementów diety - D3. Ta sama substancja aktywna, ilość potwierdzona badaniami, pozostaje czynnik ekonomiczny. Za 2000 IU w postaci leko Vigantoletten zapłacimy: 73 grosze, a z kolei w przypadku badanej witaminy D3 (w formie suplementu diety) niespełna 11 groszy! Różnicy nie da się ukryć (ceny na 29.11, doz.pl oraz mz-store.pl).

Kolejne badania suplementów diety.

W środowisku dietetyków, specjalistów zakresu suplementacji oraz osób dbających o swoje zdrowie od długiego czasu toczą się debaty na temat zasadności stosowania witaminy K2 jako dodatku dla D3. Nie będziemy tutaj licytować się na badania odnośnie czy warto czy nie, jednak wychodzimy z założenia, że tak - warto spożywać te witaminy razem. Kupno dwóch różnych suplementów może nastręczyć problemów jak np. dobór dawki K2 względem D3. Z pomocą przychodzą suplementy złożone, z precyzyjnie dopasowanym stosunkiem jednej do drugiej. I tutaj zmierzamy do bohatera dzisiejszego artykułu -Vitamin D3& K2mk7.

Przeprowadzone badania składu tego suplementu diety wskazały jednoznacznie - ilości witamin D3 oraz K2mk7 deklarowane na etykiecie są porównywalne z zawartością kapsułki!

  • Deklarowana ilość witaminy D3 - 4000 IU (100 μg) w kapsułce - wynik badania -3806,5± 12,9 (IU) tj. 95,2± 0,3 (μg)

  • Deklarowana ilość witaminy K2mk7 - 125 μg - wynik badania - 148,3± 5,6μg

Najczęstszą obawą w stosunku do suplementów diety jest to, że faktyczna zawartość substancji czynnych w kapsułce będzie dużo niższa niż deklarowana na etykiecie. W przypadku omawianego tutaj preparatu AH Vitamin D3&K2MK7 widzimy, że odchylenie zawartości witaminy D3 mieści się w zakresie 5%, co jest bardzo dobrym wynikiem. W przypadku witaminy K2 widać, że faktyczna wartość jest wręcz większa niż zakładana, co świadczy, że producent dba, by jego suplementy były skuteczne.

Wyniki badań są bardzo optymistyczne, więc jeśli szukacie pewnego i działającego preparatu z witaminami D3 i K2, to marka Apollo’s Hegemony jest zdecydowanie warta polecenia.

Tagi: badanie suplementów, K2, k7. vigantoletten. kalcydiol, witamina d3, witamina k2

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.