Popularne artykuły

Najlepsze Boostery Testosteronu – Ranking 2021
Ranking

Najlepsze Boostery Testosteronu – Ranking 2021 

Wysoki poziom testosteronu gwarantuję nie tylko przyrost siły i rozbudowę atletycznej sylwetki. Jest też niezbędną składową dla naszego dobrego samopoczucia i prawidłowych funkcji organizmu.


Co to jest testosteron?

Testosteron jest głównym hormonem męskim androgennym, odpowiedzialnym za rozwój tkanek specyficznych dla mężczyzn i wtórnych cech płciowych, co oznacza:

 • Niższą zawartość tkanki tłuszczowej niż kobieta
 • Wyższy stosunek WHR (talia do biodra), niż w przypadku kobiet
 • Zwiększone wydzielanie potu
 • Głęboki głos i obecność krtani (jabłko Adama)
 • Większe ciało
 • Wyższą szybkość syntezy mięśni i zwiększoną wytrzymałość
 • Znaczny wzrost owłosienia ciała
 • Cięższy szkielet
 • Bardziej kwadratową twarz

Jego funkcje są kluczowe dla dobrego samopoczucia i zdrowia męskiego organizmu. Zapobiega również osteoporozie.

Co właściwie oznacza androgenny? Dlaczego testosteron jest androgenny?

To całkiem proste. Andr- część słowa pochodzi z łaciny, co oznacza „mężczyźni”. -Geniczna część oznacza „pochodzenie”. Więc jeśli chcielibyśmy przetłumaczyć to na bardziej nowoczesny język, androgenne środki „pochodzą od  mężczyzn”. Testosteron jest androgenny, ponieważ jest produkowany głównie w organizmie męskim, a dokładnie w jądrach męskich.

Optymalny poziom testosteronu - dlaczego jest ważny?

Normy dla poziomu testosteronu mieszczą się w poziomach od 2,3 do 9,8 ng/ml.

Poniżej normy spotkamy się z szeregiem dolegliwości takimi jak:

- dysfunkcje seksualne (niskie libido, problemy z erekcją)
- problemy natury psychicznej ( rozdrażnienie, senność)
- przewlekłe zmęczenie fizyczne
- zwiększone ryzyko wystąpienia osteoporozy
- utrata masy mięśniowej oraz nadmierne magazynowanie tkanki tłuszczowej
- impotencja

Górne granice normy i powyżej to następujące korzyści:

- wysokie libido
- szybszy rozwój masy i siły mięśniowej
- podwyższona samoocena i wzrost wiary we własne możliwości
- zagęszczenie struktury kośćca
- mnóstwo energii

Jak działają boostery testosteronu?

Istnieją pewne mechanizmy substancji zawartych w boosterach testosteronu, które mogą zwiększyć jego poziom lub poprawić działanie testosteronu, bez interakcji z jego poziomem. Są to:

Obniżanie aktywności białka wiążącego SHBG

Białko SHBG (globulina wiążąca hormony płciowe), jest odpowiedzialne za wiązanie hormonów w naszym organizmie, więc aby zmniejszyć jego wpływ na nasz układ hormonalny, trzeba obniżyć jego poziom. SHBG dezaktywuje związek testosteronu, zmniejszając w ten sposób jego wolną pulę dla naszego organizmu. Istnieją pewne substancje, które mogą zmniejszać ilość białka SHBG i intensywność działań, w rezultacie zwiększając poziom wolnego testosteronu. Są to na przykład:

 • Bor
 • Witamina D
 • Olej z ryb / Omega-3
 • Magnez
 • Korzeń pokrzywy

Zwiększanie gęstości receptorów androgenowych

Testosteron musi wiązać się z receptorami androgenowymi, aby pozwolić im na działanie. Optymalna ilość i gęstość tych receptorów zwiększa szybkość wiązania testosteronu, poprawiając tym samym jego działanie. Substancje te to:

Zwiększenie szybkości konwersji hormonów do  testosteronu

Testosteron musi być (pierwotnie) biosyntetyzowany w naszym organizmie. Istnieje wiele prekursorów testosteronu, zwanych „androstanami”. Od najważniejszych dla nas możemy wyróżnić:

 • Dehydroepiandrosteron (DHEA)
 • Pregnenolon i jego pochodne
 • Androstenedion

I to naturalne, że muszą zostać zamienione na testosteron. Dlatego możemy uzupełniać substancje, które zwiększają szybkość takiej konwersji. Z tych substancji możemy wyróżnić:

Zmniejszenie tempa aromatyzacji testosteronu

Aromatyzacja to proces, w którym testosteron jest metabolizowany do estradiolu - związku estrogenowego (co nie jest pożądane). Niektóre substancje zmniejszają poziom reduktazy a5 lub skuteczność jej działania, co dotyczy głównie zmiany testosteronu w estradiol. Substancje te są między innymi:

 • Pokrzywa
 • Arimistan (androsta-3,5-dien-7,17-dion)
 • ATD (1,4,6-Androstatrien-3,17-dione)

Zwiększenie poziomu prekursorów testosteronu

Innym sposobem na zwiększenie poziomu testosteronu jest zwiększenie ilości jego prekursorów w naszym organizmie. Ze względu na kinetykę biochemiczną powinien w rezultacie zwiększyć się poziom testosteronu. Tutaj powinniśmy skupić się na substancjach wymienionych wcześniej - DHEA, pregnenolon i androstenedion. Nazywane są prohormonami, ponieważ po ich aktywacji przez nasz metabolizm, działają jak normalne związki androgenne, takie jak testosteron.

Pracując w ten sposób, warto wspomnieć o L-DOPA (Mucuna Pruriens), która zwiększa poziom dopaminy. Związki związane z dopaminą są również prekursorami testosteronu i androgenów, więc powinny być również przydatne w zwiększaniu poziomu testosteronu!

Zwiększenie poziomu innych substancji podobnych do androgenów

Musimy być świadomi, że testosteron, główna substancja androgenowa, nie jest jedyna! Działanie mimetyków testosteronu polega na zwiększaniu poziomu innych substancji androgennych w naszym organizmie. Jednak tutaj balansujemy na linii między jeszcze legalnymi prohormonami a sterydami anabolicznymi (która linia jest naprawdę rozmyta we współczesnej suplementacji). Aby pomóc zwiększyć poziom innych androgenów w naszym organizmie, możemy użyć:

 • Prohormony (Epistane, 1-Androsteron, 4-Androsteron, 19-Nor-Andro, Epiandrosteron)
 • SARM (Ligandrol, Ostarine, RAD-140)

Czy boostery testosteronu są legalne?

Tak, są, jeśli nie zawierają sterydów. A boostery testosteronu w MZ  są całkowicie legalne!

Oczywiście są pewne substancje, które są nielegalne w niektórych krajach, ale jest to bardzo specyficzne.

Korzyści ze stosowania boosterów testosteronu

Główną zaletą boosterów testosteronu jest z pewnością zwiększenie lub normalizacja poziomu testosteronu i innych androgenów. Dzięki temu możemy osiągnąć:

 • Intensywniejszy wzrost zarostu
 • Zmniejszona ginekomastia
 • Wyższa szybkość spalania tłuszczu
 • Pomoc w zaburzeniach erekcji

Z czym łączyć boostery testosteronu?

Booster testosteronu i kreatyna

Booster testosteronu może działać synergistycznie z kreatyną. Kreatyna sama w sobie ma właściwości, które mogą zwiększać poziom androgenów (głównie DHT - dihydrotestosteron), więc oba mogą być użyte do uzyskania jeszcze wyższego poziomu testosteronu.

Booster testosteronu i bloker estrogenu

Blokery estrogenu są również uważane za stymulatory testosteronu. Ich mechanizm działania został omówiony wcześniej w sekcji „zmniejszanie tempa aromatyzacji” mechanizmów działania stymulatorów testosteronu.

Booster testosteronu i spalacze tłuszczu

Optymalny poziom testosteronu ma kluczowe znaczenie dla spalania tłuszczu. Jego złe poziomy przyczyniać się do złogów tłuszczu na piersiach i dolnej części brzucha. Warto więc rozważyć połączenie boostera testosteronu i spalacza tłuszczu w celu uzyskania optymalnego wskaźnika utraty wagi.

Booster testosteronu i przedtreningówka

Testosteron jest również ważny dla wyników treningowych. Odpowiada za syntezę i siłę mięśni. Dodanie jednego boostera do przedtreningówki poprawi nastrój i wyniki treningowe!

Booster testosteronu i ZMA

ZMA jest również uważane za booster testosteronu! Preparaty ZMA poprawiają poziom testosteronu, dzięki działaniu cynku i magnezu, a witamina B6 zwiększa poziom biodostępności cynku i magnezu, więc pośrednio zwiększa poziom testosteronu!

Wzmacniacz testosteronu a sterydy

Sterydy mają wiele wad Blokada osi HPTA, zaburzenia skórne i dysfunkcje hormonalne są głównymi z nich. Z drugiej strony, boostery testosteronu są głównie preparatami ziołowymi, które nie mogą poważnie rozregulować naszego organizmu. Tak więc, jeśli nie czujesz się gotowy na sterydy, ale chcesz mieć wyższy poziom testosteronu, boostery teststosteronu są idealnym wyborem dla ciebie!

Booster testosteronu dla nastolatka

Na początku swojego młodego, dorosłego okresu życia poziom testosteronu ma swój szczyt. Stopniowy spadek hormonalny zaczyna wykazywać działania około trzydziestki i jest to dobry moment, aby rozważyć suplementację boosterów testosteronu. Jeśli jesteś nastolatkiem, skup się bardziej na właściwej diecie i treningu, a jeśli jesteś zdrowy, poziom testosteronu będzie optymalny!

Czy niski poziom testosteronu skazuje na sterydy?

Nie, po to są produkty nazywane boosterami testosteronu, potrafią podnieść znacząco hormon na skali. Pozostaje jedynie kwestia odpowiedniego wyboru suplementów.

W tym celu postanowiliśmy naznaczyć drogę do świadomego wyboru preparatów przez  osoby śledzące nasz blog. Zestawiliśmy tutaj jedynie najskuteczniejsze produkty, które mają faktyczny wpływ na poziom hormonów.

Zapraszamy do rankingu najlepszych na rynku boosterów testosteronu!

Ranking - najlepsze suplementy

1
Terminator to preparat z wielokierunkowym wsparciem funkcjonowania organizmu męskiego, który poprzez zwiększenie stężenia wolnego testosteronu i obniżenie aktywności kortyzolu, tworzy optymalne środowisko dla rozwoju masy mięśniowej i siły. Złożone efekty pozytywnie wpływają na funkcje seksualne.
2
Preparat skierowany jest głównie do mężczyzn jako remedium na obniżone libido, pogorszoną sprawność seksualną, brak energii i słabe samopoczucie. Dzięki stymulacji produkcji testosteronu i obniżania poziomu kortyzolu, wspiera on także proces budowania beztłuszczowej masy mięśniowej.
3
Arimistane to najnowsza propozycja z dosyć nowej, jednakże zbierającej dobre opinie marki specjalizującej się w recepturach do zadań specjalnych - Labolic. Arimistane jest specjalną substancją która zamiast zwiększać naturalny poziom testosteronu, sama z siebie, zmniejsza negatywny wpływ prohormonów, SAA i wysokich dawek niektórych SARMów na jego poziom. Arimistane wspiera rozwój suchej masy mięśniowej, poprawiając jednocześnie libido i zmniejszając wahania nastroju, które też często występują przy stosowaniu takich środków.
4
MACA Extract to opracowana naukowo formuła, skierowana do doświadczonych sportowców, poszukujących preparatu, który kropki nad i. Suplement zwiększa poziom testosteronu i zapewnia optymalne warunki do rozwoju siły i masy mięśni. Suplementacja macą może też pozytywnie przyczynić się do wzwodu prącia u mężczyzn z łagodnymi zaburzeniami erekcji oraz do zwiększenia liczby i poprawy ruchliwości plemników.

