Laksogenina – poprawa syntezy białek mięśniowych

Avatar

Laksogenina jest to związek pochodzenia roślinnego, dokładnie nazywany 5 – alfa – hydroksylaksogeniną. Należy on do grupy bassinosteroidów Głównym zadaniem, jakie spełnia laksogenina jest wspomaganie lipolizy oraz silne działanie anaboliczne. Choć dotąd mało znana, dziś cieszy się coraz to większą popularnością, szczególnie ze względu na to, że ma bardzo zbliżone właściwości środków anaboliczno- androgennych, ale jest dużo bardziej bezpieczna, a co za tym idzie nie wpływa  na gospodarkę hormonalną i nie obciąża tak organizmu.

Jak działa laksogenina?

Laksogenina przyspiesza proces biosyntezy białek mięśniowych. W ten sposób zwiększa się też siła i wytrzymałość. Sylwetka zaczyna się rzeźbić, mięśnie są coraz większe, a ilość tkanki tłuszczowej ulega redukcji. Jej stosowanie pozwala na zachowanie odpowiedniej diety pod względem nadwyżki kalorycznej, bowiem to właśnie ona zwiększa odczuwanie głodu. Co więcej według niektórych źródeł laksogenina obniża poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu, który zbyt wysoki powoduje gorsze wyniki w osiąganych celach treningowych. Utrzymanie go na odpowiednim poziomie znacząco wpływa na budowanie masy mięśniowej.

Wpływa na zmniejszenie zmęczenia, na większą motywację do ćwiczeń, na coraz to lepsze wyniki, bez obciążania organizmu. Ponadto wpływa ona pozytywnie na zdrowe stawy. Jej działanie jest szerokie i niezwykle pomocne, szczególnie u osób trenujących. To właśnie ona zwiększa ukrwienie mięśni, zmniejsza stany zapalne, zmniejsza ból i przyspiesza rehabilitację. Jeden produkt, a ma on bardzo szerokie zastosowanie.

Dawkowanie laksogenina

Ilość przyjmowanej dawki zależna jest od tego, jaki środek kupujemy dlatego też w żadnym wypadku nie można brać produktu na własną rękę, ale postępować zgodnie z załączoną instrukcją. Zbyt mała ilość nie wpłynie znacząco na efekty, natomiast nadmiar może spowodować dla organizmu skutki uboczne.

Dla kogo laksogenina?

Z pewnością jest to suplement, na który mogą postawić osoby trenujące siłowo, które chcą zwiększyć masę mięśniową, zmniejszyć tkankę tłuszczową, a do tego poprawić swoją wytrzymałość. To doskonały zamiennik środków anaboliczno - androgennych, które nie wpływają na gospodarkę hormonalną. Podobne działanie, a zdecydowanie bardziej zdrowa forma środków wpływających na lepszy wygląd i lepsze wyniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *