0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027

Bidony i shakery

Shakery oraz bidony to akcesoria, które powinny znaleźć się w ekwipunku każdego sportowca. Mają szereg zalet, które odróżniają je od zwykłych, plastikowych butelek, w jakich kupujemy wodę mineralną. Są wykonane z trwałego tworzywa, z łatwością się otwierają, są wyposażone w zabezpieczenia, które uniemożliwiają wydostanie się płynu. Dodatkowo bidony i shakery zwykle są bardzo atrakcyjne wizualnie – przyciągają uwagę kolorami i ciekawymi motywami graficznymi. Nic dziwnego, że wiele osób traktuje je jako modny gadżet i swego rodzaju „must have” każdego szanującego się sportowca.

Bidony służą przede wszystkim do przechowywania wody i napojów. Zwykle są wyposażone w specjalny ustnik z klapką zabezpieczającą. Dzięki temu bardzo łatwo się z nich pije, płyn nie wycieka, nie trzeba też odkręcać nakrętki i nie ma ryzyka jej zagubienia. Producenci dbają, by swoim kształtem bidony pasowały do dłoni i bez problemu mieściły się w standardowych uchwytach rowerowych.

Shakery posiadają wszystkie zalety bidonów, ale dodatkowo jeszcze są tak skonstruowane, by usprawnić mieszanie odżywek. Najczęściej mają wbudowaną sprężynkę lub sitko, zapewniające jeszcze lepszą rozpuszczalność proszku i umożliwiające rozbicie ewentualnych grudek, jakie powstają w trakcie przygotowywania odżywki. W naszej ofercie znajdą Państwo również shakery o rozszerzonej funkcjonalności, np. rozbudowane o dodatkowy pojemnik, przeznaczony do przechowywania porcji odżywki albo suplementów.

Sortowanie:
Pokaż na stronie:
MZ-STORE
9,90 zł

Wysokiej jakości shaker MZ-Store zdobiony kreatywnym sloganem „Sweat now, shine later”.

Powiadomienie
Shaker GRL PWR Chwilowo brak
MZ-STORE
9,90 zł

Solidnie wykonany shaker zdobiony sloganem „GRL PWR”. Mnogość funkcjonalnych rozwiązań.

Powiadomienie
MZ-STORE
9,90 zł

Solidnie wykonany shaker zdobiony sloganem „Don't talk just train”. Mnogość funkcjonalnych rozwiązań.

Powiadomienie
MZ-STORE
9,90 zł

Solidnie wykonany shaker zdobiony sloganem „I'm sexy & I know it”. Mnogość funkcjonalnych rozwiązań.

Powiadomienie
MZ-STORE
9,90 zł

Solidnie wykonany shaker zdobiony sloganem „I'm sexy & I know it”. Mnogość funkcjonalnych rozwiązań.

Powiadomienie

Shakery do odżywek i bidony na wodę

Shakery i bidony to niezwykle użyteczne akcesoria, które znacznie ułatwiają życie. Każdy szanujący się sportowiec powinien mieć je w swoim ekwipunku. Przedmioty te służą do przechowywania wody i napojów, ale w przeciwieństwie do zwykłych, plastikowych butelek są bardzo szczelne i mają wygodny ustnik. Shakery dodatkowo umożliwiają sprawne rozpuszczenie odżywki białkowej w płynie i pozbycie się z niej ewentualnych grudek. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór bidonów i shakerów, stanowiących funkcjonalny i przyciągający wzrok gadżet.  

Jak wybrać dobry shaker?


Shaker ma dosyć prostą budowę, jednak przy jego zakupie warto wziąć pod uwagę kilka czynników.

  • Pojemność: będzie determinowała wielkość przedmiotu, dlatego trzeba zastanowić się, ile zużywamy napoju lub odżywki. Najpopularniejsze pojemności to 500 ml albo 700 ml.
  • Sposób zamknięcia: niektórym wystarczy zwykła zakrętka, inni będą preferowali zakrętkę z ustnikiem, przy czym ten może być dodatkowo zabezpieczony zamykaną klapką. Niezależnie od sposobu zamknięcia warto upewnić się, że wybrany shaker jest szczelny.
  • Materiał: powinien być bezpieczny i posiadać certyfikaty potwierdzające, że został dopuszczony do kontaktu z żywnością. Warto szukać shakerów z materiału wolnego od BPA i DEHP. Trzeba również sprawdzić, czy jest on odporny na wysoką temperaturę i czy może być myty w zmywarce.
  • Dodatkowe funkcje: nawet takie proste akcesorium jak shaker może mieć dodatkowe udogodnienia. Cennym drobiazgiem jest karabińczyk, który umożliwia przypięcie shakera do torby treningowej lub plecaka. Można też spotkać shakery wyposażone w dodatkowy pojemnik na odżywkę w proszku lub porcję suplementów.

Dobry Shaker bądź bidon do odżywek

Dobry shaker na siłownię do odżywek to nic innego jak szczelnie zamknięte butelki odpowiednie do przechowywania wody czy innych napojów, niezbędnych nam do uzupełniania płynów po treningu.

Mając na uwadze wygodę sportowców i osób aktywnych producenci oferują shakery na siłownię z półprzezroczystych materiałów, które pozwalają szybko ocenić jak wiele napoju nam pozostało. Atutem shakerów jest ich szeroki wybór: od niewielkich butelek idealnych na krótki trening, aż po butle o pojemności większe niż 2 litry.

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby