Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
CarniSlim CarniSlim 120 tab.
Hi-tech
129,00 zł
Magazyn: eu

CarniSlim 120 tab.

od 3 sztuk tylko: 126,42 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 250g

Jako alternatywę polecamy:

ALCAR  150 kaps.
ALCAR 150 kaps.
Apollo's Hegemony
65,00 zł
129,00 zł z VAT
2,15 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Dostarcza witamin istotnych w procesach oddychania wewnątrzkomórkowego
  • Usprawnia transport i „utylizację” kwasów tłuszczowych w mitochondrium
  • Uczestniczy w produkcji neuroprzekaźników
  • Sprzyja utracie nadmiaru tkanki tłuszczowej
  • Wspomaga walkę z wolnymi rodnikami
  • Polecany osobom aktywnym fizycznie

Hi-Tech CarniSlim to suplement zawierający kompleks składników, składający się z pięciu form karnityny, niacyny, witaminy B6 i gallusanu epigallokatechiny. Preparat sprzyja utracie nadmiernej masy ciała, wspomagając procesy oddychania wewnątrzkomórkowego, a także wspiera ustrój w walce z wolnymi rodnikami

L-karnityna jest związkiem, biorącym pośredni udział w przemianach energetycznych komórek. Wiążąc się z kwasami tłuszczowymi, zachowuje się jak ich transporter, umożliwiając ich utlenienie i wytworzenie ATP. Kilka form karnityny ma na celu m.in. zmaksymalizowanie procesu lipolizy, w której związek ten uczestniczy.

Niacyna to jedna z witamin, prekursorowa dla koenzymów uczestniczących w procesie oddychania wewnątrzkomórkowego, bez których wytworzenie energii nie jest możliwe.

Witamina B6 uczestniczy w wielu kluczowych dla ustroju reakcjach, pozwalając na wytworzenie neuroprzekaźników, hemu (składnika hemoglobiny), a także nadzorować reakcje przemian węglowodanów i lipidów. Chlorowodorek pirydoksyny jest jedną z form witaminy B6, która spełnia swoje biologiczne funkcje.

Gallusan epigallokatechiny naturalnie wytwarzany jest przez rośliny. Z chemicznego punktu widzenia należy do grupy polifenoli i pełni rolę antyoksydantu, potencjalnie zapobiegając rozwojowi komórek nowotworowych.

Losy L-karnityny w ustroju
L-karnityna jest związkiem występującym naturalnie w naszym organizmie, co więcej jest ona syntetyzowana z aminokwasów lizyny i metioniny w wątrobie, nerkach i mózgu.

Również doustna suplementacja należy do skutecznych, gdyż związek ten wchłaniany jest w części przewodu pokarmowego jakim jest jelito cienkie. Do wnętrza enterocytów dostaje się wraz z jonami sodu poprzez transporter OCTN2, a następnie, przenikając do krwi, trafia do różnych tkanek. Wyjątkiem są jedynie erytrocyty, które nie posiadają mitochondriów, a więc prowadzą metabolizm beztlenowy. Metabolity L-karnityny wydalane są z moczem. Dokomórkowy transport intensyfikuje insulina.

Efektywny przebieg lipolizy
Tkanka tłuszczowa zbudowana jest w dużej mierze z estrów glicerolu, tzw. triglicerydów, w których skład wchodzą (oprócz glicerolu) kwasu tłuszczowe o długich łańcuchach. Ich spalanie możliwe jest jedynie przy użyciu tlenu, a takie przemiany w komórce zachodzą w strukturze zwanej mitochodrium, które określane jest mianem „siłowni komórki”. To w nich powstaje ATP, czyli nośnik energii użytecznej biologicznie, dzięki której komórki o aktywnym metabolizmie (m.in. neurony lub mięśnie szkieletowe) mogą wykonywać swoją pracę.

„Siłownie” posiadają specjalnie „zabezpieczenia”, bowiem otoczone są dwoma błonami, które pozwalają na oddzielenie procesów zachodzących w cytoplazmie komórki, od tych wewnątrz mitochondriów. Przez błonę zewnętrzną jest w stanie przenikać wiele związków, natomiast, aby długie kwasy tłuszczowe mogły dostać się do wnętrza, potrzeba dla nich specjalnego transportera, którego rolę spełnia właśnie L-karnityna. To dzięki reakcjom enzymatycznym możliwe jest przeniesienie długich reszt acylowych do matrix mitochondrium, a tam podlegają one reakcjom spalania, w wyniku których uzyskiwane jest ATP, woda, dwutlenek węgla i ciepło.

Można określić, iż L-karnityna jest jednym z „pomostów”, dzięki któremu możliwe jest świetne dogranie się tkanki tłuszczowej (lub tłuszczy transportowanych z wątroby, które przedostały się do niej po wchłonięciu z przewodu pokarmowego) z tkankami wymagającymi dużej podaży energii, której wytworzenie nie byłoby możliwe bez „transportera”.

„Ogień” dla mitochondriów
Niacyna, inaczej nazywana witaminą B3 może być wytwarzana wewnątrz organizmu z aminokwasu tryptofanu, jednak źródło to nie jest w stanie pokryć dziennego zapotrzebowania, dlatego konieczne jest jej dostarczenie z zewnątrz. Związek ten jest bardzo istotny w syntezie koenzymów NAD+, które biorą udział podczas spalania związków wysokoenergetycznych w mitochondriach (glukoza, kwasy tłuszczowe), umożliwiając wytworzenie energii. Bez niacyny, organella te są jak „kotłownie bez ognia”.

Wielofunkcyjna witamina
Pod pojęciem witaminy B6 najczęściej kryje się fosforan pirydoksalu, jednak „tworzą” ją również fosforany pirydoksyny i pirydoksaminy.

Z punktu widzenia przemian biochemicznych ustroju, jest to związek o wielu „zastosowaniach”. Bierze udział m.in. w metabolizmie aminokwasów, z których uzyskiwane są neuroprzekaźniki (serotonina, dopamina, GABA), mediatory (histamina), czy chociażby wcześniej wspomniana niacyna. Ponadto zaobserwowano udział tej witaminy w procesach przemian węglowodanów (rozkład glikogenu) i tłuszczów (synteza ważny dla układu nerwowego sfingolipidów). Co więcej, prawidłowa synteza hemu – składnika hemoglobiny, która dostarcza tlen do tkanek – nie jest możliwa bez pirydoksyny.

Naturalny przeciwutleniacz
Gallusan epigallokatechiny jest polifenolem naturalnie występującym w czarnej i zielonej herbacie. Wykazano, iż posiada on działanie przeciwutleniające, przez co zapobiega uszkodzeniom komórek przez rodniki tlenowe powstałe podczas procesów utleniania wewnątrzkomórkowego. Udowodniono, iż w porównaniu z innymi związkami, przejawia najsilniejszą inhibicję cyklu komórek nowotworowych w fazie G1, indukując ich apoptozę. Upatruje się w nim duży potencjał, co do leczenia chorób nowotworowych w przyszłości.

Podsumowując, Hi-Tech CarniSlim to suplement diety przeznaczony dla aktywnych fizycznie osób, które pragną zadbać o swoje zdrowie, uzupełniając swoją dietę w witaminy i związki o działaniu antyoksydacyjnym. Szczególnie polecany jest tym, którzy pragną stracić zbędne kilogramy pod postacią tkanki tłuszczowej, gdyż zawarta karnityna wpływa na metabolizm tłuszczów.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)
Skład
Wielkość opakowania: 120 tabletekPorcja jednorazowa: 2 tabletkiIlość porcji w opakowaniu: 60
w porcji (2 tabletki)zawartość%ZDS
Niacyna50 mg250%
Witamina B6 (jako chlorowodorek pirydoksyny )10 mg500%
Krzemian karnityny (jako CarniPlax)200 mg*
GlucoCarn Propionyloalanina chlorowodorku L-karnityny200 mg*
Palmitoilo-R-karnityna200 mg*
Propionylochlorowodorek-L-karnityny200 mg*
Winian l-karnityny200 mg*
Gallusan epigallokatechiny100 mg*
Pozostałe składniki

Fosforan dwuwapniowy, krzemionka, celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy pochodzenia roślinnego, dwutlenek tytanu, stearynian magnezu pochodzenia roślinnego.

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Progresja siłowa poprzez objętość

Progresja siłowa poprzez objętość

Rola intensywności treningowej Intensywność jako metoda progresji, która jest wysoce specyficzna dla treningu siłowego jest niezbędna do utrzymywania...

czytaj więcej

Bulletproof coffee to kit?

Bulletproof coffee to kit?

Bulletproof Coffee to wysokokaloryczny napój kawowy, który ma zastąpić śniadanie. Składa się z 1 lub 2 porcji kawy, 2 łyżek (20-30 gramów) masła i 1-2...

czytaj więcej

Glicynian magnezu najlepsza forma magnezu

Glicynian magnezu najlepsza forma magnezu

Magnez jest minerałem śladowym wymaganym przez każdą komórkę organizmu i bierze udział w kilkuset różnych reakcjach biochemicznych. Połowa zapasów...

czytaj więcej

Koenzym Q10 eliksir młodości

Koenzym Q10 eliksir młodości

Koenzym Q10 to związek naturalnie występujący w naszym ciele. Wiadomo, że ma działanie przeciwutleniające. Przeciwutleniacze to związki, które mogą...

czytaj więcej

Metabolizm i reverse diet

Metabolizm i reverse diet

Pod pojęciem Reverse Diet na pierwszą myśl przychodzi system odżywiania za sprawą którego jemy więcej niż dotychczas, ale chudniemy. Jednak to tylko...

czytaj więcej

Co to są adaptogeny właściwości

Co to są adaptogeny właściwości

Badania sugerują, że niektóre adaptogeny mogą poprawiać tolerancję na ćwiczenia o wysokiej wytrzymałości , podczas gdy inne mogą potencjalnie radzić...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@muscle-zone.pl +48 501 537 027