Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
SAMe SAMe 50g
Raw Series
129,00 zł
Magazyn: eu

SAMe 50g

od 3 sztuk tylko: 126,42 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 100g
Bez dodatków
129,00 zł z VAT
1,03 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
 • Źródło S-adenozylo-metioniny, głównego donora grupy metylowej w ustroju
 • Wykazuje działanie terapeutyczne wobec zaburzeń psychicznych
 • Zmniejsza bolesność związaną ze zmianami reumatoidalnymi
 • Wspiera funkcjonowanie układu sercowo – naczyniowego
 • Nasila syntezę glutationu, silnego przeciwutleniacza
 • Wspiera detoksyfikację i regenerację wątroby
 • Kompleksowo wspiera procesy metylacji
 • Wspiera regenerację chrząstki stawowej
 • Reguluje stężenie cytokin zapalnych
 • Może poprawiać samopoczucie
 • Działa neuroprotekcyjnie

RAW SERIES SAMe dostarcza S-adenozylo-metioniny, która w organizmie człowieka jest głównym donorem grupy metylowej w wielu reakcjach metabolicznych. Jest suplementem niezwykle wszechstronnym, najsilniej działającym wobec zdrowia układu nerwowego, kostno-stawowego oraz funkcji psychicznych.

S-adenozylo-metionina – uważana jest za najważniejszy substrat procesu metylacji w ustroju. Odpowiedzialna jest za dostarczanie grup metylowych w wielu reakcjach chemicznych. Umożliwia również biodostępność dwóch innych czynników niezwykle ważnych dla prawidłowej metylacji, kwasu foliowego i kobalaminy. SAMe przyłącza się do metioniny powstałej pod wpływem zmetylowanego kwasu foliowego i witaminy B12 z homocysteiny, tworząc S-adenozylo-homocysteinę, co umożliwia płynne zachodzenie pełnego cyklu metylowego.

Usprawnianie metylacji powinno stanowić kluczowy aspekt układania planu suplementacyjnego, badania wykazują bowiem, że już ponad połowa społeczeństwa ma problem z funkcjonowaniem tego procesu. Genezy zaburzeń metylacyjnych dopatruje się w wysokim stopniu przetworzenia żywności, ale też stwierdza się, że coraz większy odsetek ludzi ma posiada mutację genu MTHFR, będącego regulatorem metylacji.

Zdrowie układu nerwowego
Największe korzyści z suplementacji SAMe płyną wobec układu nerwowego. Wykazano, że S-adenozylo-metionina działa zarówno neuroprotekcyjnie, jak i terapeutycznie wobec dysfunkcji psychicznych, ma bowiem wpływ na cyrkulację prekursora jednego z najważniejszych neurotransmiterów, acetylocholiny. Ze względu na zdolność do pokonywania bariery krew-mózg, SAMe stymuluje konwersję nikotynamidu do N-metyl-nikotynamidu, który hamuje usuwanie choliny (prekursora ACh) z tkanek układu nerwowego.

Powyższy mechanizm odgrywa niezwykle istotną rolę w regulacji samopoczucia. Badania wykazują, że suplementacja SAMe przekłada się na poprawę samopoczucia u osób zdrowych psychicznie. Jeszcze bardziej spektakularne efekty osiąga się u osób z zaburzeniami emocjonalnymi, szczególnie na tle depresyjnym. Tu wskazuje się S-adenozylo-metioninę jako niezwykle skuteczną, a jednocześnie w pełni bezpieczną metodę terapii.

Nie mniej efektywne jest wykorzystanie SAMe w terapii chorób neurodegeneracyjnych. Badania wskazują na znaczną poprawę stanu pacjentów cierpiących na chorobę Alzhaimera, Parkinsona, a nawet stwardnienie rozsiane. Efekty te wiązane są ze zdolnością S-adenozylo-metioniny do zwiększania poziomu międzykomórkowego enzymu katecholo-O-metylotransferazy, której zbyt niski poziom zaburza metabolizm katecholamin, działając toksycznie wobec komórek nerwowych.

Badania wykazują również korzyści z suplementacji SAMe u zdrowych osób, nie tylko w celach neuroprotekcyjnych. Regularna suplementacja przyczynia się do wzrostu stężeń fosfokreatyny oraz obniżenia poziomu beta-nukleozydów, co daje efekt w postaci poprawy zdolności poznawczych.

Terapeutyczne działanie wobec kości i stawów
S-adenozylo-metionina stanowi również kompleksowe wsparcie układu ruchu. Przyczynia się do zwiększenia gęstości tkanki chrzęstnej, stymulując syntezę proteoglikanów – białek konstrukcyjnych chrząstek stawowych. Ponadto, wykazuje istotne działanie terapeutyczne w fibromialgii, czyli niezapalnym reumatycznym zapaleniu tkanek miękkich. Jest jedną z najbardziej efektywnych metod leczenia bólów reumatycznych, stanowiąc bezpieczniejszą alternatywę dla popularnych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, mając jednocześnie taką samą siłę działania. S-adenozylo-metionina wykazuje również zdolność do redukcji bólu w zapalenych schorzeniach kości i stawów.

Redukcja stresu oksydacyjnego
SAMe wykazuje też zdolność do znacznego nasilenia syntezy glutationu (GSH), przekładając się na zwiększenie jego stężenia zarówno we krwi obwodowej (poprzez nasilenie wysycenia nim erytrocytów), jak i tkankach tworzących najważniejsze narządy. Tu wskazuje się głównie dwa organy, szczególnie podatne na zwiększenie poziomu GSH: mózg i wątrobę. W pierwszym z nich glutation zapobiega neurotoksycznemu działaniu wolnych rodników, wspierając neuroprotekcyjne działanie SAMe. W wątrobie, pełni funkcje detoksyfikacyjne, a redukcja stresu oksydacyjnego pod wpływem GSH pozwala na znaczną regenerację tego niezwykle ważnego narządu.

Podwyższenie stężenia glutationu w całym ciele ciągnie za sobą również kaskadę korzyści płynących z całościowej redukcji ilości wolnych rodników, takich jak opóźnienie procesów starzenia się, zwiększoną wydolność mitochondriów, czy obniżone ryzyko rozwoju choroby nowotworowej. GSH, jako silny przeciwutleniacz, zapobiega też mutacjom genetycznym oraz umożliwia płynną, niezaburzoną ekspresję genów w komórkach.

Wsparcie układu krwionośnego
Suplementacja S-adenozylo-metioniną ma również wpływ na zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Biorąc udział w przemianach homocysteiny, ułatwia jej neutralizację, co zmniejsza ryzyko powstawania uszkodzeń łożyska krwionośnego, będących pierwotną przyczyną rozwoju miażdżycy. Badania wykazują również zdolność SAMe do regulacji ciśnienia tętniczo-żylnego oraz poprawy przepływu krwi u osób zmagających się z lokalnymi ograniczeniami krążenia.

Redukcja stanów zapalnych
S-adenozylo-metionina wykazuje też zdolności immunostymulujące poprzez wpływ na poziom cytokin TNF-α oraz interleukiny 1. Są to białka stymulujące proces zapalny w organizmie i wytwarzanie białek ostrej fazy. SAMe działa jako ich inhibitor, co daje efekt w postaci redukcji stanów zapalnych w ustroju.

Podsumowując, RAW SERIES SAMe to suplement, który dostarcza jednego z najbardziej pożądanych w organizmie związków, będącego substratem w wielu reakcjach kluczowych dla poprawnego funkcjonowania wszystkich układów. Biorąc pod uwagę wszechstronność efektów S-adenozylo-metioniny, korzyści z jej przyjmowania odczuje zdecydowana większość z nas. Szczególną uwagę SAMe powinny poświęcić osoby borykające się z zaburzeniami psychicznymi oraz problemami z metylacją (również tymi wynikającymi z mutacji genu MTHFR).

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)

Skład

Wielkość opakowania: 50gPorcja jednorazowa: 400mgIlość porcji w opakowaniu: 125
w 1 porcjizawartość%ZDS
S-Adenozylometionina (SAMe)400 mg-
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Soplówka jeżowata (Lion’s Mane) – grzyb na zdrowie.

Soplówka jeżowata (Lion’s Mane) – grzyb na zdrowie.

Soplówka jeżowata (Lion’s Mane) to jadalny grzyb posiadający wiele zalet zdrowotnych. Jest to nootropowy produkt z grupy...

czytaj więcej

Biohacking – przewodnik dla początkujących

Biohacking – przewodnik dla początkujących

Biohacking, definiowany jako ulepszanie swojego życie poprzez łączenie wpływu nauki, technologii i natury, szybko zajmuje czołowe miejsce...

czytaj więcej

Wpływ ekspozycji na słońce w porównaniu z doustną suplementacją witaminy D3

Wpływ ekspozycji na słońce w porównaniu z doustną suplementacją witaminy D3

Niedobór witaminy D wiąże się z wieloma chorobami. Jednak optymalne strategie poprawy poziomu witaminy D, szczególnie w populacjach...

czytaj więcej

Kebab – ile to kalorii?

Kebab – ile to kalorii?

Każdemu z Nas zdarzy się co jakiś czas spożyć fast-foody. Są to burgery, zapiekanki, kebaby, pity i różne inne przekąski. O ile z kanapką z McD. nie ma...

czytaj więcej

Mimetyki insuliny – regulacja gospodarki cukrowej

Mimetyki insuliny – regulacja gospodarki cukrowej

Mimetyki insuliny są to środki, które naśladują działanie insuliny, powodując tym samym obniżenie poziomu cukru we krwi. Zwiększają one wrażliwość...

czytaj więcej

Prędkość vs tarcie, czyli czego nauczyłem się od Scota Mendelsona

Prędkość vs tarcie, czyli czego nauczyłem się od Scota Mendelsona

Prędkość a tarcie – czym się różnią i w jaki sposób wykorzystać tarcie do budowania wyniku? Wielu z Was zapewne kojarzy metodę Dynamic Effort lub...

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027