Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Laksogenina (Laxogenin)

Sportowcy zawsze szukają kolejnych rewolucyjnych suplementów, który poprawi ich wyniki sportowe i zapewni im chociażby minimalną przewagę nad konkurencją. Takimi suplementami były swojego czasu między innymi kreatyna, beta alanina i betaina. Jednakże wraz z rosnącą popularnością tych środków, oczywiście były stosowane coraz częściej, więc przewaga nad konkurencją w przypadku ich suplementacji znowu przestała mieć znaczenie. Czy laksogenina ma szansę zostać kolejnym rewolucyjnym składnikiem na miarę kreatyny?


Być może słyszałeś o związku o nazwie Laksogenina. Najprawdopodobniej w akompaniamencie określeń pokroju bycia „naturalnym zastępcą dla sterydów” i „naturalnych anabolików”. Czy jednak zasłużyła na tak mocne stwierdzenia?

W dzisiejszym artykule przedstawimy zestawienie najważniejszych informacji o tym roślinnym związku, który może pomóc uzyskać kolejne przyrosty siły i masy mięśniowej, bez skutków ubocznych wiązanych ze stosowaniem sterydów androgeniczny anabolicznych, które są często najczęstszym powodem zaniechania ich stosowania.

Co to jest Laksogenina?

Laksogenina jest naturalnie występującym steroidowy związkiem z grupy sapogenin, znajdujący się w wielu roślinach. Na większą skalę jednakże, znajduje się w roślinach z gatunku Dioscorea zingiberensis – należącego do rodziny pochrzyn, które jest uprawiany głównie w Chinach.

Laksogenina jest to związek pochodzenia roślinnego, dokładnie nazywany 5–alfa–hydroksylaksogeniną. Należy on do grupy bassinosteroidów Głównym zadaniem, jakie spełnia laksogenina jest wspomaganie lipolizy oraz silne działanie anaboliczne. Choć dotąd mało znana, dziś cieszy się coraz to większą popularnością, szczególnie ze względu na to, że ma bardzo zbliżone właściwości środków anaboliczno- androgennych, ale jest dużo bardziej bezpieczna, a co za tym idzie nie wpływa na gospodarkę hormonalną i nie obciąża tak organizmu.

Wzór strukturalny Laksogeniny
Wzór strukturalny Laksogeniny

Związek ma podobną budowę do ekdysteronu, innego powszechnie stosowanego środka anabolicznego pochodzenia roślinnego.

Po raz pierwszy Laksogeninę pod względem właściwości anabolicznych, gdy naukowcy zauważyli jej właściwości pobudzające wzrost roślin. Doprowadziło to badaczy do wgłębienia się w wewnętrzne działanie laksogeniny, a odkrycie było dosyć zaskakujące - laksogenina ma podobny stosunek anaboliczno/androgenny do Oxandrolonu, jednego z najbardziej efektywnych i szeroko stosowanych sterydów!

Jednak w przeciwieństwie do oxandrolonu i innych sterydów, które są syntetycznymi pochodnymi testosteronu i często wywołują mocno niepożądane skutki uboczne (blokowanie osi HPTA, indukcja stanów depresyjnych i lękowych, agresja), laksogenina jest związkiem całkowicie naturalnym, co oznacza, że ​​nie ma takich samych problemów z toksycznością jak typowe sterydy.

Jak laksogenina działa na organizm?

Po pierwsze, ważne jest, aby pamiętać, że laksogenina jest naturalnie występującym związkiem roślinnym, a nie jakimś syntetycznym związkiem, chemicznie gotowanym w piwnicznych laboratoriach (jak większość „efektywnych” związków dostępnych obecnie na rynku). Po drugie, chociaż przeprowadzono pewne badania nad laksogeniną, naukowcy nie osiągnęli jeszcze ogólnego konsensusu co do dokładnego mechanizmu działania anabolicznych właściwości laksogeniny. Jednak badania wykazały, że brassinosteroidy mogą znacznie zwiększyć syntezę białek, a także zmniejszyć ich rozpad (katabolizm).

Dzięki powyższym, zwiększa się też nasza siła i wytrzymałość. Sylwetka zaczyna się rzeźbić, mięśnie są coraz większe, a ilość tkanki tłuszczowej ulega redukcji. Jej stosowanie pozwala na zachowanie odpowiedniej diety pod względem nadwyżki kalorycznej, bowiem to właśnie ona zwiększa odczuwanie głodu.

Dodatkowe badania wskazują również, że Laksogenina może działać adaptogennie!

Adaptogeny to rośliny, które pomagają naszemu układowi nerwowemu się ustabilizować i poprawiają jego odpowiedź na stres.

Uważa się, że laksogenina pomaga zmniejszyć poziom kortyzolu,którego zbyt wysoki powoduje gorsze wyniki w osiąganych celach treningowych. Utrzymanie go na odpowiednio niskim poziomie znacząco wpływa na budowanie masy mięśniowej. Laksogenina może też zmniejszać negatywny wpływ stresu, poprawić regenerację, działać przeciwbólowo i poprawić lipidogram.

Wpływa na zmniejszenie zmęczenia, na większą motywację do ćwiczeń, na coraz to lepsze wyniki, bez obciążania organizmu. Ponadto wpływa ona pozytywnie na zdrowie stawów. Jej działanie jest szerokie i niezwykle pomocne, szczególnie u osób trenujących. To właśnie ona zwiększa ukrwienie mięśni, zmniejsza stany zapalne, zmniejsza ból i przyspiesza rehabilitację. Jeden produkt, a ma on bardzo szerokie zastosowanie.

Laxogenin od Apollo Hegemony to obecnie najbardziej efektywny suplement pod względem suplementacji laksogeniny. Zawiera on optymalną jej dawkę, w cenie nawet o połowie niższej od innych producentów! Zawiera również dodatek fosfatydylocholiny, w celu poprawy przyswajalności laksogeniny
Laxogenin od Apollo Hegemony to obecnie najbardziej efektywny suplement pod względem suplementacji laksogeniny. Zawiera on optymalną jej dawkę, w cenie nawet o połowie niższej od innych producentów! Zawiera również dodatek fosfatydylocholiny, w celu poprawy przyswajalności laksogeniny

Dawkowanie laksogeniny

Ilość przyjmowanej dawki zależna jest od tego, jaki środek kupujemy dlatego też w żadnym wypadku nie można brać produktu na własną rękę, ale postępować zgodnie z załączoną instrukcją. Zbyt mała ilość nie wpłynie znacząco na efekty, natomiast nadmiar może spowodować dla organizmu skutki uboczne.

W kwestii bardziej szczegółowych ustaleń, chociaż naukowcy nie ustalili jednoznacznej dawki laksogeniny, dawki stosowane w badaniach zawierają się w przedziale 100-200 mg dziennie. Zatem jest to dawka sugerowana aby uzyskać korzyści z suplementacji laksogeniny.

Dla kogo laksogenina?

Z pewnością jest to suplement, na który mogą postawić osoby trenujące siłowo, które chcą zwiększyć masę mięśniową, zmniejszyć tkankę tłuszczową, a do tego poprawić swoją wytrzymałość. To doskonała, alternatywa dla środków anaboliczno-androgennych, które z kolei mocno zaburzają gospodarkę hormonalną. Laksogenina ma podobne działanie, ale jest zdecydowanie bezpieczniejszym środkiem.

Laksogenina vs sterydy

Patrząc na faktyczne sterydy, których Laksogenina może być substytutem, najbardziej zbliżonym wydaje się być wcześniej wspomniany oxandrolone. Badania wskazują, że obniża on poziom hormonów wiążących hormony płciowe (SHBG), promując retencję azotu, co powoduje, że intensyfikacje uwalniania wolnego testosteronu testosteron.

Wynikiem tego działania jest znacznie szybszy wzrost mięśni (anabolizm).

Ponadto zauważono, że oxandrolone stymuluje lipolizę kwasów tłuszczowych, naturalny mechanizm spalania tłuszczu w organizmie, i zwiększa wykorzystanie hormonu tarczycy T3. Zmniejsza również globulinę wiążącą tarczycę, co sprzyja optymalnemu funkcjonowaniu tarczycy i zwiększa liczbę czerwonych krwinek, co prowadzi do znacznie lepszej wytrzymałości i siły mięśni.

Zatem przez analogię laksogeniny do oxandrolone’u możemy stwierdzać że może być efektywnym wsparciem podczas pracy nad swoją sylwetką i osiągnięciami sportowymi. Pamiętaj również, że laksogenina jest pochodzenia roślinnego, dzięki czemu jest doskonałym wyborem dla wszystkich naturali… I zapowiada się że nie tylko!

Korzyści z Laksogeniny

Podsumowując badania na temat laksogeniny, stwierdzono w nich następujące korzyści:

  • Zwiększanie synteza białek i przyrost beztłuszczowej masy ciała
  • Obniżony poziom stresu i kortyzolu
  • Przyśpieszona regeneracja
  • Działanie przeciwbólowe
  • Poprawa lipidogramu poprzez zmniejszenie poziomu lipoprotein niskiej gęstości (LDL)
  • Zwiększenie siły mięśni
  • Stabilizacja poziom cukru we krwi
  • Poprawiona kompozycja ciała

Bezpieczny dla kobiet!

Ponieważ laksogenina jest niehormonalnym związkiem anabolicznym, oznacza to również, że może być stosowany również przez kobiety w poprawy wydajności i regeneracji, jednocześnie nie mając negatywnego wpływu na gospodarkę hormonalną!

Z czym łączyć laksogeninę?

Laksogenina jest świetnym związkiem budującym mięśnie samodzielnie. Jednakże przez jego uniwersalność, mamy praktycznie dowolność w przypadku chęci łączenia go z innymi środkami. Sugerujemy połączenie laksogeniny z::

Inne zastosowania laksogeniny

Badania na których opierają się poniższe tezy zostały przeprowadzone na grupie zwierząt. Na te chwilę brakuje doniesień o badaniach na ludziach, wobec czego poniższe akapity należy traktować jako ciekawostkę, a nie wskazanie do wsparcia leczenia wymienionych chorób laksogeniną.

  • Nowotwory - laksogenina w badaniu na myszach zmniejszyła guza nowotworowego na płucach. Ponadto  pochodne laksogeniny zabijały komórki białaczki i raka okrężnicy w 2 inych badaniach. W innych badaniach naturalne i syntetyczne brasinosteroidy zabijały komórki raka prostaty.
  • Regulacja poziomu cukru we krwi - U otyłych myszy, laksogenina i pochodne obniżały poziom glukozy we krwi, produkcji cukru w wątrobie i insulinooporność. W komórkach zapobiegał aktywacji dwóch enzymów, które wytwarzają cukier z białka i tłuszczu.

Laksogenina opinie

Wśród użytkowników laksogenina uchodzi za substancję bezpieczną i efektywną. Pojawiają się również opinie, że może być zamiennikiem dla osób stosujących mocniejsze środki.

Bibliografia
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22405922/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10823685
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23357597
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25214240

Tagi: laksogenina, laksogenina co to jest, laksogenina dawkowanie, laksogenina dla kogo, laksogenina działanie, laksogenina jak działa