TYLKO DZIŚ! 💪 KUPON "APOLLOS" -10% na produkty Apollo's Hegemony i MZ-Store!
0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
DIM 200 DIM 200 90 kaps.
Now Foods
109,00 zł

DIM 200 90 kaps.

od 3 sztuk tylko: 106,82 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 200g
Bez GMO
109,00 zł z VAT
1,21 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Opis produktu
  • DIM, wzbogacony o D-glukaran wapnia i chlorofilinę
  • Skutecznie pomaga usuwać toksyny z organizmu
  • Działa wspomagająco w problemach z prostatą
  • Wykazuje potencjał przeciwnowotworowy
  • Poprawia kondycję układu nerwowego
  • Reguluje gospodarkę hormonalną
  • Wspiera proces glukuronidacji
  • Ułatwia przejście przez PMS
  • Łagodzi objawy menopauzy

Now Foods DIM 200 to suplement diety zawierający 3,3’-Diindolilometan (DIM), wzbogacony o chlorofilinę i D-glukaran wapnia, wspomagający proces glukuronidacji (neutralizacji ksenobiotyków). Preparat pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu oraz optymalizuje gospodarkę hormonalną.

DIM (3,3’-Diindolilometan) - jest organicznym związkiem, który powstaje w ustroju z przekształcenia indolo-3-karbinolu. Jego najbogatszymi źródłami są: kalafior, brukselka, jarmuż oraz brokuły, a szczególnie ich kiełki. Lista odkrytych dotąd właściwości DIM jest bardzo długa, jednak w dzisiejszej powszechnej praktyce stosowany jest on głównie w celu przywrócenia równowagi w układzie hormonalnym oraz wsparcia detoksykacji organizmu, co ściśle powiązane jest z jego działaniem chemoprewencyjnym.

DIM to związek, który wykazuje bardzo korzystny wpływ szczególnie na organizm kobiety. Usprawnia metabolizm estrogenów, ograniczając przede wszystkim ilość tych ich rodzajów, które mają potencjał kancerogenny, a także są odpowiedzialne za niekorzystne objawy dominacji estrogenowej. Oznacza to, że DIM może znacząco obniżyć ryzyko wystąpienia nowotworów wywodzących się od hormonów, takich jak np. rak piersi, czy szyjki macicy. Ponadto eliminuje niektóre toksyny odpowiedzialne za wzmożenie agresywności tych nowotworów. Może również zapobiegać rozwojowi raka trzustki. Związek ten jest polecany przede wszystkim kobietom w okresie okołomenopauzalnym, gdyż łagodzi nieprzyjemne objawy menopauzy, ale jest on też skuteczny w przypadku dolegliwości związanych z napięciem przedmiesiączkowym (PMS).

DIM jest związkiem przydatnym także dla mężczyzn. Badania potwierdziły bowiem jego skuteczność w zapobieganiu nowotworowi prostaty, poprzez działanie antyproliferacyjne oraz antyandrogenne w komórkach tego gruczołu. Ponadto korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy, zapobiega nagromadzaniu się wody podskórnej, a także jest czynnikiem chroniącym przed szkodliwym promieniowaniem.

Wapń jest dobrze znanym pierwiastkiem należącym do grupy metali. W ludzkim organizmie wapń pełni wiele niezwykle ważnych funkcji. Po pierwsze, jest niezbędny do prawidłowego przekazywania impulsów nerwowych. Wspiera więc kondycję całego układu nerwowego. Po drugie, bierze udział w regulowaniu skurczów mięśni szkieletowych i gładkich, a także mięśnia sercowego. Ma również wpływ na krzepliwość krwi i zapobiega jej nadmiernemu upływowi w przypadku zranień.

Najważniejszą jednak funkcją wapnia z punktu widzenia omawianego produktu, jest jego zdolność do aktywacji niektórych enzymów, a także regulacji wydzielania hormonów do krwioobiegu. Niedobory wapnia mogą być dla organizmu bardzo niebezpieczne, dlatego warto przyjrzeć się, czy jego ilość w diecie jest właściwa. Najbogatsze naturalne źródła wapnia to: produkty mleczne, ryby, orzechy i nasiona roślin strączkowych.

D-Glukaran wapnia jest związkiem kwasu glukarowego z wapniem. Oprócz tego, że organizm potrafi wyodrębnić z niego niezwykle ważny pierwiastek jakim jest wapń, to sam D-glukaran wapnia wykazuje silne właściwości detoksykacyjne, dzięki czemu przyczynia się do zmniejszenia zatrucia organizmu i jego lepszego funkcjonowania. Wśród toksyn usuwanych przez ten związek są przede wszystkim toksyny kancerogenne, co oznacza, że zmniejsza on ryzyko wystąpienia nowotworów. Udowodniono też, że D-glukaran wapnia pomaga utrzymywać równowagę hormonalną, szczególnie w przypadku estrogenów, przez co skutecznie wspiera pro-zdrowotne właściwości DIM.

Chlorofil to kolejny składnik, który uważany jest przez naukowców za skuteczne remedium przeciw nowotworom. Zawarty jest w roślinach zielonych, dlatego warzywa, takie jak sałata, są jego bogatym źródłem. Chlorofil potrafi wyeliminować część uszkodzeń DNA, spowodowanych przez kancerogeny oraz bierze udział w eliminowaniu toksyn odpowiedzialnych za rozwój nowotworów. Przypuszczalnie posiada on zdolność do wiązania się z niektórymi szkodliwymi substancjami zawartymi np. w dymie tytoniowym, co ułatwia ich usunięcie.

Poza tym chlorofil wykazuje takie korzystne właściwości jak: obniżanie poziomu „złego” cholesterolu, wzmacnianie odporności, wspomaganie pracy układu pokarmowego, utrzymywanie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu czy oczyszczanie jelita grubego.

Podsumowując, Now Foods DIM 200 to suplement diety, który dba przede wszystkim o sprawny proces detoksykacji organizmu i właściwą równowagę hormonalną. Dzięki temu może być pomocny w profilaktyce i terapii hormonozależnych zaburzeń i chorób nowotworowych.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby