Wyprzedaż UK Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Cogni Keto Cogni Keto 360g
Sparta Nutrition
209,00 zł
Magazyn: eu

Cogni Keto 360g

od 3 sztuk tylko: 204,82 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 500g
Bez cukru
Bez glutenu
Ketogeniczny
Wegetariański
Wegański
209,00 zł z VAT
5,23 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
 • Wsparcie funkcjonowania układu nerwowego
 • Działanie adaptogenne i immunostymulujące
 • Źródło egzogennych związków ketonowych
 • Wspomaga utrzymanie stanu ketozy
 • Zawiera najlepsze źródło choliny
 • Wsparcie pracy mitochondriów
 • Poprawa funkcji kognitywnych
 • Wzrost poziomu acetylocholiny
 • Właściwości neuroprotekcyjne
 • Zwiększona produktywność
 • Wzrost poziomu energii
 • Słodzony stewią

Sparta Nutrition Cogni Keto to suplement diety zawierający egzogenne związki ketonowe w postaci β-hydroksymaślanu wapnia, sodu i magnezu, będące idealnym wsparciem diety ketogenicznej oraz związki wspomagające funkcje kognitywne, pamięć i koncentrację. Produkt ma atrakcyjny, cytrynowy smak i występuje w postaci proszku, co umożliwia łatwe stosowanie.

β-hydroksymaślan (BHB) to substancja powstająca z acetylo-CoA w stanach niskiego poziomu glukozy i insuliny. BHB zostaje następnie utleniony do innego związku należącego do ciał ketonowych – acetooctanu. Acetooctan stanowi źródło energii dla mięśnia sercowego i mięśni szkieletowych, a po przejściu tzw. ketoadaptacji, może być wykorzystywany też przez mózg.

β-hydroksymaślan wpływa na ekspresję BDNF. BDNF, czyli neurotroficzny czynnik pochodzenia mózgowego, to białko należące do czynników wzrostów nerwów, wydzielanych przez neurony. Czynnik ten jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania neuronów cholinergicznych i dopaminergicznych, neuronów siatkówki oraz neuronów motorycznych i czuciowych w obwodowym układzie nerwowym. Niektórzy badacze twierdzą, że istnieje związek między niskim poziomem BDNF a rozwojem pewnych chorób układu nerwowego, m.in. choroby Parkinsona, u podstaw której leżą zaburzenia równowagi między przekaźnictwem cholinergicznym i dopaminergicznym.

β-hydroksymaślan ma właściwości przeciwzapalne. Wykazano, że może hamować tzw. inflamasom NLRP3 – białkowy kompleks o aktywności prozapalnej. BHB wpływa też na zwiększenie poziomu niektórych enzymów antyoksydacyjnych, przyczyniając się do obniżenia stresu oksydacyjnego.

Okres adaptacji do ketozy wymaga odpowiedniej podaży minerałów – magnezu, wapnia, potasu i sodu. Ze względu na nasiloną utratę wody i minerałów podczas diety ketogenicznej, należy zadbać o ich uzupełnianie. Niedobór wody i minerałów może objawiać się obniżeniem energii i osłabieniem, co może być pomylone z niedoborem węglowodanów.

Olej MCT (Medium Chain Triglicerides) zawiera średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które są łatwo i szybko wchłaniane przez organizm. Do MCT zaliczane są m.in. kwas laurynowy, kwas kaprylowy, kwas kaprynowy, kwas palmitynowy i kwas linolowy. MCT nie wymagają żółci ani enzymów do procesów trawienia, co odróżnia je od innych kwasów tłuszczowych. MCT stanowią szybkie i stabilne źródło energii, szczególnie dla osób aktywnych fizycznie – średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe „chronią” zapasy glikogenu. Ponadto MCT wykazują aktywność termogeniczną.

Alpha GPC (alfosceran choliny) to doskonałe źródło choliny – prekursora acetylocholiny i budujących błony komórkowe fosfolipidów. W lecznictwie alpha GPC jest stosowany jako środek nootropowy w chorobach otępiennych oraz środek poprawiający czynność OUN. Alpha GPC ułatwia włączanie fosfolipidów (fosfatydylocholiny i sfingomieliny) do błon komórkowych komórek nerwowych, wpływając na ich regenerację, poprawę pamięci i czynności poznawczych. W badaniach na zwierzętach wykazano zdolność alpha GPC do przenikania do mózgu.

Kofeina jest alkaloidem purynowym o właściwościach pobudzających na ośrodkowy układ nerwowy. Na działanie kofeiny składa się kilka złożonych mechanizmów, a jednym z nich jest hamowanie fosfodiesterazy (PDE) i antagonizm receptorów adenozynowych. Hamowanie PDE powoduje zwiększenie stężenia cAMP, co powoduje przyspieszenie metabolizmu poprzez nasilenie procesów glikogenolizy i lipolizy. Blokada receptorów adenozynowych powoduje zniesienie senności i zmęczenia.

Soplówka jeżowata (Lion’s Mane) to gatunek grzyba posiadający wieloletnią tradycję w medycynie wschodniej. Może wpływać na zwiększenie wytwarzania NGF (czynnik wzrostu nerwów), wspierając regenerację neuronów i poprawę funkcjonowania układu nerwowego. Istnieją badania mówiące o prokognitywnym działaniu soplówki. Oprócz tego, wykazuje właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne, wspomagając redukcję stresu oksydacyjnego.

Różeniec górski (Rhodiola rosea) to roślina o udowodnionych właściwościach adaptogennych, szeroko stosowana w tradycyjnym lecznictwie. Zwiększa odporność fizyczną i psychiczną organizmu oraz obniża poziom stresu. Istnieje kilka publikacji, w których udowodniono przeciwdepresyjne działanie różeńca. Zarówno wyciąg, jak i izolowany składnik wyciągu – salidrozyd, wpływają na neurotransmisję, której zaburzenia odgrywają istotną rolę w rozwoju depresji. Różeniec górski jest pomocny w trudnościach z uczeniem się, przy nadmiarze stresu oraz wyczerpaniu fizycznym i psychicznym.

L-Teanina jest aminokwasem obecnym w zielonej herbacie. W badaniach na zwierzętach wykazano nootropowe właściwości L-teaniny. Wpływa na poprawę procesów zapamiętywania i uczenia się. W badaniach na ludziach wykazano, że wskutek przyjmowania L-teaniny następowała zwiększona amplituda fal mózgowych alfa, co przekładało się na efekt uspokojenia i odprężenia z jednoczesną „ostrością” umysłu. L-teanina może być więc dobrym wyborem w sytuacjach stresujących, wymagających zachowania wysokiej koncentracji.

Hupercyna A to alkaloid występujący w roślinie Huperzia serrata. Związek jest odwracalnym i selektywnym inhibitorem acetylocholinoesterazy, zdolnym do przenikania przez barierę krew-mózg. Zahamowanie rozkładu acetylocholiny wpływa na poprawę przewodnictwa nerwowego, procesów pamięciowych i kojarzeniowych. Hupercyna A wykazuje też właściwości neuroprotekcyjne, dzięki zdolności do obniżania poziomu ekscytotoksycznego glutaminianu oraz hamowaniu indukowanej β-amyloidem apoptozy (programowanej śmierci) komórek nerwowych poprzez inhibicję tworzenia się reaktywnych form tlenu i formacji kazpazy 3.

Podsumowując, Sparta Nutrition Cogni Keto to efektywne wsparcie funkcji kognitywnych, pamięci i koncentracji, szczególnie w diecie ketogenicznej. Preparat wykazuje działanie zwiększające poziom energii, a jednocześnie uspokajające i adaptogenne. Produkt polecany jest szczególnie w okresach wytężonej pracy fizycznej i umysłowej.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)

Skład

Wielkość opakowania: 360 gPorcja jednorazowa: 1 miarka / 2 miarki (8/16 g)Ilość porcji w opakowaniu: 40/20
w porcji (16 g)zawartość%ZDS
Wartość energetyczna13 kCal
Kalorie z tłuszczu9 kCal
Tłuszcz ogółem1 g2%
Tłuszcz nasycony1 g5%
Węglowodany ogółem1 g
Wapń720 mg72%
Magnez225 mg59%
Sód510 mg23%
Beta-hydroksymaślan wapnia4500 mg*
Beta-hydroksymaślan sodu3000 mg*
Beta-hydroksymaślan magnezu2500 mg*
Sproszkowany olej MCT (standaryzowany na zawartość 50% kwasu kaprylowego)2000 mg*
Alpha-GPC (alfosceran choliny) 50%1200 mg *
Kofeina bezwodna125 mg*
Ekstrakt soplówki jeżowatej (Lion's Mane) 10:1100 mg*
Różeniec górski (Rhodiola rosea) (standaryzowany na zawatość 3% rozawiny i 1% salidrozydu)100 mg*
L-teanina75 mg*
Hupercyna A 1%1 mg*

Pozostałe składniki

Kwas cytrynowy, ditlenek krzemu, wapń i ekstrakt stewii. 

 

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z
Aliness
49,90 zł

Starannie zbilansowana formuła kompleksowo wspierająca zdrowie mężczyzn.

Kupuję
Aliness
64,90 zł

Naturalny preparat aminokwasowy. Dostarcza wszystkich egzogennych aminokwasów.

Kupuję

Ostatnio na blogu

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Najlepsze spalacze tłuszczu zawierają w składzie szereg ciekawych substancji, jedne z nich działają skutecznie w walce z...

czytaj więcej

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Sportowcy zawsze szukają kolejnych rewolucyjnych suplementów, który poprawi ich wyniki sportowe i zapewni im chociażby minimalną...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

W jaki sposób można zwiększyć wynik w wyciskaniu RAW za pomocą Board Press, czyli wyciskania do deski? Czy taka metoda treningowa sprawdzi się w formule bez...

czytaj więcej

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

Wiele osób pyta mnie o to ile węglowodanów mogą jeść na diecie ketogenicznej oraz LCHF. Oczywiście jak zawsze...

czytaj więcej

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

Trądzik jest często występującą chorobą skóry, która dotyka blisko 10% światowej populacji (1). Wiele...

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027