BPC 157 – korzyści, skutki uboczne i dawkowanie

BPC 157


BPC-157 co to jest?

BPC-157 (Body Protective Compound - 157) to syntetyczna mieszanka peptydów. Użycie BPC 157 oferuje silny efekt regeneracyjny osobom, które się na niego zdecydują. Podobnie jak w przypadku wszystkich peptydów, BPC 157 składa się z łańcucha peptydów. W tym konkretnym przypadku łańcuch peptydowy składa się z 15 aminokwasów. Jest to syntetyczny peptyd, ponieważ nie występuje naturalnie w ciele i nie jest też naturalnie powtarzającym się procesem w ciele.

Skład zastrzyku pochodzi głównie z mieszanek białek znajdujących się w żołądku. Peptyd ten zmniejsza ból w uszkodzonych obszarach naszego ciała. Ci, którzy cierpią na dyskomfort z powodu uszkodzeń mięśni mogą odnieść odczuwalne korzyści z leczenia tym peptydem. Może on także pomóc w szybszym gojeniu się oparzeń skóry i zwiększyć przepływ krwi do uszkodzonych tkanek. Wsparcie w leczeniu wrzodów żołądka, przetokach, schorzeniach kości i stawów oraz stanach zapalnych to tylko niektóre z głównych korzyści odnotowanych podczas stosowania BPC157. Ta niezwykła mieszanka peptydów może przynieść korzyści osobom cierpiącym na uszkodzenie narządów i może z czasem poprawić pamięć i zdolności poznawcze. Kto więc skorzysta najbardziej na zastrzykach z BPC 157? Jak powinny być one stosowane? Czy ten syntetyczny peptyd stanowi spełnienie marzeń kulturystów o substancji, która wspiera regeneracje i gojenie się uszkodzonych mięśni? W poniższym artykule znajdziecie odpowiedzi na wszystkie te pytania!

Jak przyjmować BPC-157?

BPC-157 można przyjmować doustnie lub wstrzykiwać podskórnie. Największą korzyść przyniesie zastosowanie zastrzyku BPC 157 w przypadku urazów, bólu, stanu zapalnego, skręceń mięśni i uszkodzenia więzadeł. Forma kapsułki lub postać doustna jest najlepsza w przypadku problemów żołądkowych i jelitowych. Zatem w zależności od pożądanych korzyści podczas korzystania z BPC 157 należy określić, która forma podawania jest dla Ciebie najlepsza.

Stwierdzono, że efekty wstrzyknięcia utrzymują się w żołądku przez okres do 24 godzin po wstrzyknięciu. Dawkowanie będzie się różnić dla każdej osoby, w zależności od celów podczas stosowania zastrzyków BPC 157. Substancja powinna być podawana jeden do trzech razy dziennie. Wstrzyknięcie należy wykonać na czczo. Kolejne dawki należy podawać w odstępie co najmniej trzech godzin (jeśli wykonujesz więcej niż jedno wstrzyknięcie dziennie). Najlepiej przyjmować BPC 157 w okolicy posiłków, jeśli wstrzykuje się kilka razy dziennie. Przyjmowanie go z samego rana pozwoli poczuć efekty już na starcie. Zakres dawkowania od 200 mcg - 1000 mcg w zależności od zaleconego protokołu i schorzeń. Skonsultuj się z lekarzem lub pracownikiem służby zdrowia, aby zapewnić odpowiedni protokół cyklu BPC 157.

BPC-157 skutki uboczne i interakcje z substancjami

Wiele badań BPC 157 przeprowadzono na szczurach; w tych przypadkach nie zgłoszono żadnych skutków ubocznych. Ważne jest, aby przed użyciem skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Lekarz będzie w stanie określić czy codzienne przyjmowanie BPC 157 jest bezpieczne i czy nie zachodzi ryzyko interakcji z innymi lekami.

Użytkownicy BPC 157 powinni mieć świadomość, że u niektórych osób mogą wystąpić bóle głowy, nudności, zawroty głowy i zaburzenia równowagi hormonalnej. W miejscu wstrzyknięcia możliwe jest również zaczerwienienie, guzy, ból lub dyskomfort. Jeśli tak się stanie, jest zwykle łagodny, a ból / dyskomfort nie powinien trwać dłużej niż kilka godzin po wstrzyknięciu. Jeśli jednak stan ten będzie się utrzymywał, powinieneś zwrócić się o pomoc medyczną lub porozmawiać z lekarzem na temat tego problemu, aby ustalić jego przyczynę.

Osoby, które biorą inne leki lub recepty oraz te, które przyjmują kilka różnych suplementów, lub stosują inne peptydy lub hormon wzrostu, powinny również zrozumieć, w jaki sposób BPC 157 może z nimi wchodzić w interakcje. Ponadto alergicy lub osoby wrażliwe na niektóre leki powinny przedyskutować to ze swoim lekarzem przed użyciem.

Zalety stosowania BPC-157

Oczywiście osoby zainteresowane użyciem BPC 157 chcą to zrobić w określonym celu. Dla niektórych jest to zwiększenie masy mięśniowej, przyspieszenie procesu regeneracji i poprawa ogólnej wydajności sportowej. Inni chcą zrzucić wagę i zredukować poziom tkanki tłuszczowej. Włączenie BPC 157 do codziennej suplementacji ma kilka zalet.

Korzyści stosowania BPC-157

  • Poprawa pamięci, funkcji poznawczych oraz ogólnego funkcjonowania mózgu,
  • Ochrona przed uszkodzeniami wywołanymi przez narkotyki oraz alkoholem
  • Może wykazywać wpływ na zmniejszanie poziomu tkanki tłuszczowej i przyspieszyć redukcję,
  • Odwraca poziom tolerancji na opioidy,
  • Przyspiesza regenerację ciała (mięśnie, tkanki itp.)

Ponadto może pomóc w leczeniu niektórych alergii i infekcji wirusowych. Wiadomo również, że BPC 157 pomaga zmniejszyć poziom stanu zapalnego u osób cierpiących na zapalenie stawów lub inne stany zapalne organizmu. Może również pomóc w zakażeniach dróg moczowych.

Ogólna poprawa składu ciała występuje również u niektórych osób sięgających po BPC 157. Oczywiście efekty i korzyści będą różne dla każdego użytkownika. Dawkowanie, częstotliwość i cykl dawkowania, w którym przyjmujesz BPC 157, wpłyną na końcowe wyniki. A jeśli stosujesz go z innymi mieszankami peptydów lub z HGH, zauważysz również, że efekty mogą być większe, a wyniki mogą być widoczne w krótszym czasie, niż u osób przyjmujących BPC 157 solo.

Główne zastosowania dla BPC-157

BPC-157 a układ pokarmowy

Najbardziej znaną korzyścią czy pisząc inaczej "zastosowaniem" dla BPC-157 jest to, że pomaga w leczeniu niektórych chorób i zaburzeń żołądka. Wykazuje dobroczynny wpływ w leczeniu wrzodów i problemów z przewodem pokarmowym. Ale to nie jedyne jego zastosowania. Wiele osób polega na nim w zakresie efektów poznawczych i jego zdolności do poprawy utraty pamięci i funkcji mózgu. Ci, którzy mają osłabione funkcje poznawcze lub starzeją się, przekonają się, że zastrzyk ten może pomóc im z objawami utraty pamięci.

BPC-157 dla sportowców

Dla sportowców BPC 157 jest doskonałą opcją, aby pomóc zwiększyć masę mięśniową oraz wspomóc leczenie kontuzji. Sam peptyd nie zwiększy jednak masy mięśniowej. Pomoże skrócić czas potrzebny na regenerację mięśni, kości, tkanek i stawów. Zasadniczo pomoże skrócić czas niezbędny między treningami i może pomóc osobom przybierać na wadze więcej masy mięśniowej w krótszym czasie niż bez użycia BPC-157.

BPC-157 wpływ na ogólną kondycję zdrowia

BPC-157
BPC-157 w kapsułkach marki Labolic

Wielu sportowców wykorzystuje BPC-157 do poprawy ogólnego stanu zdrowia. Substancja ta wpływa pozytywnie na mobilność, może pomóc zmniejszyć poziomy stanów zapalnych oraz może poprawić ogólne samopoczucie zdrowotne.
Oczywiście, przyjmowanie go z innymi lekami oraz przestrzeganie zbilansowanej diety i regularne ćwiczenia dodatkowo przyczyni się do podniesienia korzyści BPC-157. Dotyczy to również osób które korzystają z takich opcji jak np. IGF-1 lub innych mieszanek peptydowych.

Czy BPC-157 jest legalny?

BPC 157 nie jest wymieniony jako nielegalny związek przez organy sportowe. Dlatego sportowcy mogą używać BPC-157, nie martwiąc się o dyskwalifikację z w zawodach. USADA i WADA nie zakazały stosowania BPC 157. W Polsce brakuje regulacji dla tego typu środków.

Czy BPC-157 należy przechowywać w lodówce?

Podobnie jak inne mieszanki peptydowe do wstrzykiwania, BPC 157 musi zostać wymieszany w celu wstrzyknięcia. Dlatego należy przechowywać go w lodówce, aby upewnić się, że można go używać zgodnie z przeznaczeniem. Schłodzenie BPC, pomoże również wydłużyć jego okres przechowywania. Alternatywą na rynku jest "stabilne" BPC w formie kapsułek doustnych i one nie muszą być chłodzone. Wystarczy przechowywać je w suchym, chłodnym miejscu.

Więcej o stabilnej wersji BPC-157 w kapsułkach.

Jak długo trzeba czekać na efekty stosowania BPC 157?

Korzyści ze stosowania BPC-157 można odczuć stosunkowo szybko. Większość osób zauważy wyniki po 2 do 3 tygodni od rozpoczęcia użytkowania. Cykl dawkowania zwykle trwa od 6 do 12 tygodni, co oznacza, że ​​użytkownicy będą doświadczać doskonałych rezultatów. Zwłaszcza ci, którzy używają wyższych dawek, poczują przyspieszenie budowy mięśni, poprawę ogólnego stanu zdrowia oraz kondycji.

Czy BPC 157 jest dla Ciebie odpowiednie?

Podobnie jak większość innych zastrzyków, mieszanek peptydów i hormonów wzrostu, najlepiej przetestować różne produkty, aby znaleźć to, co będzie dla Ciebie najlepsze. Istnieje wiele korzyści, które BPC-157 promuje dla swoich użytkowników. Jednak to, co działa dla jednej osoby, niekoniecznie jest najlepszą opcją dla kogoś innego. Tak więc, podobnie jak inne produkty, najlepiej przejść przez cały cykl dawkowania, zanim zdecydujesz, czy BPC 157 jest dla Ciebie odpowiednie czy nie.

Nie ma żadnych niepożądanych skutków ubocznych ani poważnych zagrożeń dla zdrowia, które są związane ze stosowaniem BPC 157. Ponadto wiele korzyści, które gwarantuje, są twardo udokumentowane przez użytkowników, a także pojawia się coraz więcej testów klinicznych na ludziach, co wskazuje o wysokim potencjale tego środka. Niezależnie od tego, czy chcesz budować mięśnie, redukować tłuszcz, czy poprawiać pamięć - BPC może być bardzo pomocne - należy jednak pamiętać, że produkt ten stosuje się na własną odpowiedzialność i należy się liczyć z ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych.

Jak długo można trzymać BPC-157 po rozrobieniu w lodówce?

Bpc powinno się zużyć do 14 dni. Okres przechowywania rozrobionych peptydów powinien być jak najkrótszy. Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba to wymieszane BPC z np wodą bakteriostatyczną można przechować do 2 tygodni w lodówce.

Jakie BPC-157 kupić?

Na rynku istnieje wiele produktów, w większości są to produkty w formie iniekcyjnej. Nowością na rynku jest peptyd w formie stabilnej pod postacią kapsułek. Marka Labolic wypuściła taki produkt, a tutaj możecie znaleźć niezależne badania składu tego produktu - badanie BPC-157.

Opinie o BPC-157

W sieci pojawia się wiele dodatkowych zastosowań dla peptydu. Opinie są zgodne na temat bezpieczeństwa oraz skuteczności BPC-157. Również w naszej opinii wersja oralna jest bezpieczna, w przypadku wersji iniekcyjnej pojawiają się dodatkowe kwestie związane z bezpieczeństwem przeprowadzenia iniekcji.

BPC-157 Nasal Spray

Peptyd w formie sprayu do nosa jest ciekawą alternatywą dla zastrzyków domięśniowych. Jednak warto zaznaczyć, że wersja do nosa może być o 20–40% mniej skuteczne niż wersja iniekcyjna. Forma sprayu może być efektywniejsza w celach poprawy funkcji mózgu, ale brakuje jednoznacznych badań ku temu.

Tagi: BPC, bpc korzyści, bpc-157, jak przyjmować bpc