Najlepsze Boostery Testosteronu – Ranking 2021

Boostery testosteronu

Wysoki poziom testosteronu gwarantuję nie tylko przyrost siły i rozbudowę atletycznej sylwetki. Jest też niezbędną składową dla naszego dobrego samopoczucia i prawidłowych funkcji organizmu.


Co to jest testosteron?

Testosteron jest głównym hormonem męskim androgennym, odpowiedzialnym za rozwój tkanek specyficznych dla mężczyzn i wtórnych cech płciowych, co oznacza:

 • Niższą zawartość tkanki tłuszczowej niż kobieta
 • Wyższy stosunek WHR (talia do biodra), niż w przypadku kobiet
 • Zwiększone wydzielanie potu
 • Głęboki głos i obecność krtani (jabłko Adama)
 • Większe ciało
 • Wyższą szybkość syntezy mięśni i zwiększoną wytrzymałość
 • Znaczny wzrost owłosienia ciała
 • Cięższy szkielet
 • Bardziej kwadratową twarz

Jego funkcje są kluczowe dla dobrego samopoczucia i zdrowia męskiego organizmu. Zapobiega również osteoporozie.

Co właściwie oznacza androgenny? Dlaczego testosteron jest androgenny?

To całkiem proste. Andr- część słowa pochodzi z łaciny, co oznacza „mężczyźni”. -Geniczna część oznacza „pochodzenie”. Więc jeśli chcielibyśmy przetłumaczyć to na bardziej nowoczesny język, androgenne środki „pochodzą od  mężczyzn”. Testosteron jest androgenny, ponieważ jest produkowany głównie w organizmie męskim, a dokładnie w jądrach męskich.

Optymalny poziom testosteronu - dlaczego jest ważny?

Normy dla poziomu testosteronu mieszczą się w poziomach od 2,3 do 9,8 ng/ml.

Poniżej normy spotkamy się z szeregiem dolegliwości takimi jak:

- dysfunkcje seksualne (niskie libido, problemy z erekcją)
- problemy natury psychicznej ( rozdrażnienie, senność)
- przewlekłe zmęczenie fizyczne
- zwiększone ryzyko wystąpienia osteoporozy
- utrata masy mięśniowej oraz nadmierne magazynowanie tkanki tłuszczowej
- impotencja

Górne granice normy i powyżej to następujące korzyści:

- wysokie libido
- szybszy rozwój masy i siły mięśniowej
- podwyższona samoocena i wzrost wiary we własne możliwości
- zagęszczenie struktury kośćca
- mnóstwo energii

Jak działają boostery testosteronu?

Istnieją pewne mechanizmy substancji zawartych w boosterach testosteronu, które mogą zwiększyć jego poziom lub poprawić działanie testosteronu, bez interakcji z jego poziomem. Są to:

Obniżanie aktywności białka wiążącego SHBG

Białko SHBG (globulina wiążąca hormony płciowe), jest odpowiedzialne za wiązanie hormonów w naszym organizmie, więc aby zmniejszyć jego wpływ na nasz układ hormonalny, trzeba obniżyć jego poziom. SHBG dezaktywuje związek testosteronu, zmniejszając w ten sposób jego wolną pulę dla naszego organizmu. Istnieją pewne substancje, które mogą zmniejszać ilość białka SHBG i intensywność działań, w rezultacie zwiększając poziom wolnego testosteronu. Są to na przykład:

 • Bor
 • Witamina D
 • Olej z ryb / Omega-3
 • Magnez
 • Korzeń pokrzywy

Zwiększanie gęstości receptorów androgenowych

Testosteron musi wiązać się z receptorami androgenowymi, aby pozwolić im na działanie. Optymalna ilość i gęstość tych receptorów zwiększa szybkość wiązania testosteronu, poprawiając tym samym jego działanie. Substancje te to:

Zwiększenie szybkości konwersji hormonów do  testosteronu

Testosteron musi być (pierwotnie) biosyntetyzowany w naszym organizmie. Istnieje wiele prekursorów testosteronu, zwanych „androstanami”. Od najważniejszych dla nas możemy wyróżnić:

 • Dehydroepiandrosteron (DHEA)
 • Pregnenolon i jego pochodne
 • Androstenedion

I to naturalne, że muszą zostać zamienione na testosteron. Dlatego możemy uzupełniać substancje, które zwiększają szybkość takiej konwersji. Z tych substancji możemy wyróżnić:

Zmniejszenie tempa aromatyzacji testosteronu

Aromatyzacja to proces, w którym testosteron jest metabolizowany do estradiolu - związku estrogenowego (co nie jest pożądane). Niektóre substancje zmniejszają poziom reduktazy a5 lub skuteczność jej działania, co dotyczy głównie zmiany testosteronu w estradiol. Substancje te są między innymi:

 • Pokrzywa
 • Arimistan (androsta-3,5-dien-7,17-dion)
 • ATD (1,4,6-Androstatrien-3,17-dione)

Zwiększenie poziomu prekursorów testosteronu

Innym sposobem na zwiększenie poziomu testosteronu jest zwiększenie ilości jego prekursorów w naszym organizmie. Ze względu na kinetykę biochemiczną powinien w rezultacie zwiększyć się poziom testosteronu. Tutaj powinniśmy skupić się na substancjach wymienionych wcześniej - DHEA, pregnenolon i androstenedion. Nazywane są prohormonami, ponieważ po ich aktywacji przez nasz metabolizm, działają jak normalne związki androgenne, takie jak testosteron.

Pracując w ten sposób, warto wspomnieć o L-DOPA (Mucuna Pruriens), która zwiększa poziom dopaminy. Związki związane z dopaminą są również prekursorami testosteronu i androgenów, więc powinny być również przydatne w zwiększaniu poziomu testosteronu!

Zwiększenie poziomu innych substancji podobnych do androgenów

Musimy być świadomi, że testosteron, główna substancja androgenowa, nie jest jedyna! Działanie mimetyków testosteronu polega na zwiększaniu poziomu innych substancji androgennych w naszym organizmie. Jednak tutaj balansujemy na linii między jeszcze legalnymi prohormonami a sterydami anabolicznymi (która linia jest naprawdę rozmyta we współczesnej suplementacji). Aby pomóc zwiększyć poziom innych androgenów w naszym organizmie, możemy użyć:

 • Prohormony (Epistane, 1-Androsteron, 4-Androsteron, 19-Nor-Andro, Epiandrosteron)
 • SARM (Ligandrol, Ostarine, RAD-140)

Czy boostery testosteronu są legalne?

Tak, są, jeśli nie zawierają sterydów. A boostery testosteronu w MZ  są całkowicie legalne!

Oczywiście są pewne substancje, które są nielegalne w niektórych krajach, ale jest to bardzo specyficzne.

Korzyści ze stosowania boosterów testosteronu

Główną zaletą boosterów testosteronu jest z pewnością zwiększenie lub normalizacja poziomu testosteronu i innych androgenów. Dzięki temu możemy osiągnąć:

 • Intensywniejszy wzrost zarostu
 • Zmniejszona ginekomastia
 • Wyższa szybkość spalania tłuszczu
 • Pomoc w zaburzeniach erekcji

Z czym łączyć boostery testosteronu?

Booster testosteronu i kreatyna

Booster testosteronu może działać synergistycznie z kreatyną. Kreatyna sama w sobie ma właściwości, które mogą zwiększać poziom androgenów (głównie DHT - dihydrotestosteron), więc oba mogą być użyte do uzyskania jeszcze wyższego poziomu testosteronu.

Booster testosteronu i bloker estrogenu

Blokery estrogenu są również uważane za stymulatory testosteronu. Ich mechanizm działania został omówiony wcześniej w sekcji „zmniejszanie tempa aromatyzacji” mechanizmów działania stymulatorów testosteronu.

Booster testosteronu i spalacze tłuszczu

Optymalny poziom testosteronu ma kluczowe znaczenie dla spalania tłuszczu. Jego złe poziomy przyczyniać się do złogów tłuszczu na piersiach i dolnej części brzucha. Warto więc rozważyć połączenie boostera testosteronu i spalacza tłuszczu w celu uzyskania optymalnego wskaźnika utraty wagi.

Booster testosteronu i przedtreningówka

Testosteron jest również ważny dla wyników treningowych. Odpowiada za syntezę i siłę mięśni. Dodanie jednego boostera do przedtreningówki poprawi nastrój i wyniki treningowe!

Booster testosteronu i ZMA

ZMA jest również uważane za booster testosteronu! Preparaty ZMA poprawiają poziom testosteronu, dzięki działaniu cynku i magnezu, a witamina B6 zwiększa poziom biodostępności cynku i magnezu, więc pośrednio zwiększa poziom testosteronu!

Wzmacniacz testosteronu a sterydy

Sterydy mają wiele wad Blokada osi HPTA, zaburzenia skórne i dysfunkcje hormonalne są głównymi z nich. Z drugiej strony, boostery testosteronu są głównie preparatami ziołowymi, które nie mogą poważnie rozregulować naszego organizmu. Tak więc, jeśli nie czujesz się gotowy na sterydy, ale chcesz mieć wyższy poziom testosteronu, boostery teststosteronu są idealnym wyborem dla ciebie!

Booster testosteronu dla nastolatka

Na początku swojego młodego, dorosłego okresu życia poziom testosteronu ma swój szczyt. Stopniowy spadek hormonalny zaczyna wykazywać działania około trzydziestki i jest to dobry moment, aby rozważyć suplementację boosterów testosteronu. Jeśli jesteś nastolatkiem, skup się bardziej na właściwej diecie i treningu, a jeśli jesteś zdrowy, poziom testosteronu będzie optymalny!

Czy niski poziom testosteronu skazuje na sterydy?

Nie, po to są produkty nazywane boosterami testosteronu, potrafią podnieść znacząco hormon na skali. Pozostaje jedynie kwestia odpowiedniego wyboru suplementów.

W tym celu postanowiliśmy naznaczyć drogę do świadomego wyboru preparatów przez  osoby śledzące nasz blog. Zestawiliśmy tutaj jedynie najskuteczniejsze produkty, które mają faktyczny wpływ na poziom hormonów.

Zapraszamy do rankingu najlepszych na rynku boosterów testosteronu!

Ranking - najlepsze suplementy

1
Terminator to preparat z wielokierunkowym wsparciem funkcjonowania organizmu męskiego, który poprzez zwiększenie stężenia wolnego testosteronu i obniżenie aktywności kortyzolu, tworzy optymalne środowisko dla rozwoju masy mięśniowej i siły. Złożone efekty pozytywnie wpływają na funkcje seksualne.
2
Preparat skierowany jest głównie do mężczyzn jako remedium na obniżone libido, pogorszoną sprawność seksualną, brak energii i słabe samopoczucie. Dzięki stymulacji produkcji testosteronu i obniżania poziomu kortyzolu, wspiera on także proces budowania beztłuszczowej masy mięśniowej.
3
Arimistane to najnowsza propozycja z dosyć nowej, jednakże zbierającej dobre opinie marki specjalizującej się w recepturach do zadań specjalnych - Labolic. Arimistane jest specjalną substancją która zamiast zwiększać naturalny poziom testosteronu, sama z siebie, zmniejsza negatywny wpływ prohormonów, SAA i wysokich dawek niektórych SARMów na jego poziom. Arimistane wspiera rozwój suchej masy mięśniowej, poprawiając jednocześnie libido i zmniejszając wahania nastroju, które też często występują przy stosowaniu takich środków.
4
MACA Extract to opracowana naukowo formuła, skierowana do doświadczonych sportowców, poszukujących preparatu, który kropki nad i. Suplement zwiększa poziom testosteronu i zapewnia optymalne warunki do rozwoju siły i masy mięśni. Suplementacja macą może też pozytywnie przyczynić się do wzwodu prącia u mężczyzn z łagodnymi zaburzeniami erekcji oraz do zwiększenia liczby i poprawy ruchliwości plemników.

Tagi: atd, estrogen, masa mięśniowa, najlepsze boostery, najlepsze boostery testosteronu, ranking, siła, testosteron