Wyprzedaż UK Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
EAA Instant EAA Instant 420g
Fire Snake Nutrition
89,00 zł
Magazyn: eu

EAA Instant 420g

od 3 sztuk tylko: 87,22 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 500g

Jako alternatywę polecamy:

Reference EAA 321g
Reference EAA 321g
Apollo's Hegemony
119,00 zł
porównaj skład
89,00 zł z VAT
2,78 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Zestaw aminokwasów EAA w optymalnej dawce
  • Maksymalnie intensyfikuje proces biosyntezy białka
  • Pozwala utrzymać prawidłową kondycję kości i stawów
  • Wpływa na znacznie efektywniejszy transport tlenu do komórek
  • Dodatek witamin i mikroelementów, która widocznie poprawia pracę mięśni
  • Zwiększa ilość dostępnej energii dla komórek mięśni
  • Poprawia funkcje płytki nerwowo-mięśniowej
  • Zapobiega nadmiernym skurczom mięśni
  • Skutecznie wspiera procesy anaboliczne

FSN EAA to wyspecjalizowany preparat zawierający zestaw egzogennych aminokwasów, niezbędnych do budowania dobrej jakości masy mięśniowej, a także komplet witamin i mikroelementów, które pozwalają jeszcze lepiej zaopatrzyć tkankę mięśniową w tlen i energię, niezbędną do wykonywania wymagających treningów siłowych.

Anaboliczna moc egzogennych aminokwasów
Masę mięśniową stanowią głównie białka, które zbudowane są z „cegiełek”, nazywanych aminokwasami. Szczególnie istotne dla procesu przyrostu masy mięśniowej są aminokwasy egzogenne (EAA, Essential Amino Acids), których w przeciwieństwie do endogennych (NEAA) organizm nie jest w stanie sam sobie zsyntetyzować, a są one niezbędne do inicjacji procesu rozbudowy tkanki mięśniowej. BCAA, czyli aminokwasy rozgałęzione, w skład których wchodzi szczególnie ważna leucyna, a także izoleucyna i walina, są podgrupą należącą do EAA.

Procesem, który determinuje przyrost masy mięśniowej jest m.in. biosynteza białka, która zapoczątkowana zostaje przez leucynę. Bez niej cała „machina enzymatyczna” nie jest w stanie „wystartować” – nie powstają nowe białka strukturalne mięśni. Obecna w suplemencie dawka tego aminokwasu pozwoli skutecznie nasilić procesy anaboliczne w mięśniu.

Co istotne, EAA potrafią również działać antykatabolicznie, a także przyczyniają się do zwiększonej regeneracji potreningowej mięśni, co bez wątpienia przekłada się na widoczną poprawę osiągnięć siłowych i a w dłuższym aspekcie wpływa na poprawę ogólnej kompozycji ciała osoby trenującej.

Nie należy również zapominać o innych, istotnych funkcjach aminokwasów w ustroju. Wątroba, jako „laboratorium” organizmu, zajmuje się również ich metabolizmem, dzięki czemu możemy pozyskiwać z nich paliwo metaboliczne w postaci glukozy lub kwasów tłuszczowych. Ponadto znacznie ułatwiają gromadzenie się glikogenu, związku który stanowi zapas energii metabolicznej dla intensywnie pracujących mięśni, dla których funkcjonowania podczas ciężkich treningów jest niezbędny.

Nie pozostają również bez pozytywnego wpływu na ośrodkowy układ nerwowy – szczególnie zwiększając poziom noradrenaliny w synapsach, tym samym ograniczając uczucie zmęczenia, znacząco poprawiają koncentrację i motywację do treningów.

W innych tkankach aminokwasy są prekursorami hormonów (nasilają produkcję hormonów tarczycy, które przyczyniają się do przyspieszenia przemiany materii), kreatyny (o udowodnionym działaniu anabolicznym), kwasów nukleinowych (niezbędnych do syntezy materiału genetycznego), tlenku azotu (pozwalającego lepiej zaopatrzyć mięśnie w paliwo i tlen, poprawiając wydolność). Wszystkie te efekty przekładają się na poprawne funkcjonowanie ustroju jako całości.

Warto także podkreślić istotną rolę nieco „odmiennego” aminokwasu, który pełni istotną rolę regulacyjną w procesie formowania nowych białek w mięśniach. L-Cystyna to związek powstały w wyniku połączenia dwóch cząsteczek aminokwasu cysteiny. Ze względu na posiadanie w swej strukturze mostka disiarczkowego, uczestniczy w wytwarzaniu podobnych wiązań w białkach mięśni, „czuwając” nad tworzeniem białek o prawidłowej strukturze.

Działanie regulacyjne witamin
Witamina C znana jest również jako kwas askorbinowy, a jej walory zna każdy. Udział tej witaminy w diecie jest szczególnie istotny jeśli chodzi o funkcjonowanie tkanki łącznej i układu hormonalnego. Uczestniczy ona bowiem w syntezie kolagenu – głównego białka budującego tkankę łączną właściwą, tkankę kostną, a także chrzęstną, co jest szczególnie istotne dla sportowców, gdyż poprawia funkcjonowanie aparatu stawowego, zapobiegając kontuzjom. Ponadto jej obecność jest wymaga do syntezy adrenaliny, czyli „hormonu walki”, który pomaga w koncentracji i przeprowadzeniu efektywnych sesji treningowych.

Witamina D jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania kości, gdyż zwiększa absorpcję wapnia z pożywienia, tym samym dba o prawidłowe uwapnienie tkanki kostnej, zapobiegając jej zwyrodnieniom. Jej suplementacja jest szczególnie ważna w naszej strefie klimatycznej, gdzie dostęp do promieni słonecznych jest ograniczony do miesięcy letnich.

Witamina B2 to składowa koenzymów uczestniczących w procesie oddychania tlenowego w komórkach. Jest więc istotna, gdyż biorąc udział w metabolizmie energetycznym przyczynia się do zwiększenia wydajności pracy mięśni.

Witamina B12 zwana kobalaminą, pełni istotną rolę w funkcjonowaniu wielu układów, szczególnie krwiotwórczego i nerwowego, a także stoi na straży metabolizmu. To dzięki niej możliwa jest produkcja prawidłowych „czerwonych ciałek” krwi, co z kolei dla trenujących jest istotne, gdyż to one przenoszą tlen i umożliwiają wykonywanie odpowiednio długich wysiłków. Stojąc na straży przemian metabolicznych, pozwala na wytworzenie odpowiedniej ilości energii potrzebnej do pracy mięśniom i komórkom nerwowym, których współpraca daje efektywne skurcze mięśni.

Szerokie spektrum działania mikroelementów
Wapń jest mikroelementem, który „współgra” wraz z wapniem, jeśli chodzi o prawidłową strukturą tkanki kostnej. Ponadto jako kation uczestniczy w procesie skurczu mięśnia, a więc jego niedobór uniemożliwia wykonanie odpowiednich treningów, gdyż praca mięśni nie zostanie wykonana efektywnie w stosunku do podejmowanego ciężaru.

Miedź to mikromolekuła o szerokim wykorzystaniu przez komórki naszego ustroju. Potrzebna jest bowiem w procesie tworzenia krwinek czerwonych, wpływa także na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, gdyż chroni neurony przed degradacją. Ponadto wraz z witaminą C bierze udział w syntezie kolagenu, a jako składnik wielu enzymów, redukuje wolne rodniki, przyczyniając się do ograniczenia występowania miejscowych stanów zapalnych.

Żelazo podobnie jak witamina B12 jest szczególnie ważne dla prawidłowego funkcjonowania układu krwiotwórczego. Jony żelazawe wchodzą w skład hemoglobiny i mioglobiny – czerwonego barwnika transportującego i magazynującego tlen, którego nieobecność przyczynia się do zaciągania „długu tlenowego” i szybszego zmęczenia mięśni.

Magnez przede wszystkim związany jest ze stabilizującym działanie na płytkę nerwowo-mięśniową, gdyż antagonistycznie do kationów wapniowych, hamuje uwalnianie neuroprzekaźnika, który inicjuje skurcze mięśni. Jego suplementacja jest szczególnie pomocna u osób intensywnie trenujących i skarżących się na częste skurcze łydek, bądź mniejszych partii mięśniowych.

Molibden odpowiada za prawidłowe wchłanianie żelaza, a także bierze udział w przemianach metabolicznych tłuszczów i węglowodanów, a więc intensyfikuje dostępność tlenu i energii dla tkanki mięśniowej.

Podsumowując, FSN EAA to kompleks starannie dobranych składników o działaniu wielokierunkowym – wspiera proces biosyntezy białka, bez którego niemożliwa jest budowa nowych włókien mięśniowych, pozwala na optymalizację metabolizmu energetycznego w zakresie dostępności tlenu dla komórek, a także usprawnia enzymatyczną aparaturę. Suplement przeznaczony dla osób, które cenią sobie produkty „z najwyższej półki”, których działanie jest udowodnione przez niejednego zadowolonego sportowca.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)

Skład

Wielkość opakowania: 420 gPorcja jednorazowa: 2 płaskie miarki (13 g)Ilość porcji w opakowaniu: 32
w porcji (13 g)zawartość%ZDS
L-cystyna0,86 g**
Witamina C76,8 mg**
Witamina D4,8 µg130%
Wapń768 mg130%
L-izoleucyna0,67 g130%
L-leucyna0,94 g**
L-lizyna0,81 g**
L-metionina0,87 g**
L-fenyloalanina0,94 g**
L-treonina0,47 g**
L-tryptofan0,24 g**
L-walina0,67 g**
Miedź0,96 mg130%
Witamina B21,34 mg130%
Żelazo13,44 mg130%
Magnez360 mg130%
Molibden48 µg130%
Witamina B122,4 µg130%

Pozostałe składniki

Kwas cytrynowy, aromaty, substancje słodzące (sukraloza, glikozydy stewiolowe), substancje przeciwzbrylające (sole magnezowe kwasów tłuszczowych).

 

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Najlepsze spalacze tłuszczu zawierają w składzie szereg ciekawych substancji, jedne z nich działają skutecznie w walce z...

czytaj więcej

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Sportowcy zawsze szukają kolejnych rewolucyjnych suplementów, który poprawi ich wyniki sportowe i zapewni im chociażby minimalną...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

W jaki sposób można zwiększyć wynik w wyciskaniu RAW za pomocą Board Press, czyli wyciskania do deski? Czy taka metoda treningowa sprawdzi się w formule bez...

czytaj więcej

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

Wiele osób pyta mnie o to ile węglowodanów mogą jeść na diecie ketogenicznej oraz LCHF. Oczywiście jak zawsze...

czytaj więcej

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

Trądzik jest często występującą chorobą skóry, która dotyka blisko 10% światowej populacji (1). Wiele...

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027