Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Optimal PC Optimal PC 240 ml
Seeking Health
179,00 zł
Magazyn: eu

Optimal PC

Wszystkie warianty:

od 3 sztuk tylko: 175,42 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 350g
Bez dodatków
Wegetariański
Wegański
179,00 zł z VAT
5,97 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Prawidłowe funkcjonowanie błon komórkowych
  • Aż 5200 mg fosfolipidów w porcji
  • Obniżenie poziomu cholesterolu
  • Wsparcie funkcji kognitywnych
  • Optymalna regeneracja mięśni
  • Neuro- i hepatoprotekcja
  • Produkt wegański
  • Wolne od GMO

Seeking Health Optimal PC to suplement diety zawierający unikalny, płynny kompleks fosfolipidów pozyskanych z wolnego od GMO oleju słonecznikowego. Zalecana porcja dostarcza aż 5200 mg fosfolipidów, w tym ok. 12% fosfatydylocholiny. Produkt jest odpowiedni dla wegan i wegetarian. Płynna forma zapewnia łatwe i wygodne stosowanie.

Fosfolipidy do grupa lipidów o charakterze polarnym, zawierające w swojej cząsteczce resztę kwasu ortofosforowego. Występują one w każdym żywym organizmie, wchodząc w skład błon komórkowych. Fosfolipidy wpływają na właściwości dynamiczne błon – odpowiednią płynność i przepuszczalność oraz aktywność białek błonowych. Są też źródłem wartościowych, biologicznie aktywnych kwasów tłuszczowych. Do fosfolipidów należą takie klasy związków jak m.in. fosfatydylocholiny (PC), fosfatydyloseryny (PS), fosfatydyloetanoloaminy (PE) i fosfatydyloinozytole (PI). U człowieka organem szczególnie bogatym w fosfolipidy jest mózg.

Fosfatydylocholina, nazywana też lecytyną, jest najobficiej występującym lipidem błon komórkowych. Jako składnik każdej komórki ciała, PC pełni wiele ważnych biologicznie funkcji. Wchodząc w skład osłonki mielinowej, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i działa prokognitywnie. Uczestniczy w regulacji metabolizmu lipidów, ma właściwości hepatoprotekcyjne oraz tworzy ochronną barierę w ścianach żołądka, zapobiegając rozwojowi choroby wrzodowej.

Fosfatydylocholina wspiera pracę układu nerwowego i funkcje kognitywne. W organizmie pod wpływem enzymu fosfolipazy D fosfatydylocholina ulega rozpadowi do kwasu fosfatydowego i choliny. Wykazano szczególnie dużą aktywność tego enzymu w neuronach cholinergicznych, w których neuroprzekaźnikiem jest powstająca z choliny acetylocholina. Acetylocholina jest jednym z kluczowych neuromediatorów, odgrywających rolę o powstawaniu pamięci krótkotrwałej i długotrwałej.

Fosfatydylocholina wpływa korzystnie na profil lipidowy. Przyczynia się do redukcji poziomu cholesterolu całkowitego i aterogennej frakcji LDL oraz trójglicerydów we krwi. W ten PC sposób obniża ryzyko rozwoju schorzeń układu sercowo-naczyniowego. W przeprowadzonym na zwierzętach badaniu wykazano, że wskutek przyjmowania pochodnej PC nastąpiło zwiększenie poziomu korzystnej frakcji HDL i apolipoproteiny A-I, która chroni lipidy przed utlenianiem i wykazuje działanie przeciwmiażdżycowe.

Fosfatydylocholina wpływa korzystnie na pracę wątroby. Badania przeprowadzone na zwierzętach sugerują, że suplementacja PC może chronić wątrobę przed zwłóknieniem i marskością spowodowaną spożywaniem alkoholu etylowego. PC, zawierająca nienasycone kwasy tłuszczowe, wpływa na zwiększenie aktywności kolagenazy, która powoduje zmniejszenie niebezpiecznego włóknienia tego narządu. Ponadto lecytyna może chronić przed powstawaniem kamieni żółciowych, ze względu na jej wpływ na rozpuszczalność żółci.

Wraz ze starzeniem się organizmu zmianom ulega skład błon komórkowych. Zmniejsza się udział fosfolipidów na rzecz zwiększonej zawartości cholesterolu. Podobny wpływ na błony komórkowe wywołuje częste spożywanie alkoholu. Zjawisko to ma duży wpływ na właściwości tych błon i jest niekorzystne szczególnie dla komórek układu nerwowego i odpornościowego. W badaniu przeprowadzonym na zwierzętach wykazano, że suplementacja fosfatydylocholiny wpłynęła na poprawę składu i funkcjonowania błon komórkowych.

Fosfatydyloinozytol wpływa na wzrost poziomu korzystnej frakcji HDL, uzupełniając działanie PC. Jest prekursorem tzw. drugorzędowych przekaźników – IP3 i DAG, warunkujących odpowiedź komórkową na określone sygnały z zewnątrz, niezbędnych dla równowagi hormonalnej organizmu. Ponadto inozytol, określany też mianem witaminy B8, ma duży wpływ na gospodarkę cukrową, wpływa korzystnie na płodność oraz jest szczególnie polecany kobietom chorym na zespół policystycznych jajników (PCOS).

Fosfatydyloseryna jest fosfolipidem o udokumentowanej roli w przywracaniu wywołanych procesami starzenia się zmian neurodegeneracyjnych, wpływa na stężenie acetylocholiny, dopaminy i noradrenaliny w mózgu oraz może wspomagać lepsze radzenie sobie ze stresem. W kilku przeprowadzonych na ludziach badaniach odnotowano stabilizujący wpływ PS na stężenie kortyzolu i hormonu kortykotropowego po indukcji stresu. W efekcie PS może chronić przed rozregulowaniem osi HPAA, odpowiedzialnej za adaptację organizmu do sytuacji stresowych.

Fosfatydyloseryna wspomaga optymalną regenerację powysiłkową. Długotrwały i intensywny wysiłek fizyczny może skutkować zaburzeniami poziomu kortyzolu, co negatywnie wpływa na wyniki sportowe i regenerację. Istnieje kilka badań, które wskazują na zmniejszenie wzrostu poziomu kortyzolu i hormonu kortykotropowego u sportowców wskutek suplementacji PS. W grupie osób przyjmujących PS odnotowano zmniejszenie bólu mięśni, obniżenie poziomu kinazy kreatynowej oraz korzystny wpływ na samopoczucie.

Podsumowując, Seeking Health Optimal PC to suplement diety dostarczający solidną porcję cennych fosfolipidów, których odpowiednia podaż pełni ważną rolę w profilaktyce chorób krążenia, neuologicznych, autoimmunologicznych i nowotworowych. Produkt polecany jest sportowcom i osobom aktywnym fizycznie, osobom starszym, osobom na diecie roślinnej, w celu wsparcia funkcji kognitywnych oraz w stanach dużego obciążenia fizycznego i psychicznego.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)
Skład
Wielkość opakowania: 240 mlPorcja jednorazowa: 8 mlIlość porcji w opakowaniu: 30
w 1 porcji (8 ml)zawartość%ZDS
Wartość energetyczna [kcal]45
Kalorie z tłuszczu41
Tłuszcz ogółem4.5 g7%
Tłuszcze nasycone1 g5%
Tłuszcze wielonienasycone2.5 g**
Tłuszcze jednonienasycone1 g**
Węglowodany ogółem1 g< 1%
Kompleks fosfolipidów (fosfatydylocholina (z lecytyny słonecznikowej), fosfatydyloetanolamina (z lecytyny słonecznikowej), fosfatydyloinozytol (z lecytyny słonecznikowej), niewielkie glikolipidy (z lecytyny słonecznikowej), olej słonecznikowy)5200 mg**
Pozostałe składniki

Brak.

Ostatnio na blogu

Witamina C – potrzebujesz jej mniej niż myślisz

Witamina C – potrzebujesz jej mniej niż myślisz

O witaminie C od dłuższego już czasu pisze i mówi się w samych superlatywach, przypisując jej szereg nietuzinkowych...

czytaj więcej

Posiłek potreningowy – najważniejszy w ciągu dnia?

Posiłek potreningowy – najważniejszy w ciągu dnia?

W świecie fitness upowszechniło się takie przekonanie, które głosi, iż posiłek potreningowy jest najważniejszym...

czytaj więcej

Kalorie z warzyw – wliczać czy nie wliczać?

Kalorie z warzyw – wliczać czy nie wliczać?

Obiegowa dietetyka zazwyczaj odległa jest w swoich założeniach od dietetyki opartej na dowodach naukowych i snuje własne, niekiedy całkiem logicznie...

czytaj więcej

Rola terapii żywieniowej w sporcie

Rola terapii żywieniowej w sporcie

Terapia żywieniowa i jej znaczenie w sporcie – jaka jest jej rola i dla kogo należy ją stosować? Terapia żywieniowa jest formą opieki zdrowotnej,...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Najlepsze spalacze tłuszczu zawierają w składzie szereg ciekawych substancji, jedne z nich działają skutecznie w walce z...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027