Powiązane artykuły

128 Comments

 1. Patryk Hoppe

  Stosowałem ze względu na wiek (37 lat) tribulus terrestris. Czułem się troszkę „żywiej”, ale kupiłem dwa miesiące temu Alpha Max i dopiero teraz czuje działanie. Stosuję 3 kapsułki dziennie – opakowanie wystarcza na 1,5 miesiąca. Czuje się lepiej, silniej, mam lepszy nastrój, libido o niebo lepsze, a treningi są intensywniejsze. Jeśli chcecie coś co działa to polecam z czystym sercem (no pimp)

  1. Marcin

   A co kupiłeś

 2. Fifa18

  terminator daje rade, libido w góre idzie niesamowicie, ogolnie odczucia są rewelacyjne, niestety po sterydach mam troche rozregulowane hormony dlatego stosuje boostery ale terminator jest skuteczny

  1. Piotr

   Choruje na Parkinsona, który z wymienionych mogę stosować zeby poprawic poziom testosteronu?

   1. Jakub Kola

    W tym przypadku nalezy skonsultować to z lekarzem prowadzącym

 3. Grzegorz

  Jestem w trakcie weryfikacji pod kątem załapania się na hotrmonalną terapię zastępczą, kwestia kilku miesięcy za wydaniem decyzji z nfz, czy moge w tym czasie zastosować jakis booster testosteronu? poprawi coś?
  mam 35 lat, jestem aktywny fizycznie i zawodowo.

  1. Specjalista ds. suplementacji

   Witam,

   jak najbardziej ma sens, jedynie przed badaniami na ilość testosteronu proszę pamiętać żeby nie stosować żeby nie wyszedł sztucznie zawyżony wynik względem naturalnego niskiego poziomu.

   Warto zapoznać się z rankingiem w tym poście, a najbardziej polecanym jest własnie nr. 1 Terminator-Test, jest to niezwykle skuteczny środek podnoszący poziom testosteronu. Na rynkach zachodnich cechuje się bardzo wysoką sprzedażą i wieloma pochlebnymi opiniami.

   Pozdrawiam

   1. Grzegorz

    Dzieki wielkie, a prosze mi powiedziec jeszcze… w jakich dawkach i kiedy to brac najrozsadniej??

    1. Specjalista ds. suplementacji

     2-4 kapsułki dziennie – 1-2 na porcje rano i po południu 🙂

     Pozdrawiam

    2. darek

     witam szukam produktu ktory warto polaczyc z laxogenina .Mam mysli np Epicathin lub epiandrostenon comyslisz , czy to juz nie czasem zabawa z chormonami

     1. Jakub Kola

      LAxo + kwas fosfatydowy + epicathine

   2. Kokolino

    Mam takie pytanie co sądzisz o Trainbonolu z Peak???

    1. Jakub Kola

     Witam,

     są lepsze produkty (m. in. wymienione na liście), jednak działanie jest często sprawą mocno indywidualną, ponieważ różne organizmy reagują inaczej. Osobiście postawiłbym na kupno czegoś bardziej sprawdzonego.

     Pozdrawiam

 4. Paweł

  Mam 43 lata, chodze na siłownię od 4 lat, pierwsze dwa i pół roku to była taka zabawa a’la cardio, bieżnie, rowerki itp. Od 1,5 roku ćwiczę cyklicznie masa>siła>masa>redukcja. Wiele osób z którymi ćwiczę miało lepsze efekty, jak się później okazało biorą testosteron. Ogólnie nie planuje brać sterydów, ale juz nie czuję się tak sprawny i witalny jak 15 lat temu. Chcę spróbować jakiegoś mocnego bustera testosteronu, co możecie mi polecić z tego rankingu?
  Jestem wegetarianinem, nie mam większych problemów ze zdrowiem.

  1. Specjalista ds. suplementacji

   Witam,

   budowanie masy mięśniowej u wegetarian jest z reguły dużo wolniejsze ze względu na gorszy bilans aminokwasów.
   Nie mniej jednak nie jest to niemożliwe. Warto byłoby przeprowadzić badanie na ilość testosteronu, często produkty sojowe mogą wywierać złowrogi wpływ na „hormon męskości”.
   Co do samego suplementu to polecam połączenie:
   Terminator Test (https://www.muscle-zone.pl/mixy-podnoszace-testosteron/terminator-test-90-kaps) + Horny Goat Weed (https://www.muscle-zone.pl/zwiekszajace-libido/horny-goat-weed-120-kaps)

   Fajne „męskie” i skuteczne połączenie. Dawkowanie:

   D treningowy: rano: 1 kaps Terminator + 1 kaps Horny Goat Weed, przed treningiem 30-60 minut 1 kaps Terminator + 1 kaps HGW, przed snem 1 kaps Terminator + 1 kaps HGW
   D nietreningowy: 1 kaps Terminator + 1 kaps Horny Goat Weed, po południu 1 kaps Terminator + 1 kaps HGW, przed snem 1 kaps Terminator + 1 kaps HGW

   Pozdrawiam

 5. Paweł

  A te badania na testosteron to gdzie zrobic? do lekarza iść czy do laboratorium analiz?
  Dzięki za wszystko!

  1. Specjalista ds. suplementacji

   Można próbować u lekarza, jednak trzeba iść do endokrynolga, gdyż lekarze rodzinni nie są chętni do wystawiania skierowań na badania hormonalne.
   Udając się osobiście do laboratorium można bez problemu wykonać takie badanie a koszt to ok 20-30 PLN.

   Proszę pamiętać, aby zrobić badanie rano na czczo.

   1. Kamil

    Witam.
    Czy ma Pan może wiedzę jak znaleźć takie laboratorium w swojej okolicy ?

    1. Jakub Kola

     Witam,

     najpewniej jest zadzwonić do szpitala (oddział laboratoryjny) i zapytać czy przeprowadzają takie badania.

     A jeśli nie to „miejscowość + laboratorium testosteron” i wujek google wszystko nam powie. 🙂

     Pozdrawiam

 6. Nolem 27

  Witam,

  Chciałbym się dowiedzieć coś na temat tego produktu (https://www.muscle-zone.pl/mixy-podnoszace-testosteron/test1fy-240-kaps) czy jest on skuteczny, ponieważ skład wygląda ciekawie a i cena też konkretna.

  1. Specjalista ds. suplementacji

   Witam,

   produkt jest bardzo złożony o wielostawowym działaniu, jeśli produkt ma zostać użyty pod kątem podniesienia poziomów hormonów anabolicznych to jako jeden z nielicznych posiada na tyle zaawansowany skład, że każdy użytkownik będzie zadowolony z efektów.

   Firma Olympus Labs nie należy do najtańszych, ale analizując historię ich produktów (SARM, formuły okołotreningowe) mamy pewność że produkt nas nie zawiedzie.

   Pozdrawiam

 7. Gohan

  Ostatnio byłem na badaniach wyszło mi 24,29 poziomu testa w skali gdzie max jest około 32. Czy jak pocisnę pare cykli na terminatorze (z 2-3 butle). To da rady go wymaxować ?

  1. Specjalista ds. suplementacji

   Witam,

   tak, terminator podniesie poziom testosteronu do granic maksymalnego naturalnego poziomu lub pozwoli go nieznacznie przekroczyć.

   Pozdrawiam

 8. Bartuś

  Czy np. łącząc booster (np. alpha max xt lub terminator test) podczas cyklu z SARM (Ostaryna 20mg+ LGD 4mg) przeciwdziałam np. zablokowaniu i spadku produkcji testosteronu ?

  1. Specjalista ds. suplementacji

   Witam,

   przede wszystkim zwiększasz poziom testosteronu, który wpływa na rozwój masy mięśniowej i aktywację systemów go wydzielających, czy wpływa to na ograniczenie zablokowania? możliwe, dużo bardziej możliwe w momencie odstawienia ostaryny i stosowania dalszego boostera testosteronu.

   Pozdrawiam

 9. Kamil

  A jak odniesie się Pan do danych mówiących o spadku produkowanego przez organizm naturalnego testosteronu który następuje po zakończonym cyklu ?
  Ściślej, organizm dostaje testosteron z zewnątrz i się do tego przyzwyczaja dlatego stopniowo zaprzestaje produkować swój własny ?

  1. Jakub Kola

   Witam,

   po cyklu na boosterze teścia? To nie syntetyk dostarczany z zewnątrz. Boostery testosteronu to nie syntetyk ano hormon, to substancje wzmagające wydzielanie naturalnego testosteronu – nie blokują wydzielania własnego, ani nie upośledzają produkcji po zaprzestaniu suplementacji.

   Jeżeli mówimy o sterydach anabolicznych to tak – ich dostarczanie do organizmu hamuje wydzielanie własnego (naturalnego) testosteronu.

 10. Sebastian

  Witam,
  przymierzam sie do zakupy jakiegos lepszego boostera (teraz biore black devil ale nie czuje jego dzialania) z powyzszego artykulu chcialbym sprobowac terminator test oraz cannibal alpha, ale mam pytanie.
  Jak te boostery dzialaja na powstawanie pochodnej testostereonu DHT z ktorym probuje sie uporac dlugi czas, czy sa jakies skuteczne preparaty ktore z tym walcza?
  pozdrawiam

  1. Jakub Kola

   Witam,

   preparaty te nie są testosteronem dostarczanym z zewnątrz zatem nie powinna wystąpić tak silna konwersja do DHT.

   Jednak nie mogę jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie czy podwyższony testosteron będzie konwertował do DHT albo w jakiej części.

   Pozdrawiam

 11. Kamil

  Witam.
  Na wstępie dziękuję za poprzednie odpowiedzi. Teraz 2 trochę bardziej skomplikowane pytania.
  1. Co robić/ jakie dodatkowe suplementy najlepiej przyjmować wraz z takim boosterem ( białka, witaminy, kreatyny czy może jakieś transportery typu dekstroza)? żeby stworzyć mu najlepsze warunki do wchłaniania/działania ?
  2. Czy booster testosteronu ma bezpośrednie działanie anaboliczne czy tylko stymulujące ? Tzn. Czy bezpośrednio wpływa na zwiększone budowanie tkanki mięśniowej przy tej samej intensywności treningu, czy może stymulując produkcję testosteronu wpływa na zwiększenie siły wytrzymałości i odporności na ból przez co pozwala zwiększyć intensywność treningu która przekłada się na lepsze wyniki ?

  Pozdrawiam

  1. Jakub Kola

   Witam,

   przepraszam za zwłokę – umknął gdzieś mi ten komentarz.

   1. Połączenie witaminy D3 z K2 (zalecaną mk-7), zapewni zwiększenie anabolizmu w organizmie, co synergistycznie wpłynie na podniesienie testosteronu. Do witamin z grup A,D,E oraz K należy pamiętać, aby dodać tłuszcze ponieważ ten rodzaj witamin jest właśnie w nich rozpuszczalny. Z pomocą mogą tutaj przyjść preparaty typu Omega-3.
   Zatem:
   D3+K2 (https://www.muscle-zone.pl/witaminy/d3-k2-mk7-60-kaps)
   Omega (https://www.muscle-zone.pl/zdrowe-kwasy-tluszczowe/super-omega-3-6-9-90-kaps)

   2. Booster ma działanie stymulujące. Nie działa stricte anabolicznie – ponieważ nie jest substancją anaboliczną.

   Pozdrawiam

   1. przem

    Black Devil o połowę tańszy. Warto go brać czy jednak lepiej dopłacić i sięgnąć po numer 1 z powyższej listy? (Mam 47 lat, trenuję głównie crossfit uzupełniony klasyczną siłką dla wyglądu i chciałbym nabrać nieco masy a mam problem z nabieraniem masy, suplementuję białko i kreatynę a temat boosterów testosteronu nie jest mi znany)

    1. Jakub Kola

     Witam

     w takim razie Terminator Test jest dla Ciebie.

     Tak, lepiej dołożyć do produktu który „Działa”. Ma wiele potwierdzonych opinii.

     Pozdrawiam

    2. Sebastian

     Brałem Black Devil i szczerze powiem że jakoś specalnie nie zauważyłem żeby pmagał, faktycznie lepiej doplacic do czegos lepszego. Pozdrawiam

 12. Denis

  Witam chce sobie kupic booster testosteronu ale mam niedoczyność tarczycy czy nic mi nie bedzie albo nie pogorszy mi sie choroba pozdrawiam i czekam na odp

  1. Jakub Kola

   Witam,

   wówczas najlepiej skonsultować taką suplementacje z lekarzem prowadzącym. Ponadto w tym wieku boostery testosteronu są zbędne.

   Pozdrawiam

 13. Denis

  Zapomialem dodac ze mam 19 lat

 14. Krzysztof

  Dzień dobry,
  Czy boostery testosteronu należy brać regularnie, czy dałoby się zrobić tak, by w dzień lub kilka przed meczem/turniejem naładować poziom testosteronu na max.? Pytam, gdyż nie chcę codziennie brać preparatu, który będzie mi podnosił libido. Mam 38 lat i zastanawiam się czy nie zasięgnąć porady lekarza w sprawie zbyt wysokiego libido.
  Gram w Rugby League i chcę by mój organizm w dniu meczu mógł pracować na 100%, by samoocena i wiara we własne możliwości nie spadły choć na chwilę. Może poleci Pan inny preparat na tę okazję?

  1. Jakub Kola

   Witam,
   można spróbować stosować np 3-4 dni przed meczem – jeśli będzie odczuwalne działanie to dobrze, ciężko określić jednoznacznie, ponieważ nie slyszałem nigdy o takim systemie „brania” preparatów tego typu.

   Może Pan spróbować również preparatu Brain Fuel, działa doraźnie, bardzo fajnie podnosi zdolność myślenia, motywację, rozjaśnia umysł.

   Pozdrawiam

 15. Kamil

  Na wstępie dziękuję za poprzednie odpowiedzi, dość jasno i rzeczowo obrazuje Pan temat. 1.Jak długo najlepiej przyjmować taki preparat? stale/ciągle czy może robić jakieś przerwy, i czy uważa Pan iż czasowe przyjmowanie takiego środka jak dobry booster może trwałe wpłynąć na poprawę produkcji wlasnego testosteronu u mężczyzny u którego występuje jego niedobór ?

  1. Jakub Kola

   1. Bez ograniczeń
   2. Może ale różne są przypadki, może po odstawieniu wrócić do wcześniejeszego stanu

 16. Michał

  Witam Czy biorąc Terminator – Test można Pić Alkohol ?

  1. Jakub Kola

   Witam,

   alkohol i treningi siłowe to nie zbyt dobre połączenie, dlatego nie zaleca się spożywać alkoholu ponieważ może wpływać degeneracyjnie na białka mięśni.

   Pozdrawiam

 17. Kuba

  Dzień dobry. Chciałbym zapytać o substancję występującą w składzie Terminatora, a dokładnie o Androsta-3,4-diene-7,17-dione. Czy może ona mieć jakiś negatywny wpływ na funkcjonowanie wątroby oraz nerek??

  1. Jakub Kola

   Witam,

   nie powienien mieć wpływu.

   1. Mateusz

    Witam, chciałbym zapytać czy można stosować Terminator-test bez żadnych cykli po prostu 3 kaps dziennie przez cały okrągły rok bez blokowania wydzielania własnego testosteronu ? Obawiam się substancji Androsta i czy nie zablokuje po odstawieniu?

    1. Jakub Kola

     Witam,

     można spróbować, jednak ja stosowąłbym cyklicznie, aby organizm mógł czasem wyrównać naturalnie swoje poziomy hormonów. Np 2 miesiące na boosterze, miesiąc przerwy i tak w kółko

     Pozdrawiam

     1. Mateusz

      Chciałbym zapytać jeszcze czy w cyklach w miesiącu na offie może wystąpić spadek siły? Jeśli tak to czy to będzie oznaczac spadek teścia. ?

     2. Jakub Kola

      Może wystąpić, aczkolwiek nie musi, Spadek testosteronu nie powinien być tak znaczny, aby tak mocno negatywnie wpłynąć na wyniki.

 18. Marcin

  Witam. Zakupiłem gh max czy można go łączyć np z jakimś booster testosteronu np terminator test czy jest to bez sesu. Pozdrawiam

  1. Jakub Kola

   Takie połączenie na pewno nie zaszkodzi 😉

 19. Maciej

  Cześć . Chce zakupić suplement diety booster testosteronu czy taki środek ziołowy może być środkiem dopingującym ? Zaczynam przygotowanie do sezonu i chce dobrać suplementację pod treningi aby poprawić efekty i formę . Czy kontrola antydopingowa może coś wykazać ?

  1. Jakub Kola

   Witam,

   jeśli chodzi o środki ziołowe to na 100% nic nie wykaże.

 20. agnes

  Witam, czy któryś z tych boosterów można łączyć dodatkowo z resweratrolem?

  1. Jakub Kola

   Witam, tak, można – każdy

  1. Jakub Kola

   Witam, w tej chwili najskuteczniejszymi produktami działającymi na podniesienie testosteronu są:

   https://www.muscle-zone.pl/ekstrakty-ziolowe/eurycoma-longjack-60-kaps
   oraz
   https://www.muscle-zone.pl/witaminy/d3-k2-mk7-60-kaps (na blogu jest artykuł o tym, że d3 wpływa na poziom testosteronu)
   opcjonalnie można dodać: https://www.muscle-zone.pl/adaptogeny/apollos-ashwagandha-60-kaps ( link do artykułu )
   Dlaczego?
   DAA – może nieznacznie podnieść poziom testosteronu, lecz tylko przy zaniżonym jego poziomie (tzn wyrównać do normalnego poziomu)
   Kozieradka – tutaj nie spodziewałbym się niewiadomo czego, a na dodatek jej spożywanie może się wiązać z bardziej nieprzyjemnym zapachem potu…

   Stąd wymienione w pierwszej kolejności produkty są dużo skuteczniejsze.

   Pozdrawiam

   1. Adrian

    A co do tych specyfików, które są wymienione w powyższym artykule, mam na myśli Pański, ponieważ chciałbym się rozeznać w temacie, który ewentualnie zastosować. Witamine d3 + k2 mam zakupioną i używam już od jakiegoś czasu, ale nie byłem świadomy tego że to booster testosteronu. Przepraszam za zwłokę z odpowiedzią ale nie dostałem żadnego powiadomienia o Pańskiej odpowiedzi i stąd opóźnienie.

    1. Jakub Kola

     D3 + K2 będzie ok, do tego można dorzucić powyższą Eurycome z linku i efekty powinny być bardzo dobre. 🙂

     1. Adrian

      czyli to będzie lepsze niż te produkty z Pańskiego artykułu na obecną chwile? 🙂 dziękuje za poświęcony czas z góry 🙂

     2. Jakub Kola

      Tak, na tą chwilę polecam to zestawienie z poprzedniego komentarza.

      Pozdrawiam

 21. Armano

  Witam mam pytanko czy jest jakiś sens brac booster w dniu pszerwy booster czy tylko w dzien treningowy ?

  1. Jakub Kola

   Witam, zdecydowanie ten typ produktów przyjmujemy codziennie.

   Pozdrawiam

 22. Sławomir

  Witam…Który z wyżej wymienionych produktów najbardziej podniesie naturalny poziom testosteronu w organizmie przy min skutkach ubocznych produktu…

 23. Wiechu

  witam panowie polecam spróbować połączenie booster + daa. Brałem w ten sposób terminatora z daa już nie pamiętam firmy ale chyba olimp. efekty lepsze niż booster solo. jeszcze więcej energii, nie wspominając już o libido bo na tym stacku 'hasałem’ jak nastolatek 🙂 polecam dorzucić daa a z boosterów najlepiej na mnie działał terminator test. Na chwilę obecną stosuję eurycome i czuję, że się 'polubimy’ na dłużej 🙂

 24. Krzysiek

  Witam
  Czy ad 3 pct mozna stosowac jako booster testosteronu bez wczesniejszego cyklu sterydowego?Chcialbym cos na podniesienie testa i akurat to bylo mi polecane przez znajomego. Czy ad 3 jest calkowicie bezpieczny?

  1. Jakub Kola

   Jest bezpieczny, można na podniesienie testosteronu stosować.

 25. Sebastian

  Blackstone Labs Apex czy CEL M-test? 🙂

  1. Jakub Kola

   Apex jest chyba ciut lepszy składowo 🙂

 26. Paweł Gromadzki

  Witam, właśnie skończyłem opakowanie LongJacka z Now Foods i jestem zadowolony, ale szukam czegoś „więcej”. Na jednej ze stron chwalili te produkty, które rekomendujcie czyli Apex Male i AD3, nawet wklejali badania jeśli kogoś interesuje https://forum-sportowe.pl/topic/818-najlepsze-boostery-testosteronu-i-tabletki-na-potencje-ranking/
  Tym razem chciałbym zastosować dwa produkty i mam pytanie do Pana Jakuba bo widzę, że mocno siedzi w temacie. Czy można połączyć ze sobą dwa środki, najlepiej jeden na testosteron, a drugi na potencję? Jeśli tak co byłoby najlepszą opcja (koszty grają małą rolę) pod względem skuteczności?

 27. Krzysztof

  Na miksie Terminator Test+ DAA udało mi się uzyskać bardzo mnie zadowalający wynik 1256ng/dl, na samym terminatorze 1008ng/dl, gdzie norma wynosi od 241 do 827ng/dl. Polecam, więc z czystym sercem Terminatora, działa rewelacyjnie. Ciekawi mnie, czy poleciłby mi Pan jakiś zestaw, na którym udałoby się osiągnąć bądź lekko przekroczyć granicę 1500ng/dl. Zastanawiam się nad APEX MALE od Blackstone Labs, a Olympus Labs TEST1FY. Ewentualnie zaciekawił mnie nowy produkt od Revange Alpha Male, ale brakuje o nim recenzji.

  1. Jakub Kola

   Będzie ciężko jeszcze bardziej go wywindować. Terminator to jeden z najlepszych produktów w tej kategorii.

   1. Marcin

    Witam serdecznie czy ten terminator działa na podniesienie poziomu testosteronu i libido i na lepszą erekcję jeśli nie to co dołożyć na lepszą erekcję

    1. Jakub Kola

     Tak, pośrednio może poprawiać erekcję.

     Dodatkowo erekcje może poprawiać: arginina, aakg, cytrulina

     1. Rafał

      Witam, mam problemy z wysokim ciśnieniem, tętnem i niemiarowa praca serca czy branie któregoś z tych środków będzie bezpieczne? Pozdrawiam

     2. Jakub Kola

      Najlepiej dobór produktów skonsultować z lekarzem prowadzącym

 28. Kowalski

  Dzień dobry,

  jaki aktualnie booster testosteronu Pan poleca? Mam 27 lat i wynik testosteronu 410 (widełki w moim laboratorium to 200 ileś – niecałe 900). Dodam, że jeszcze parę miesięcy temu ten wynik był lepszy.

  Pozdrawiam

 29. Mateusz

  Co lepiej wypada pod względem składu i działania – Apex Male czy Terminator ?

  1. Jakub Kola

   Chyba ciut lepiej Apex Male, ale Terminator jest bardzo dobry

 30. Marcin

  Witam serdecznie.

  Mam pytanie, czy jest sens łączyć ze sobą EURYCOMA LONGJACK + L-DOPA (obydwa produkty z firmy AH) ?
  Ewentualnie zamiast EURYCOMA LONGJACK wziąć HORNY GOAT WEED?
  Co Pan myśli takim połączeniu? Głowie chodzi o podniesienie testosteronu oraz sprawności seksualnych…

  Pozdrawiam Marcin.

  1. Jakub Kola

   Osobiście połączyłbym: EURYCOMA LONGJACK + L-DOPA
   Będzie to dobre rozwiazanie.

 31. Wojciech

  Panie Jakubie,
  Poproszę Pana opinię o Gold Iron test…nie ma tego preparatu w rankingu..stosowałem..jest dobry skład i mysle ze to pierwsza piatka boosterów?
  Pozdrawiam
  Wojciech

  1. Jakub Kola

   Dawki zawarte w tym produkcie nie należą do najwyższych, wobec czego aby uzyskać efektywność należy zwiększyć porcję do 5-6 kaps, co czyni go nieekonomicznym w stosunku do innych w naszym zestawieniu.

   Bardzo ciekawym produktem w obecnej chwili jest: https://www.muscle-zone.pl/mixy-podnoszace-testosteron/terminator-90-kaps

   Zawiera rewolucyjne składniki, które bardzo mocno promują naturalne procesy podnoszenia poziomu testosteronu.

   1. Bartosz

    Witam,
    co bedzie lepsze na podniesienie testosteronu – wspomniany Terminator czy T-100 z Olimpu? Dzieki!

 32. Patryk

  Panie Jakubie Jak stosuje mk677 z hades hegemony juz drugą puszke wczesniej kiedy stosowalem pierwsza puszke to wraz z ostaryną tez z hadesa minelo 7 tygodni teraz wjezdzam na mk677 solo i zastanawiam sie czy moge do tego dorzucic terminatora czy lepiej po cyklu mk677 ?

  1. Jakub Kola

   Można, mk677 nie wpływa na produkcje testosteronu więc można połaczyć te produkty

 33. Michał

  Panie Jakubie
  Mam pytanie, czy można łączyć Terminator test + Sarsaparilla Smilax (inaczej kolcorośl)?
  Sarsaparilla to doskonałe zioło na oczyszczanie organizmu z toksyn. Kiedyś leczono tym trąd i łuszczycę. Ja sam w wieku koło 40 lat perfekcyjnie wyleczyłem tym ziołem trądzik (z którym się borykałem z większym lub mniejszym natężeniem od 25 lat). Zauważyłem też, że oczyszczając organizm z toksyn sarsaparilla bardzo poprawiła mi libido. Z ciekawości robiłem badanie i nie podniosła mi testosteronu. Dlatego chciałbym wiedzieć czy można połączyć ze sobą te środki.
  Mam jeszcze pytanie dotyczące Terminator test. Czy jest bezpiecznym boosterem?Czy nie zablokuje naturalnego wydzielania hormonów? Nigdy nie brałem sterydów. Hormony mi spadły po antybiotykach, które musiałem niestety brać przez prawie rok.

  1. Jakub Kola

   Można spróbować połączyć, raczej nie powinny wystapić jakies interakcje, aczkolwiek proszę pamietać że to często kwestia indywidulna. 😉

   Nie, nie zablokuje naturalnego.

 34. Marcin

  Witam.

  Mam pytanie.

  Stosując terminatora podniesiemy swój poziom testosteronu, co się stanie jak go odstawimy ? Wróci do poprzedniego poziomu czy niżej ?

  pozdrawiam

  1. Jakub Kola

   Tak, po odstawieniu może się obniżyć do punktu wyjścia.

   1. Marcin

    Do puntu wyjścia się spodziewam 🙂
    Może się zdarzyć, że spadnie niżej?

    Pozdrawiam

    1. Jakub Kola

     Raczej nie powinno się tak stać

 35. Mateusz

  Witam, mam takie pytanie. Mam 37 lat nie ćwiczę i dość ciężko pracuję. W ostatnich 4 latach miałem bardzo dużo stresu. Mam kłopoty z regeneracją mięśni. Do tego stałem się niestety dość „szybki” w łóżku… Czy może mi Pan coś polecić na poprawę formy i samopoczucia?

  1. Karol

   Stres ma ogromny wpływ na nasze zdrowie psychiczne a za tym idzie także seksualność. Wszystko dzieje się w naszej głowie. Sam miewałem takie problemy własnie przez stres w pracy, który był związany z bardzo ważnymi projektami. Wspomagałem się tabletkami. To żaden wstyd a naprawdę warto.

 36. Artek

  Witam,
  Dopiero zaczynam przygodę z treningami i zdrowym stylem życia. Waga mi już wróciła do normy (mam 37 lat, wzrost 182, 81kg, wcześniej miałem prawie 90kg.) Proszę o polecenie suplementów do podniesienia poziomu testosteronu oraz do aktywnej budowy mięśni (chodzi bardziej o klatkę piersiową).
  Dziękuję bardzo i pozdrawiam.

 37. mot

  mąż ma 33 lata, testosteron an poziomie 460 w normie do 800 , już wiemy że trzeba go podwyższyć chcielibysmy bobasa o czym warto pomyśleć? co suplementować?

  1. Jakub Kola

   Cynk, witamina D3, ograniczyć używki, zadbać o aktywność fizyczną.

 38. Tomasz

  Witam, chciałem zapytać czy stosując alpha max.xt można schudnąć? Chce właśnie trochę z brzucha spasc ale przy tym siły itd… Czy może zakupić coś innego..? I z czym np jest dobrze brać alpha xt aby była duża siła i masa mięśniową..??

  1. Jakub Kola

   Najlepiej wybrac Lipodrene lub Stimerex Hardcore są to spalacze 🙂

  2. Wodorowiec

   Witam. Mam 40 lat i problemy z erekcją. Staram się ćwiczyć 2-3 razy w tygodniu. Badań na testosteron nie robiłem. Co by Pan mi polecił? Pozdrawiam

 39. ArMa

  Witam Pana…
  Bardzo Proszę o doradztwo…
  A więc mam 44 lata i ćwiczę na siłowni 3 lata i efekty niestety marne… testosteronu nie badałem ale to pewnie przez jego spadek nie widać efektów… więc Bardzo Proszę o doradztwo…co miałbym brać na przyrost masy mięśniowej żeby nabrać rzeźby… Proszę odp.dziekuje i pozdr.

  1. Jakub Kola

   Zdecydowanie terminator marki apollo 🙂

  2. Ania

   Zapomniałam dodać 33 lata

   1. Jakub Kola

    ten produkt jest zalecany dla mężczyzn, dla kobiet może nie być wystarczająco efektywny

    1. ania

     A jaki mógłby być dobry dla kobiety booster testosteronu żeby trochę podnieść

 40. Mateusz

  Witam Panie Jakubie chcialbym zakupic Apollo s Hegemony Terminator z czym to moge polaczyc mysle nad kreatyna Orotine Plus i Bcaa? Czy to dobry zestaw?

  1. Jakub Kola

   Tak, można połączyć.

   To będzie dobry zestaw.

   1. Ania

    Witam a czy terminator apollo może użyć kobieta trenująca siłowo by troszkę zwiększyć poziom testo i jeśli tak to w jakiej dawcę i przez jaki czas Pozdrawiam

 41. Wojciech

  Witam, przydane są informacje od Pana wcześniej tu zawarte, ale to polecanie Terminatora nie jest obiektywne i budzi podejrzenia. Zamówiłem ten preparat dla siebie i dla kolegi, i obydwaj nie czulismy efektu, a po innych tego typu suplementach są zmiany juz po kilku dniach. Trochę rozsadku i niezaleznosci. Ja go więcej nie kupie.

 42. Marcin

  Witam, jestem na HTZ z testosteronu prolongatum. Czy dodanie boostera Terminator podniesie produkcję mojego naturalnego testosteronu i wzmocni płodność na HTZ z syntentykiem?
  z góry pozdrawiam!

 43. Damian

  Witam co będzie dobre na początek. Nic nigdy nie brałem pracuje ciężko fizycznie i 3 w tygodniu siłownia. Mam 177cm i ważę 67kg chciał bym 10kg podskoczyć

  1. Jakub Kola

   Eurycoma Longjack lub Terminator 🙂

  2. Przemo

   Witam.
   Czy połączenie Terminatora z Laxogenin+ Epicatechin (oba z AH) to dobre rozwiązanie w okresie masowym dla 42 latka? I czy warto przy takim zestawie dodatkowo suplementować Ashwangandę, ZMA i witaminę D3?

   Pozdrawiam

   1. Jakub Kola

    Dość ciewkawe połaczenie, powinno przynieść wiele pozotywnych skutków.

    Ponadto: wit d3 – tak, warto,
    ashweagandha, tak jeśli są ku niej przesłanki
    zma – jeśli jest zapotrzebowanie to tak

 44. Jan

  Witam serdecznie. Mam 56 lat, prowadzę normalny cykl życia mieszkając na wsi. Nie zażywam żadnych suplementów oprócz witamin i mikroelementów. Od pewnego czasu zauważyłem: obniżenie sprawność seksualnej, rozdrażnienie, senność, przewlekłe zmęczenie fizyczne itp. Jaki suplement mógłbym zastosować? Masy mięśniowej nie zamierzam podnosić bo i tak jest duża. Pozdrawiam

 45. Tomasz

  Panie Jakubie, jak przyjmować Longjacka by uzyskać najlepsze efekty? Co źródło to inne informacje. Np. co drugi dzień lub 7 dni ON, 4 OFF. Stosowanie stałe, codzienne ciągły rok, jak przy kreatynie, ma sens i nie wiąże się z choćby tolerancją lub pojawieniem efektów ubocznych czy trzeba robić pauzy?

  1. Jakub Kola

   300 mg można codziennie do 3 miesięcy 😉

   1. Tomasz

    Zjadłem już 2 opakowania więc będzie około pół roku. Miesiąc przerwy wystarczy?

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *