0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027

Rękawiczki treningowe

Rękawiczki treningowe to prosty sposób na poprawę komfortu ćwiczeń i zmniejszenie ryzyka urazu. Zapewniają mocniejszy i pewniejszy chwyt, a także zabezpieczają przed ślizganiem się spoconych dłoni po sprzęcie. Ponadto chronią skórę dłoni przed otarciami i bolesnymi odciskami. Niektóre modele zapewniają dodatkowo wsparcie dla nadgarstka – zazwyczaj są wyposażone w pasek, który można owinąć wokół przegubu dłoni w celu ustabilizowania go. Rękawiczki do treningu są coraz popularniejsze, korzystają z nich osoby trenujące siłowo, amatorzy ćwiczeń bazujących na obciążeniu własnego ciała (np. podciąganie na drążku, kalistenika), zawodnicy sportów walki.

W naszej ofercie znajdą Państwo bogaty wybór rękawic treningowych. Posiadamy rękawice zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Wszystkie modele cechują się bardzo wysoką jakością, są solidne i wytrzymałe. Doskonale sprawdzą się w każdych warunkach i będą służyły użytkownikowi przez długi czas.

Sortowanie:
Pokaż na stronie:
Olimp
od 45,00 zł

Wysokiej jakości rękawice treningowe. Zapobiegają powstawaniu obtarć i odcisków.

Kupuję
Rękawice Fitness One Długotrwale niedostępny
Olimp
39,00 zł

Rękawice w kolorze niebieskim dla kobiet trenujących fitness. Wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Powiadomienie

Najlepsze rękawiczki treningowe

Rękawiczki treningowe mogą znacznie poprawić komfort ćwiczeń i są w stanie zmniejszyć ryzyko kontuzji. Pozwalają na mocniejszy chwyt, chronią przed wyślizgnięciem się sprzętu ze spoconych rąk, zapewniają także solidną ochronę skóry dłoni, eliminując ryzyko pojawienia się bolesnych otarć i nieestetycznych odcisków. Takie rękawice sprawdzą się zarówno w sportach siłowych, jak i w sportach walki czy też ćwiczeniach z wykorzystaniem obciążenia własnego ciała.

Jak wybrać dobre rękawiczki treningowe?

W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór damskich i męskich rękawic treningowych. Wybierając model dla siebie warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów:

  • Rozmiar: musi być dobrany do wielkości dłoni. Rękawice powinny idealnie przylegać, nie mogą być za duże ani za małe. Źle dopasowane rękawice będą upośledzały ruch dłoni, a przez to mogą zwiększać ryzyko kontuzji.
  • Waganajczęściej jest wyrażana w uncjach (oz). Modele do 8 oz są przeznaczone głównie dla kobiet i dzieci. Mężczyźni najczęściej sięgają po rękawice 10-12 oz. Modele 14-20 oz to ciężkie, sporo ważące, rękawice sparingowe.
  • Materiał: na rynku są dostępne zarówno modele skórzane, jak i wykonane z materiałów syntetycznych. Różnią się trwałością, ale także ceną.
  • Model: do wyboru mamy rękawice krótkie, albo dłuższe, z wysokim wzmocnieniem nadgarstków. Te drugie przydają się zwłaszcza podczas treningów siłowych.
  • Zapięcie: najpopularniejsze są model zapinane na rzepy. Są one wygodne, łatwe do zakładania i zdejmowania. Osoby, które nie mają przekonania do tego rodzaju zapięcia powinny poszukać rękawic wiązanych. 

Ostatnio na blogu

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby