0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Basic Prenatal Basic Prenatal 90 kaps.
Thorne Research
189,00 zł

Basic Prenatal 90 kaps.

od 3 sztuk tylko: 185,22 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 250g
Dla kobiet

Jako alternatywę polecamy:

Diamond Prenatal Multivitamin 120 kaps.
Diamond Prenatal Multivitamin 120 kaps.
Apollo's Hegemony
129,00 zł
189,00 zł z VAT
6,30 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Opis produktu
  • Wysoko biodostępne minerały w postaci chelatów TRAACS®
  • Aktywna, metylowana postać kwasu foliowego i kobalaminy
  • Dla kobiet planujących ciążę, ciężarnych i karmiących
  • Kompleks niezbędnych witamin i minerałów
  • Wspiera prawidłowy rozwój dziecka
  • Optymalna mineralizacja kości
  • Prewencja chorób wrodzonych
  • Wzmocnienie odporności

Thorne Research Basic Prenatal jest złożonym preparatem witaminowo-mineralnym, przeznaczonym dla kobiet w okresie ciąży i laktacji, dostarczającym niezbędnych składników dla zdrowia matki i prawidłowego rozwoju płodu. Zawiera składniki o jednoznacznym, potwierdzonym pozytywnym wpływie na organizm matki i dziecka – witaminę D3, żelazo, jod oraz aktywną postać kwasu foliowego – 5MTHF oraz dodatkowe witaminy, mikro- i makroelementy, wspierające prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Ciąża i laktacja są stanem zwiększonego zapotrzebowania organizmu kobiety na składniki budulcowe, witaminy i składniki mineralne. Podwyższone stężenie progesteronu u kobiet ciężarnych ogranicza biodostępność substancji odżywczych, a rozwijający się płód dodatkowo zwiększa zapotrzebowanie organizmu matki na te związki. Zatem prawidłowa podaż witamin, mikro- i makroelementów jest niezbędna w okresie przedkoncepcyjnym, w czasie ciąży oraz do końca okresu laktacji.

Metylowany kwas foliowy to aktywna, bezpieczna postać kwasu foliowego. Foliany dostarczają reszt jednowęglowych, niezbędnych do syntezy kwasów nukleinowych i białek. Katalizują procesy krwiotworzenia, uczestniczą w powstawaniu osłonki mielinowej i przede wszystkim chronią płód przed rozwojem wrodzonych wad ośrodkowego układu nerwowego (cewy nerwowej). Suplementacja jest zalecana w okresie przedkoncepcyjnym, aż do zakończenia ciąży. Zapotrzebowanie na foliany w czasie ciąży i karmienia piersią znacznie wzrasta.

5-metylotetrahydrofolian to aktywna, bezpośrednio włączana do metabolizmu folianów, postać kwasu foliowego. Szacuje się, że aż 30-40% populacji europejskiej posiada mutację genu MTHFR. Taki blok enzymatyczny powoduje obniżenie przekształcania kwasu foliowego do aktywnej formy metylowanej, skutkując jego kumulacją w organizmie. Coraz więcej danych wskazuje na szkodliwe działanie niezmetabolizowanego kwasu foliowego w organizmie. Kumulacja może prowadzić m.in. do neurodegeneracji, problemów z donoszeniem ciąży i rozwoju wad u płodów.

Witamina D3 to związek o budowie steroidowej, powstający ze znajdującej się w naskórku i skórze właściwej prowitaminy D3 (7-dehydrocholesterolu) pod wpływem promieniowania UV-B. Stosowanie kremów z filtrami UV, zanieczyszczenie powietrza, brak przebywania na słońcu oraz procesy starzenia się skóry, znacznie ograniczają przezskórną syntezę witaminy D3, powodując jej niedobór. Witamina D3 reguluje gospodarkę wapniowo-fosforanową organizmu, warunkując optymalną gęstość mineralną kości oraz zapobiegając osteopenii i osteoporozie. Ma właściwości immunomodulacyjne, gdyż aktywuje geny kodujące białka o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym.

Odpowiednia suplementacja witaminy D3 zmniejsza ryzyko wystąpienia bakteryjnego zapalenia pochwy, które jest powiązane z licznymi powikłaniami ciąży. Kobiety w ciąży i karmiące piersią są szczególnie narażone na zwiększoną utratę wapnia z kości, dlatego przyjmowanie witaminy D3 jest zalecane i uzasadnione.

Żelazo jest powszechnym niedoborowym mikroelementem u kobiet ciężarnych. Niedokrwistość spowodowana niedoborem żelaza u kobiet ciężarnych może skutkować przedwczesnym porodem, a w okresie karmienia piersią – zwiększać ryzyko anemii u dziecka i wpływać negatywnie na jego rozwój psychomotoryczny. Kobiety ciężarne i karmiące znajdują się w grupie zagrożenia anemią z niedoboru żelaza. Optymalny metabolizm żelaza zależy m.in. od obecnego w preparacie magnezu i witaminy B6.

Jod, ze względu na wzrost aktywności enzymów dejodynaz, zapotrzebowanie płodu, i uwalnianie jodu do mleka matki, powinien być przyjmowany przez kobiety ciężarne i karmiące piersią w większej ilości. Niedobory jodu przyczyniają się do powstawania wola tarczycowego, zwiększają ryzyko zaburzeń układu nerwowego i nieprawidłowej mielinizacji u noworodków, niedoczynności tarczycy u płodu, a nawet poronienia. Ilość jodu w mleku matki zależy od puli zapasowej tego pierwiastka w tarczycy oraz jego podaży z dietą i suplementacją. Prawidłowe funkcjonowanie tarczycy dodatkowo wspierają obecne w preparacie selen, cynk oraz witaminy z grupy B.

Podsumowując, Thorne Research Basic Prenatal to suplement diety pozwalający na pokrycie zapotrzebowania na składniki niezbędne w okresie ciąży i karmienia piersią. Preparat jest polecany kobietom planującym ciążę, podczas ciąży i laktacji, w celu optymalnego rozwoju dziecka i zdrowia matki.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby