Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Cogni Keto Cogni Keto 360g
Sparta Nutrition
209,00 zł
Magazyn: eu

Cogni Keto 360g

od 3 sztuk tylko: 204,82 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 500g
Bez cukru
Bez glutenu
Ketogeniczny
Wegetariański
Wegański
209,00 zł z VAT
5,23 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
 • Wsparcie funkcjonowania układu nerwowego
 • Działanie adaptogenne i immunostymulujące
 • Źródło egzogennych związków ketonowych
 • Wspomaga utrzymanie stanu ketozy
 • Zawiera najlepsze źródło choliny
 • Wsparcie pracy mitochondriów
 • Poprawa funkcji kognitywnych
 • Wzrost poziomu acetylocholiny
 • Właściwości neuroprotekcyjne
 • Zwiększona produktywność
 • Wzrost poziomu energii
 • Słodzony stewią

Sparta Nutrition Cogni Keto to suplement diety zawierający egzogenne związki ketonowe w postaci β-hydroksymaślanu wapnia, sodu i magnezu, będące idealnym wsparciem diety ketogenicznej oraz związki wspomagające funkcje kognitywne, pamięć i koncentrację. Produkt ma atrakcyjny, cytrynowy smak i występuje w postaci proszku, co umożliwia łatwe stosowanie.

β-hydroksymaślan (BHB) to substancja powstająca z acetylo-CoA w stanach niskiego poziomu glukozy i insuliny. BHB zostaje następnie utleniony do innego związku należącego do ciał ketonowych – acetooctanu. Acetooctan stanowi źródło energii dla mięśnia sercowego i mięśni szkieletowych, a po przejściu tzw. ketoadaptacji, może być wykorzystywany też przez mózg.

β-hydroksymaślan wpływa na ekspresję BDNF. BDNF, czyli neurotroficzny czynnik pochodzenia mózgowego, to białko należące do czynników wzrostów nerwów, wydzielanych przez neurony. Czynnik ten jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania neuronów cholinergicznych i dopaminergicznych, neuronów siatkówki oraz neuronów motorycznych i czuciowych w obwodowym układzie nerwowym. Niektórzy badacze twierdzą, że istnieje związek między niskim poziomem BDNF a rozwojem pewnych chorób układu nerwowego, m.in. choroby Parkinsona, u podstaw której leżą zaburzenia równowagi między przekaźnictwem cholinergicznym i dopaminergicznym.

β-hydroksymaślan ma właściwości przeciwzapalne. Wykazano, że może hamować tzw. inflamasom NLRP3 – białkowy kompleks o aktywności prozapalnej. BHB wpływa też na zwiększenie poziomu niektórych enzymów antyoksydacyjnych, przyczyniając się do obniżenia stresu oksydacyjnego.

Okres adaptacji do ketozy wymaga odpowiedniej podaży minerałów – magnezu, wapnia, potasu i sodu. Ze względu na nasiloną utratę wody i minerałów podczas diety ketogenicznej, należy zadbać o ich uzupełnianie. Niedobór wody i minerałów może objawiać się obniżeniem energii i osłabieniem, co może być pomylone z niedoborem węglowodanów.

Olej MCT (Medium Chain Triglicerides) zawiera średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które są łatwo i szybko wchłaniane przez organizm. Do MCT zaliczane są m.in. kwas laurynowy, kwas kaprylowy, kwas kaprynowy, kwas palmitynowy i kwas linolowy. MCT nie wymagają żółci ani enzymów do procesów trawienia, co odróżnia je od innych kwasów tłuszczowych. MCT stanowią szybkie i stabilne źródło energii, szczególnie dla osób aktywnych fizycznie – średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe „chronią” zapasy glikogenu. Ponadto MCT wykazują aktywność termogeniczną.

Alpha GPC (alfosceran choliny) to doskonałe źródło choliny – prekursora acetylocholiny i budujących błony komórkowe fosfolipidów. W lecznictwie alpha GPC jest stosowany jako środek nootropowy w chorobach otępiennych oraz środek poprawiający czynność OUN. Alpha GPC ułatwia włączanie fosfolipidów (fosfatydylocholiny i sfingomieliny) do błon komórkowych komórek nerwowych, wpływając na ich regenerację, poprawę pamięci i czynności poznawczych. W badaniach na zwierzętach wykazano zdolność alpha GPC do przenikania do mózgu.

Kofeina jest alkaloidem purynowym o właściwościach pobudzających na ośrodkowy układ nerwowy. Na działanie kofeiny składa się kilka złożonych mechanizmów, a jednym z nich jest hamowanie fosfodiesterazy (PDE) i antagonizm receptorów adenozynowych. Hamowanie PDE powoduje zwiększenie stężenia cAMP, co powoduje przyspieszenie metabolizmu poprzez nasilenie procesów glikogenolizy i lipolizy. Blokada receptorów adenozynowych powoduje zniesienie senności i zmęczenia.

Soplówka jeżowata (Lion’s Mane) to gatunek grzyba posiadający wieloletnią tradycję w medycynie wschodniej. Może wpływać na zwiększenie wytwarzania NGF (czynnik wzrostu nerwów), wspierając regenerację neuronów i poprawę funkcjonowania układu nerwowego. Istnieją badania mówiące o prokognitywnym działaniu soplówki. Oprócz tego, wykazuje właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne, wspomagając redukcję stresu oksydacyjnego.

Różeniec górski (Rhodiola rosea) to roślina o udowodnionych właściwościach adaptogennych, szeroko stosowana w tradycyjnym lecznictwie. Zwiększa odporność fizyczną i psychiczną organizmu oraz obniża poziom stresu. Istnieje kilka publikacji, w których udowodniono przeciwdepresyjne działanie różeńca. Zarówno wyciąg, jak i izolowany składnik wyciągu – salidrozyd, wpływają na neurotransmisję, której zaburzenia odgrywają istotną rolę w rozwoju depresji. Różeniec górski jest pomocny w trudnościach z uczeniem się, przy nadmiarze stresu oraz wyczerpaniu fizycznym i psychicznym.

L-Teanina jest aminokwasem obecnym w zielonej herbacie. W badaniach na zwierzętach wykazano nootropowe właściwości L-teaniny. Wpływa na poprawę procesów zapamiętywania i uczenia się. W badaniach na ludziach wykazano, że wskutek przyjmowania L-teaniny następowała zwiększona amplituda fal mózgowych alfa, co przekładało się na efekt uspokojenia i odprężenia z jednoczesną „ostrością” umysłu. L-teanina może być więc dobrym wyborem w sytuacjach stresujących, wymagających zachowania wysokiej koncentracji.

Hupercyna A to alkaloid występujący w roślinie Huperzia serrata. Związek jest odwracalnym i selektywnym inhibitorem acetylocholinoesterazy, zdolnym do przenikania przez barierę krew-mózg. Zahamowanie rozkładu acetylocholiny wpływa na poprawę przewodnictwa nerwowego, procesów pamięciowych i kojarzeniowych. Hupercyna A wykazuje też właściwości neuroprotekcyjne, dzięki zdolności do obniżania poziomu ekscytotoksycznego glutaminianu oraz hamowaniu indukowanej β-amyloidem apoptozy (programowanej śmierci) komórek nerwowych poprzez inhibicję tworzenia się reaktywnych form tlenu i formacji kazpazy 3.

Podsumowując, Sparta Nutrition Cogni Keto to efektywne wsparcie funkcji kognitywnych, pamięci i koncentracji, szczególnie w diecie ketogenicznej. Preparat wykazuje działanie zwiększające poziom energii, a jednocześnie uspokajające i adaptogenne. Produkt polecany jest szczególnie w okresach wytężonej pracy fizycznej i umysłowej.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)

Skład

Wielkość opakowania: 360 gPorcja jednorazowa: 1 miarka / 2 miarki (8/16 g)Ilość porcji w opakowaniu: 40/20
w porcji (16 g)zawartość%ZDS
Wartość energetyczna13 kCal
Kalorie z tłuszczu9 kCal
Tłuszcz ogółem1 g2%
Tłuszcz nasycony1 g5%
Węglowodany ogółem1 g

Pozostałe składniki

Kwas cytrynowy, ditlenek krzemu, wapń i ekstrakt stewii. 

 

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Kebab – ile to kalorii?

Kebab – ile to kalorii?

Każdemu z Nas zdarzy się co jakiś czas spożyć fast-foody. Są to burgery, zapiekanki, kebaby, pity i różne inne przekąski. O ile z kanapką z McD. nie ma...

czytaj więcej

Mimetyki insuliny – regulacja gospodarki cukrowej

Mimetyki insuliny – regulacja gospodarki cukrowej

Mimetyki insuliny są to środki, które naśladują działanie insuliny, powodując tym samym obniżenie poziomu cukru we krwi. Zwiększają one wrażliwość...

czytaj więcej

Prędkość vs tarcie, czyli czego nauczyłem się od Scota Mendelsona

Prędkość vs tarcie, czyli czego nauczyłem się od Scota Mendelsona

Prędkość a tarcie – czym się różnią i w jaki sposób wykorzystać tarcie do budowania wyniku? Wielu z Was zapewne kojarzy metodę Dynamic Effort lub...

czytaj więcej

Koenzym Q10 może leczyć koronawirusa?

Koenzym Q10 może leczyć koronawirusa?

Koenzym Q10 jest związkiem, który zmniejsza ryzyko wielu czynników chorobowych. Wpływa m.in. na zapobieganie powstawaniu wolnych...

czytaj więcej

Bylica efektywna przeciwko koronawirusowi?

Bylica efektywna przeciwko koronawirusowi?

Międzynarodowa grupa badawcza jako pierwsza wykazała skuteczność terapii opartej na artemizyninie w stosunku do ciężkiego ostrego...

czytaj więcej

Popraw swój 1RM, czyli 3 sposoby na trening singli!

Popraw swój 1RM, czyli 3 sposoby na trening singli!

1RM, czyli one-repetition maximum. Ten termin odnosi się do maksymalnego ciężaru, jaki jesteśmy w stanie podnieść na 1 powtórzenie. Jest on wymiernikiem...

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027