Popularne artykuły

#2 Badania suplementów diety – Witamina D3
Badania suplementów

#2 Badania suplementów diety – Witamina D3 

W pierwszym wpisie przedstawiliśmy badanie produktu Fish Oil na faktyczną zawartość EPA i DHA oraz ilość metali ciężkich. Wyniki można sprawdzić tutaj. W tym artykule przedstawimy badanie innego produktu - Vitamin D3 na zawartość cholekalcyferolu.


Dlaczego witamina D3?

Ze względu na nasze położenie geograficzne i występujący tutaj klimat jesteśmy narażeni na niedobory tej witaminy. Z ankiety jednego z portali o zdrowiu wynika, że blisko 11% społeczeństwa przyjmuje lub deklaruje chęć przyjmowania witaminy D3 w formie suplementu. Temat ten nie jest obcy producentom suplementów diety i wielu z nich w ciągu ostatnich lat wprowadziło preparat tego typu do swojej oferty. Oczywiście są to produkty różnej jakości, stąd weryfikacja ich bardzo się przyda.

Oszustwo czy ograniczone zaufanie?

Co roku pojawiają się niezależne raporty dotyczące jakości suplementów diety. Wiele z nich donosi o zawartości składników w ilości niezgodnej z deklaracją na etykiecie. Oczywiście jest to ilość na niekorzyść klienta. Kupując suplement chcemy mieć pewność, że spożywamy co najmniej tyle ile widnieje na etykiecie, w końcu płacimy za np. 2000 IU, a nie za 1900...

Kontrola produktów

Mając na celu dobro naszych klientów i szerzącą się świadomość konsumencką odnośnie jakości suplementów diety postanowiliśmy poprosić firmę J.S. Hamilton Poland S.A. o zweryfikowanie składu produktu Vitamin D3 5000 IU.

Wyniki

Załączone badanie pokazuje wynik na zawartość cholekalcyferolu - 131 mcg. Kupując produkt Vitamin D3 dostajemy o 4,8% więcej niż deklaruje etykieta! 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *