#2 Badania suplementów diety – Witamina D3

Jakub Kola

W pierwszym wpisie przedstawiliśmy badanie produktu Fish Oil na faktyczną zawartość EPA i DHA oraz ilość metali ciężkich. Wyniki można sprawdzić tutaj. W tym artykule przedstawimy badanie innego produktu - Vitamin D3 na zawartość cholekalcyferolu.


Dlaczego witamina D3?

Ze względu na nasze położenie geograficzne i występujący tutaj klimat jesteśmy narażeni na niedobory tej witaminy. Z ankiety jednego z portali o zdrowiu wynika, że blisko 11% społeczeństwa przyjmuje lub deklaruje chęć przyjmowania witaminy D3 w formie suplementu. Temat ten nie jest obcy producentom suplementów diety i wielu z nich w ciągu ostatnich lat wprowadziło preparat tego typu do swojej oferty. Oczywiście są to produkty różnej jakości, stąd weryfikacja ich bardzo się przyda.

Vitamin D3 od Apollo Hegemony - klinicznie przebadany suplement diety
Vitamin D3 od Apollo Hegemony - klinicznie przebadany suplement diety

Oszustwo czy ograniczone zaufanie?

Co roku pojawiają się niezależne raporty dotyczące jakości suplementów diety. Wiele z nich donosi o zawartości składników w ilości niezgodnej z deklaracją na etykiecie. Oczywiście jest to ilość na niekorzyść klienta. Kupując suplement chcemy mieć pewność, że spożywamy co najmniej tyle ile widnieje na etykiecie, w końcu płacimy za np. 2000 IU, a nie za 1900...

Kontrola produktów

Mając na celu dobro naszych klientów i szerzącą się świadomość konsumencką odnośnie jakości suplementów diety postanowiliśmy poprosić firmę J.S. Hamilton Poland S.A. o zweryfikowanie składu produktu Vitamin D3 5000 IU.

Wyniki

Załączone badanie pokazuje wynik na zawartość cholekalcyferolu - 131 mcg. Kupując produkt Vitamin D3 dostajemy o 4,8% więcej niż deklaruje etykieta! 

Tagi: badania, badanie suplementów, cholekalcyferol, vitamin d3, witamina d3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *