Popularne artykuły

Mimetyki insuliny – regulacja gospodarki cukrowej
Badania suplementów

Mimetyki insuliny – regulacja gospodarki cukrowej 

Mimetyki insuliny są to środki, które naśladują działanie insuliny, powodując tym samym obniżenie poziomu cukru we krwi. Zwiększają one wrażliwość insulinową komórek, pomagają spowolnić tempo, nie podnoszą cukru we krwi po posiłku w nadmiernej ilości, dają uczucie sytości, a do tego zapobiegają nadmiernemu wydzielaniu glukagonu, który z kolei uwalnia zawarty w nim cukier.


Czym są i jak działają mimetyki insuliny?

Mimetyki insuliny działają podobnie jak insulina, naśladując ją. Dzięki odpowiedniemu stosowaniu tych środków można szybciej się regenerować, można budować czystą tkankę mięśniową, jak również poprawiać wydolność, szczególnie ważną i istotną podczas treningów wytrzymałościowych. Stosowanie naturalnych mimetyków insuliny pozwala w pełni wykorzystać potencjał anaboliczny tego właśnie hormonu. Dlaczego warto stosować go przez sportowców? Przede wszystkim z racji tego, że podnosi wykorzystanie glukozy przez mięśnie, wpływa na zwiększenie sekrecji insuliny, podnosi wydajność transportu glukozy do miocytów, a także wpływa na regenerację mięśni. Mimetyki insuliny odgrywają także ważną rolę w redukcji stanów zapalnych, w detoksykacji organizmu, czy też w poprawnej pracy trzustki, wątroby oraz prostaty.

Rodzaje substancji

Wśród wielu dostępnych na rynku substancji wyróżnić możemy między innymi takie jak:

  • Condemmed HumaSLIN - jest to produkt, który pozwala w pełni wykorzystać glukozę przez komórki mięśniowe, tym samym dając większą siłę i wytrzymałość. Zwiększa przyrost masy mięśniowej, a ogranicza odkładanie się tkanki tłuszczowej. W składzie tego preparatu znajduje się między innymi kora cynamonowa, ekstrakt z Gymnema, ekstrakt z Fenugreek, kwas a - liponowy, wanad, chrom i wiele innych, niezbędnych do prawidłowej pracy składników.
  • Performax Labs SlinMax - jest to opatentowana formuła pozwalająca ułatwić rekompozycję sylwetki. Dzięki jej zażywaniu organizm w pełni wykorzystuje potencjał insuliny. W składzie znajdziemy sól sodową, siarczan agmatyny, berberyny, izobat z ziaren Trigonella i ekstrakt z pieprzu czarnego.
  • Glycolog - jest to mieszanka składników, która wpływa pozytywnie na pracę trzustki i odpowiednie używanie insuliny, przede wszystkim jako hormonu anabolicznego. W składzie znajduje się między innymi gorzki melon, chrom, kwas R – alfa - liponowy, kwas gymnemowy i ekstrakt cynamonu.

Dla kogo mimetyki insuliny?

Mimetyki insuliny są bardzo dobrymi rozwiązaniami do stosowania przez osoby mające problemy z gospodarką cukrową, jak również i przez ludzi trenujących na siłowniach, którzy pragną w jak najszybszym czasie zauważyć widoczne rezultaty. Hiperglikemia, hipoglikemia, nieprawidłowa tolerancja glukozy, insulinooporność i cukrzyca. To najczęściej pojawiające się problemy. Stosowanie mimetyków w znaczący sposób może poprawić pracę organizmu w związku z nieodpowiednią pracą gospodarki cukrowej.

Najpopularniejszy mimetyk insuliny - berberyna.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *