Popularne artykuły

Przegląd popularnych preparatów z Omega 3
Suplementacja

Przegląd popularnych preparatów z Omega 3 

Aktualne trendy w świecie dietetyki rzucają nieco jaśniejsze światło na rolę tłuszczów w diecie, wśród których wyjątkowymi właściwościami zdrowotnymi charakteryzują się szczególnie długołańcuchowe kwasy z rodziny omega 3. Ich rola wzrasta z uwagi na niezwykle powszechne niedobory lub nadmiar czynników, które mogą zwiększać zapotrzebowanie na EPA i DHA. Suplementy ze skoncentrowanym olejem rybim są rewelacyjnym i co najważniejsze bezpiecznym sposobem na wsparcie kondycji zdrowotnej.


Do czego potrzebujemy kwasów omega 3?

Ta rodzina lipidów odgrywa ważną rolę w regulacji procesów zapalnych. Poza samą ich podażą potrzebujemy również odpowiedniego stosunku do kwasów omega 6 dostarczanych z dietą. Mając na uwadze wysoką podaż omega 6 w przeciętnym jadłospisie mieszkańca wysoko rozwiniętych społeczeństw, omega 3 niezwykle często pozostają niedoborowe, a organizm opanowują przewlekłe stany zapalne.

Suplementy z olejem rybim przynoszą rozległe korzyści dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego. Wysoką efektywność wykazują w przypadku podwyższonych poziomów triglicerydów, które mogą skutecznie normować. Pozostałe elementy profilu lipidowego również ulec mogą poprawie, na co wskazują wyniki badań, w których notowano wzrost frakcji HDL cholesterolu oraz spadek reaktywnej formy vLDL. Kolejne zalety to zdolność do hamowania agregacji płytek, poprawa przepływu krwi oraz wsparcie funkcji śródbłonka.

DHA znane jest również z korzyści przynoszonych dla zdrowia układu nerwowego. Ten kwas tłuszczowy jest szczególnie istotny w czasie ciąży, by umożliwić prawidłowy rozwój neuronów u wzrastającego płodu. Wskazuje się także na antystresowe oraz wspomagające ogólną kondycję psychiczną działanie oleju rybiego, dzięki któremu bywa pomocny w stanach depresyjnych. Pozwala także utrzymać funkcje poznawcze w wieku podeszłym

Najlepsze źródła Omega 3

Podstawowym podziałem kwasów omega 3 jest rozróżnienie na te pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Kwas alfa linolenowy (ALA) zawarty w roślinach określany jest jako nieaktywny, natomiast by wywrzeć pożądany wpływ na nasz organizm musi być przekonwertowany do aktywnych postaci, czyli kwasu eikozapentaenowego (EPA) oraz dokozaheksaenowego (DHA). EPA i DHA zawarte są w pokarmach zwierzęcych, szczególnie w rybach. Pewne ich ilości (głównie DHA) znajdziemy także w algach morskich, co jest dobrą wiadomością dla osób stroniących od mięsa. Warto wspomnieć o niskiej wydajności konwersji ALA do DHA i EPA, gdyż jej poziom szacuje się na poniżej 10%. Mając na uwadze powyższe, suplementacja EPA i DHA często jest wskazana, by zachować właściwy stosunek do omega 6 i cieszyć się dobrym zdrowiem.

Kluczowe kwasy typu Omega 3 - EPA, DHA i ALA
Kluczowe kwasy typu Omega 3 - EPA, DHA i ALA


Apollo's Hegemony Fish Oil

Apollo's Hegemony Fish Oil
Apollo's Hegemony Fish Oil

Apollo Hegemony's Fish Oil jest znany z korzystnego stosunku jakości do ceny, oraz renomowanej firmy stojącej za produktem. Koncentracja kwasów omega 3 w zastosowanym oleju wynosi 65%, tak więc w jednej kapsułce uzyskujemy 330 mg EPA, 220 mg DHA (sumarycznie aż 550 mg najważniejszych kwasów Omega3). Według badań jest to efektywna dawka kwasów Omega 3 która w stałej suplementacji przyniesie nam szereg korzyści zdrowotnych. Całość zwieńczona została dodatkiem 12 mg witaminy E w postaci alfa tokoferolu, by ochronić niestabilne tłuszcze przed utlenianiem, jednocześnie wspierając nasz organizm przez wysoki potencjał antyoksydacyjny.

Do tego, Apollo's Hegemony Fish Oil to jeden z niewielu suplementów na rynku przebadany przez niezależne laboratorium. Wyniki tego badania możesz sprawdzić tutaj.

Zatem jeśli szukasz efektywnej suplementacji kwasów Omega 3 w ekonomicznej cenie, nie chcąc przepłacać za niepotrzebny marketing, Apollo's Hegemony Fish Oil będzie dobrym wyborem!


Apollo's Hegemony Ultra Fish Oil

Apollo's Hegemony Ultra Fish Oil
Apollo's Hegemony Ultra Fish Oil

Za to Ultra Fish Oil od wspomnianego Apollo's Hegemony będzie dobrym wyborem, jeśli od suplementacji wymagasz czegoś więcej niż tylko rutynowego wsparcia.

Produkt ten dostarcza aż 750 miligramów kwasów tłuszczowych Omega 3 (w tym 500 miligramów EPA oraz 250 miligramów DHA). Coraz więcej badań wskazuje że że mimo że dawka 550 miligramów kwasów Omega 3 jest efektywna, to jednocześnie dawka conajmniej 500 miligramów kwasów EPA wykazuje większy potencjał we wspieraniu układu nerwowego. W badaniach wskazuje się że kwasy DHA są o wiele mniej istotne w działaniu w obrębie wspierania zdolności prokognitywnych. Zatem jeśli potrzebujesz wsparcia podczas wysiłku umysłowego, warto stosować właśnie tą większą dawkę kwasów Omega 3, ze szczególnym uwzględnieniem większej ilości kwasów EPA.

Do tego, Ultra Fish Oil zostało również przebadane pod względem jakościowym i ilościowym. Wyniki okazały się zaskakujące! Możesz je sprawdzić tutaj.

Life Extension Vegetarian DHA

LifeExtension Vegetarian DHA
LifeExtension Vegetarian DHA

Teraz wyjątkowy produkt w naszym zestawieniu. I wyjątkowy z powodu tego że nie zawiera oleju rybnego!

Trend diet wegetariańskich nieustannie rośnie. Jedni robią to dla zdrowia, inni dla idei wspierającej lepsze traktowanie zwierząt w hodowlach. I o ile nie będziemy dyskutować tutaj o plusach i minusach wegetarianizmu, nie sposób ukryć że również firmy suplementacyjne podchwyciły ten trend i tworzą wegetariańskie wersje produktów wcześniej czystko kojarzonych ze źródłami zwierzęcymi.

Zgodnie z tą filozofią powstał Vegetarian DHA od Life Extension. I o ile zawiera w sobie on tylko DHA, to pochodzi ona czysto ze źródeł roślinnych - a żeby być dokładnym, pochodzi z alg typu Schizochytrium. Jedna kapsułka suplementu dostarcza 200 miligramów kwasów DHA.

Seeking Health Optimal Fish Oil

Seeking Health Optimal Fish Oil
Seeking Health Optimal Fish Oil

Optimal Fish Oil zaskakuje wysokim stężeniem omega 3 w kapsułce, gdyż w każdej z nich znajdziemy aż 964 mg dobroczynnych tłuszczy w stosunku 643 mg EPA do 257 mg DHA. Olej z sardynek i anchois stosowany przez Seeking Health jest najpierw poddawany procesom filtracji, by mieć pewność czystości materiału, bez ryzyka obecności toksycznych metali ciężkich. Dla najefektywniejszego wykorzystania suplementu, omega 3 pozostają w naturalnej formie triglicerydów, a sam produkt wzbogacony został lipazą usprawniającą trawienie tłuszczu. Za ochronę przed utlenianiem w niekorzystnych warunkach odpowiada dodana do produktu witamina E pod postacią mieszanki tokoferoli.

Podsumowanie

Mimo że każdy z wymienionych produktów jest wysokiej jakości, osobiście najbardziej rekomendujemy Ultra Fish Oil od Apollo's Hegemony. Dlaczego?

Zawiera on nieco większą dawkę kwasów Omega 3, która poza podstawowymi benefitami suplementacji, w większym stopniu wpłynie na poprawę naszych zdolności prokognitywnych i zintensyfikuje działania antyneurodegeneracyjne. Do tego jego jakość, oraz faktyczna zawartość kwasów Omega 3 została skrupulatnie zbadana i potwierdzona przez niezależne laboratorium specjalizujące się w tego typu działaniach. Do tego renomowana firma stojąca za produktem, mająca w swojej ofercie szereg wysokojakościowych suplementów również powinna świadczyć o jakości Ultra Fish Oil. Cena produktu również pozwala na efektywną oraz ekonomiczną suplementację. I właśnie z tych powodów - absolutnie polecamy!

Powiązane artykuły

2 Comments

  1. Kamil

    Czy są jakieś dobre suplementy z kwasami Omega 3 produkowane nie z ryb? Mam bardzo silną alergię pokarmową na ryby, i zjedzenie produktów rybnych kończy się u mnie zagrożeniem życia :/

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *