Wyprzedaż UK Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Creatine Micronized 200 Mesh + Taurine Creatine Micronized 200 Mesh + Taurine 400g
Trec
61,00 zł
Magazyn: eu

Creatine Micronized 200 Mesh + Taurine

Wszystkie gramatury:

od 3 sztuk tylko: 59,78 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 599g
Bez dodatków
61,00 zł z VAT
1,00 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Mikronizowana forma kreatyny
  • Dodatek tauryny i witaminy C
  • Zwiększa wydolność fizyczną w treningu siłowym
  • Wspomaga zwiększanie masy mięśniowej
  • Poprawia nawodnienie tkanek
  • Synergiczne działanie składników
  • Doskonała przyswajalność

Trec Creatine Micronized 200 mesh + Taurine to produkt zawierający krystalicznie czysty mikronizowany monohydrat kreatyny z dodatkiem tauryny.

Kreatyna – organiczny związek chemiczny, występujący głównie w mięśniach i ścięgnach. Odkryta została w 1832 roku przez Michela Eugène’a Chevreula w mięśniach szkieletowych. W komórkach magazynuje i transportuje bogato energetyczne wiązania fosforanowe, pobrane z mitochondrialnego ATP, które nie ma możliwości samodzielnego poruszania się.

Tauryna – niebiałkowy aminokwas siarkowy. Często wykorzystywana jako składnik napojów energetycznych ze względu na hamujące działanie na układ serotonergiczny i agonistyczne na receptory GABA. Sprzęga kwasy żółciowe przed wyrzuceniem ich z wątroby. Wpływa na gospodarkę insulinową i wspomaga transport kreatyny do mięśni.

Kwas L-Askorbinowy (witamina C) – jedna z podstawowych witamin, rozpuszczalna w wodzie. Jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Jej niedobór prowadzi między innymi do powstawania szkorbutu. Wykazuje działanie przeciwutleniające, pomaga zatem w neutralizacji nadmiaru wolnych rodników tlenowych. Uczestniczy także w procesie syntezy kolagenu.

Zalety mikronizacji
Mikronizacja kreatyny oznacza mocne rozdrobnienie jej cząsteczek sprawiając, że zyskuje postać bardzo lekkiego pyłu. Mniejsze cząsteczki mogą być sprawniej absorbowane ze światła przewodu pokarmowego do krwiobiegu. Dzięki temu możliwy jest większy wzrost stężenia kreatyny w ustroju niż w przypadku formy bez mikronizacji.

Bywa, że suplementy kreatyny powodują lekkie dolegliwości jelitowe u szczególnie wrażliwych osób. Rozdrobnienie surowca pozwala na zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia przykrych objawów. Mniejsze cząsteczki są znacznie bardziej przyjazne dla układu trawiennego.

Synergia działania i optymalizacja przyswajalności
W transportowaniu kreatyny uczestniczy między innymi insulina. Jak się okazuje, tauryna jest jednym z czynników, który może wpływać na pracę trzustki i działać insulinomimetycznie, usprawniając tym samym transport kreatyny do mięśni.

Tauryna i witamina C przyczyniają się do wzmocnienia obrony komórek przed działaniem reaktywnych form tlenu, które intensywnie produkowane są podczas ciężkich treningów.

Kreatyna wraz z tauryną mogą wpływać na zwiększenie tempa regeneracji uszkodzonych włókien mięśniowych po treningu. Dzięki temu możliwe jest zwiększenie objętości treningowej lub podniesienie częstotliwości wykonywania treningów, dzięki czemu mięśnie dostają silniejszy bodziec do rozwoju.

Zastosowanie w sportach
Kreatyna jest jednym z najbardziej uniwersalnych środków, gdyż działa u podstaw. Cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem wśród sportowców dyscyplin wytrzymałościowych oraz pasjonatów treningu na siłowni.

Uprawiający sporty takie jak kolarstwo, czy biegi długodystansowe niewątpliwie skorzystają na potencjalnym zmniejszeniu odczuwalnego zmęczenia. Szybsze odbudowywanie energetycznych cząsteczek ATP natomiast pozwala na dłuższy dopływ paliwa do pracujących struktur mięśni.

Sportowcy dyscyplin sylwetkowych i siłowych mogą korzyści czerpać garściami z tego niezwykłego suplementu. Jest niezwykle skuteczny w zwiększaniu objętości i siły trenowanych mięśni, gdy jest łączony z odpowiednio intensywnym treningiem i nadwyżką kaloryczną. Kreatyna zwiększa wydolność fizyczną w przypadku krótkich, następujących po sobie intensywnych ćwiczeń, tak jak ma to miejsce w przypadku treningu siłowego.

Skuteczność poparta badaniami
Ze świecą szukać suplementu dla sportowców, który mógłby pochwalić się tak pokaźnym dorobkiem w postaci badań naukowych potwierdzających jego działanie. W dobie ciągłej rywalizacji producentów suplementów i nieustannym wprowadzaniu nowych produktów, warto sięgać po środki, które są sprawdzone i bezsprzecznie skuteczne.

Potencjalne korzyści zdrowotne
Dobre zdrowie jest kluczowym czynnikiem, by osiągać dobre wyniki w sporcie, tak więc przyjrzyjmy się możliwościom jakie oferuje suplement firmy Trec.

Jednym z najpowszechniejszych czynników, które negatywnie odbijają się na zdrowiu ogólnym jest nadmierny stres oksydacyjny. Jak już zostało wspomniane, witamina C wraz z tauryną mogą neutralizować szkodliwe produkty uboczne przemian tlenowych i zabezpieczać tym samym zdrowe komórki naszego organizmu przed uszkodzeniami.

Tauryna i kreatyna to duet, który może być pomocny w problemach z gospodarką cukrową. Kreatyna wykazuje zdolność do hamowania nadmiernego wzrostu glukozy we krwi po posiłku. Tauryna natomiast znana jest z anty-diabetycznego działania, które zawdzięczamy korzystnemu oddziaływaniu na zdrowie trzustki.

Trec Creatine Micronized 200 Mesh + Taurine polecany jest amatorom każdej dyscypliny sportowej, w celu poprawy osiągów bez niekorzystnych dla zdrowia skutków ubocznych. Szczególnie korzystny wydaje się być w przypadku sportów siłowych, sylwetkowych i wytrzymałościowych.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)
Skład
Wielkość opakowania: 400 gPorcja jednorazowa: 6,5 gIlość porcji w opakowaniu: 61,5
w porcji (6,5)zawartość%ZDS
Monohydrat Kreatyny4955 mg*
w tym kreatyna4355 mg*
Tauryna1485mg*
Witamina C (Kwas L-askorbinowy)60 mg75%
Pozostałe składniki

Brak.

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Najlepsze spalacze tłuszczu zawierają w składzie szereg ciekawych substancji, jedne z nich działają skutecznie w walce z...

czytaj więcej

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Sportowcy zawsze szukają kolejnych rewolucyjnych suplementów, który poprawi ich wyniki sportowe i zapewni im chociażby minimalną...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

W jaki sposób można zwiększyć wynik w wyciskaniu RAW za pomocą Board Press, czyli wyciskania do deski? Czy taka metoda treningowa sprawdzi się w formule bez...

czytaj więcej

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

Wiele osób pyta mnie o to ile węglowodanów mogą jeść na diecie ketogenicznej oraz LCHF. Oczywiście jak zawsze...

czytaj więcej

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

Trądzik jest często występującą chorobą skóry, która dotyka blisko 10% światowej populacji (1). Wiele...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027