Wyprzedaż UK Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Glycine 1000mg Glycine 1000mg 100 kaps.
Now Foods
49,00 zł
Magazyn: eu

Glycine 1000mg 100 kaps.

od 3 sztuk tylko: 48,02 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 200g
Bez GMO
Wegetariański
Wegański
49,00 zł z VAT
1,48 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
 • Glicyna w postaci wolnej
 • Istotny element strukturalny białek
 • Ważna składowa glutationu
 • Wzmacnia barierę antyoksydacyjną
 • Ogranicza rozległość stanów zapalnych
 • Przyspiesza procesy detoksykacyjne
 • Istotnie wpływa na neurotransmisję
 • Dba o dobry stan układu nerwowego
 • Promuje utrzymanie równowagi psychicznej
 • Wspomaga relaksację organizmu
 • Przygotowuje ustrój do nocnego wypoczynku
 • Zapewnia lepszą jakość snu
 • Wspiera układ sercowo-naczyniowy
 • Dba o kondycję układu pokarmowego
 • Utrzymuje funkcjonalność wątroby
 • Wspomaga regenerację kośćca i stawów
 • Zmniejsza podatność zębów na próchnicę
 • Wspiera kontrolę masy ciała
 • Zamknięty w celulozowych kapsułkach
 • Możliwy do spożycia przez wegan

NOW Glycine 1000 mg to środek dostarczający jeden gram wolnej formy glicyny w każdej kapsułce. Uzupełniając dietę w ważny dla pracy organizmu aminokwas, wspiera funkcjonowanie licznych układów, szczególnie nerwowego, sercowo-naczyniowego, pokarmowego, czy kostno-stawowego oraz wątroby. Pozwala istotnie zwiększyć zdolności obronne i detoksykacyjne organizmu, oparte na mechanizmach antyoksydacyjnych, przeciwzapalnych i immunomodulujących. Promuje zachowanie dobrej kondycji psychicznej, a stosowany na wieczór skutecznie przygotowuje organizm do wysokiej jakości nocnego wypoczynku. Występując w postaci łatwych do połknięcia kapsułek celulozowych, możliwy jest do przyjęcia także przez wegan.

Glicyna – inaczej kwas α-aminooctowy, zapisywany skrótem Gly, najprostszy pośród związków chemicznych z grupy aminokwasów, nieczynny optycznie z racji posiadanego wyłącznie jednego atomu wodoru w łańcuchu bocznym. Po raz pierwszy wyodrębniony w 1820 roku. Postacią przypomina kryształki, jest słodkawy w smaku i bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie. Z żywieniowego punku widzenia uznawany jest za substancję nie niezbędną. Wraz z przeciętną dietą dostarczana jest do organizmu ilość 3-5 g w ciągu dnia. Ostatnio co raz więcej doniesień wskazuje na potrzebę zwiększenia ilości przyjmowanej glicyny, celem zaspokojenia potrzeb ustroju na dany aminokwas.

Glicyna jako substancja aktywna
Przez bardzo długi czas uznawana za związek nie wywołujący istotnych efektów. Zwracano uwagę niemal wyłącznie na rolę konstytucyjną (udział w tworzeniu struktur białkowych jako składowej). Istotną właściwością glicyny, poza wchodzeniem w skład ważnych biologicznie aktywnych, bądź nie, struktur, jest natomiast jej zdolność do oddziaływania na receptory glicynowe (przekaźnik hamujący) oraz receptory N-metylo-D-asparaginowe (NMDA) (koagonista wspierający aktywację glutaminianem) zlokalizowane w układzie nerwowym. Tym samym dostarczona z zewnątrz może działać jako substancja aktywna. Wysoką skuteczność działania w układzie nerwowym po przyjęciu z zewnątrz zawdzięcza m. in. swojej zdolności do biernej dyfuzji przez barierę krew-mózg poprzez transport niespecyficzny. Dzięki temu bez większych problemów może zwiększać swoje stężenie w płynie mózgowo-rdzeniowym i oddziaływać na wybrane receptory, prowadząc do wywoływania określonych efektów.

Właściwości glicyny

Wywiera działanie immunomodulujące, przeciwzapalne i cytoprotekcyjne
Oddziałując na komórki zapalne, takie jak np. makrofagi zmniejsza pobudliwość czynników transkrypcyjnych, a tym samym tworzenie cytokin prozapalnych i wolnych rodników. Przy jej podaniu zauważalny jest spadek aktywności NF-κB, obniżeniu ulega poziom interleukiny 6 (IL-6) i TNF-α, z kolei wzrasta ilość interleukiny 10 (IL-10), co istotnie wpływa na niwelowanie rozległości stanów zapalnych. Wpływając na aktywność makrofagów i zwiększając ilość interferonu, podnosi skuteczność obronną ustroju przed patogenami. Uznaje się, że za immunomodulujące, przeciwzapalne i cytoprotekcyjne efekty glicyny, odpowiada jej zdolność do aktywacji kanału chlorkowego, który ingerując w potencjał membrany plazmowej tłumi otwarcie kanałów wapniowych zależnych od typu L i przeciwdziała wzrostowi wewnątrzkomórkowych jonów wapnia, co ma dalsze konsekwencje w ochronie stabilności komórki.

Zwiększa pojemność bariery antyoksydacyjnej
Glicyna, obok kwasu glutaminowego i cysteiny, wchodząc w skład struktury glutationu, jest istotnym związkiem umożliwiającym endogenną syntezę danego związku przeciwutleniającego. Przyczyniając się do podnoszenia ogólnej puli glutationu, bierze udział w redukcji głównie nadtlenku wodoru i regeneracji innych związków przeciwutleniających, chociażby witamin C i E.

Potęguje efektywność detoksykacji
Pozwalając na syntezę i podnoszenie poziomu glutationu, wspiera usuwanie licznych związków toksycznych dla organizmu, w tym: pestycydów, toksyn niektórych patogenów np. bakterii E. Coli, czy acetaminofenu.

Wspiera gospodarkę energetyczną ustroju
Będąc łatwym do przemiany w glukozę aminokwasem glukogennym, stanowi istotny substrat energetyczny. Stymulując wydzielanie hormonu jelitowego (glukagonu), wspiera insulinę w rozlokowywaniu glukozy w organizmie. Po intensywnym wysiłku fizycznym istotnie wspiera odbudowę glikogenu, rezerwuaru węglowodanów służących za ważny magazyn substratów energetycznych. Jako jedna z niezbędnych składowych umożliwiających przebieg endogennej syntezy kreatyny, zapewnia organizmowi zdolność tworzenia transportera i magazynu związków wysokoenergetycznych, takich jak np. adenozyno-5′-trifosforanu (ATP).

Zapewnia prawidłową kondycję układu sercowo-naczyniowego
Biorąc udział w syntezie hemu, zapewnia zdolność bezpiecznego przenoszenia tlenu w naczyniach. Wzmacniając barierę antyoksydacyjną ustroju, wspiera niezachwiane funkcjonowanie procesów odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi. Wspiera stabilizację płytek krwi. Dodatkowo chroniąc komórki układu krwionośnego przed nadmiernym stresem oksydacyjnym, w tym redukując wielkość peroksydacji lipidów krążących w układzie krwionośnym oraz przeciwdziałając procesom glikacji hemoglobiny w ustroju o zaburzonej gospodarce węglowodanowo-insulinowej, umożliwia zachowanie prawidłowości struktur układu krwionośnego i ich zdolności do wykonywania przypisanej im funkcji.

Wspiera pracę układu nerwowego
Oddziałując na receptory glicynowe, w sposób który pełni rolę przekaźnika hamującego oraz ingerując w aktywność receptorów N-metylo-D-asparaginowe (NMDA), poprzez co wspiera ich aktywację glutaminianem, angażuje się działanie układu nerwowego. Wykazując właściwości wazoaktywne promujące rozszerzanie naczyń i usprawnianie mikrokrążenia w mózgu, wspomaga odżywienie, dotlenienie i detoksykację istotnego dla układu nerwowego narządu. Redukując wielkość gromadzonych ilości cholesterolu, fosfolipidów, trójglicerydów i wolnych kwasów tłuszczowych w mózgu podczas nadmiernej konsumpcji alkoholu, ogranicza występowanie obrzęku tworzącego się w mózgu.

Usprawnia procesy regeneracyjne kośćca i stawów
Zwiększając proliferację osteoblastów oraz inkorporację BrdU i ekspresję mRNA Ki-67 w komórkach MCF-7, znacząco zwiększa gęstość mineralną kości, liczbę beleczkową i gęstość połączeń w ich strukturach, co przekłada się na szybkość odnowy kości. Uznaje się, iż wykazuje estrogenopodobne działanie osteoporotyczne. Szczególnie zauważalne jest ono u kobiet w okresie menopauzy. Istotne jest także wspieranie glicyny regeneracji ścięgien po urazach.

Wspomaga prawidłową pracę wątroby
Zwiększając ilość glutationu w wątrobie, zmniejsza wielkość uszkodzeń hepatocytów powodowanych nadmierną aktywnością oksydacyjną i zbyt dużą akumulacją toksyn. Opóźniając wchłanianie alkoholu z przewodu pokarmowego, ułatwia radzenie sobie wątroby z alkoholem. Redukując magazynowanie trójglicerydów, cholesterolu, wolnych kwasów tłuszczowych i fosfolipidów w wątrobie w okresie nadmiernego przyjmowania alkoholu, zmniejsza wielkość stłuszczenia wątroby. Zapewniając wymagany skład kwasów żółciowych i prawidłową działalność mitochondriów w okresie zbytniego zniszczenia struktur wątroby, dba o zachowanie jej wymaganej funkcjonalności.

Wspiera zachowanie struktur nerek
Wspomagając utrzymanie struktur nefronów w okresie niedokrwienia, sprzyja zachowaniu struktur, a tym samym i odpowiedniej funkcjonalności nerek.

Dba o dobrą kondycję układu pokarmowego
Wspierając funkcjonowanie bariery antyoksydacyjnej, redukuje wielkość stresu oksydacyjnego stanowiącego zagrożenie dla integralności komórek układu pokarmowego. Zmniejszając wydzielanie kwasu solnego i niwelując stres oksydacyjny zagrażający integralności śluzówki żołądka, przyczynia się do zachowania dobrego stanu danego odcinka układu pokarmowego. Obniża tym samym ilość uszkodzeń żołądka powodowanych alkoholem. Zmniejszając odczucia bólu żołądka powodowane przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego, poprawia jego tolerancję. Ograniczając rozległość stanów zapalnych, poprawia funkcjonalność mięśni gładkich znajdujących się m. in. w jelitach.

Zmniejsza ilość powstającej próchnicy zębów
Ingerując w skład lipidowy zębów, bez wpływu na wielkość retencji wapnia, czy fosforu, pozwala na tworzenie zębów bardziej odpornych na próchnicę.

Ułatwia zasypianie i poprawia jakość snu
Glicyna podana z zewnątrz skraca czas zasypiania i poprawia zarówno subiektywną, jak i obiektywną jakość snu. W godzinę po jej podaniu zauważalne są: obniżenie temperatury ciała i rozszerzenie naczyń krwionośnych, towarzyszące przygotowywaniu się organizmu do odbycia nocnego wypoczynku. Znaczącemu skróceniu ulega sen nie-REM (NREM), pozwalając na szybsze przejście do snu głębokiego. Poprawiona jakość snu pozwala na wystąpienie uczucia zmniejszonego zmęczenia w dniu następnym. Za główne mechanizmy poprawiające jakość snu za pomocą glicyny, postuluje się jej wpływ na receptory NMDA, modulowanie ekspresji pewnych peptydów m. in. wazopresyny argininy (AVP) i polipeptydu jelitowego wazoaktywny (VIP), a także zwiększanie pozakomórkowego uwalniania się serotoniny w przedniej części korowej.

Wspomaga zachowanie dobrego stanu psychicznego
Wspierając przywracanie równowagi seryna/glicyna, w chwilach zachwiania ich stężeń w osoczu na korzyść seryny oraz równoważąc niektóre inne aminokwasy takie jak: tauryna i glutaminian, promuje utrzymanie równowagi psychicznej. Umożliwiając równoważenie proporcji tworzonej z wybranymi aminokwasami, jak również oddziałując na receptory NMDA oraz poprawiając jakość snu, pozwala na zmniejszenie przygnębienia oraz wprowadzenie lepszego samopoczucia i nastawienia wobec świata. Ponadto za pośrednictwem receptorów NMDA, zmniejsza uciążliwość zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (OCD, Zespół Nerwicy Natręctw).

Wspiera kontrolę masy ciała
Zwiększając stężenie adiponektyny, wpływa na metabolizm węglowodanów i tłuszczy, sprzyjając utrzymaniu odpowiedniej masy ciała. Dodatkowo uważa się, że istotne działanie wspierające kontrolę wagi może odbywać się poprzez właściwości glicyny wspierające wydzielanie glukagonopodobnego peptydu-1 (GLP-1), glukagonu oraz prowadzący do ograniczenia tempa lipogenezy pośredni wpływ na aktywność cAMP i AMPK.

NOW Glycine 1000 mg jest monopreparatem uzupełniającym dietę w istotny dla funkcjonowania organizmu aminokwas, którym jest glicyna. Stanowiąc ważną cząstkę budującą liczne struktury ustroju zapewnia możliwość właściwego pełnienia przypisanych funkcji białkom w skład których wchodzi. Tworząc ważną składową glutationu, związku stanowiącego filar bariery antyoksydacyjnej i silne ogniwo procesów detoksykacyjnych, pozwala na zachowanie odpowiedniej równowagi wewnątrzustrojowej. Sprawuje pieczę nad niezachwianym działaniem licznych układów, w tym nerwowego, pokarmowego, krwionośnego, kostno-stawowego, bądź immunologicznego, jak również narządów, takich jak wątroba, czy nerki. Za sprawą swoich unikatowych właściwości pełnionych w układzie nerwowym, pozwala na zachowanie równowagi psychicznej. Dostarczony porą wieczorną, uspokaja organizm, przygotowując go do snu, a także moduluje jego przebieg, celem zapewnienia możliwie najlepszej jakości nocnego wypoczynku. Zamknięcie glicyny w bezżelatynowe kapsułki, pozwala na jej przyjmowanie również przez osoby prowadzące wegański styl życia.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)

Skład

Wielkość opakowania: 100 kapsułekPorcja jednorazowa: 3 kapsułkiIlość porcji w opakowaniu: 33
w porcji (3 kapsułki)zawartość%ZDS
Glicyna (Wolna Postać)3000 mg-

Pozostałe składniki

Celuloza (kapsułka), proszek celulozowy, stearynian magnezu (pochodzenia roślinnego), krzemionka

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Najlepsze spalacze tłuszczu zawierają w składzie szereg ciekawych substancji, jedne z nich działają skutecznie w walce z...

czytaj więcej

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Sportowcy zawsze szukają kolejnych rewolucyjnych suplementów, który poprawi ich wyniki sportowe i zapewni im chociażby minimalną...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

W jaki sposób można zwiększyć wynik w wyciskaniu RAW za pomocą Board Press, czyli wyciskania do deski? Czy taka metoda treningowa sprawdzi się w formule bez...

czytaj więcej

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

Wiele osób pyta mnie o to ile węglowodanów mogą jeść na diecie ketogenicznej oraz LCHF. Oczywiście jak zawsze...

czytaj więcej

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

Trądzik jest często występującą chorobą skóry, która dotyka blisko 10% światowej populacji (1). Wiele...

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027