Wyprzedaż UK Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Pregnenolone 25mg loz. Pregnenolone 25mg loz. 25mg 60 loz.
Source Naturals
49,00 zł
Magazyn: eu

Pregnenolone 25mg loz.

Wszystkie warianty:

od 3 sztuk tylko: 48,02 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 100g
49,00 zł z VAT
0,82 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Naturalny, bioidentyczny hormon
  • Prekursor do hormonów płciowych
  • Pomaga przy „zmęczeniu nadnerczy”
  • Chroni neurony przed degeneracją
  • Pozytywnie wpływa na kondycję mentalną
  • Korzystnie wpływa na pamięć i zdolności poznawcze
  • Może poprawiać jakość snu
  • Działa przeciwdepresyjnie
  • Redukuje stres i uspokaja
  • Pyszny, wiśniowy smak

Source Naturals Pregnenolone to suplement diety zawierający 25 mg pregnenolonu w każdej pastylce. Ten suplement jest w postaci smacznych, wiśniowych pastylek do ssania.

Pregnenolon - związek o budowie steroidowej, wytwarzany z cholesterolu z udziałem enzymu 20,22-desmolazy zlokalizowanego w mitochondriach. Jest prekursorem do wszystkich hormonów płciowych. Określany jest mianem neurosteroidu, gdyż wykazuje bezpośrednią aktywność w układzie nerwowym. Produkowany jest głównie w gonadach, nadnerczach i mózgu.

Działanie neurosteroidów
Do tej grupy hormonów zaliczamy cały pakiet steroidów wytwarzanych z pregnenolonu: siarczan pregnenolonu, allopregnanolon, dehydroepiandrosteron, siarczan dehydroepiandrosteronu i progesteron. Na układ nerwowy wpływają głównie przez modulację receptorów glutaminianu oraz gabaergicznych, a także przez reakcję z receptorami sigma.

Metabolity pregnenolonu są allosterycznymi modulatorami receptorów GABA(A), przez co mogą nasilać działanie tego hamującego neuroprzekaźnika. Skutkuje to większym spokojem i relaksem, lżejszym odczuwaniem stresu oraz mniejszym napięciem mięśniowym.

Pregnenolon działa neuroprotekcyjnie, a więc chroni układ nerwowy przed niebezpieczeństwami na które go narażamy każdego dnia. Neurony zabezpieczane są między innymi przed śmiercią spowodowaną nadmiernym pobudzeniem i zbyt wysokim wzrostem stężenia jonów wapniowych w ich wnętrzu, co przypisuje się nasilonej działalności glutaminianu. Ten mechanizm nazywamy ekscytotoksycznością, czyli śmiercią komórki przez nadmierną stymulację.

Uzupełnieniem tego mechanizmu jest inicjowany pregnenolonem wzrost neurotroficznego czynnika BDNF, który stymuluje neurogenezę i działa przeciwdepresyjnie.

Jeden z metabolitów – allopregnanolon, wpływa na aktywność obszarów mózgu, którym przypisuje się kontrolę nad emocjami, głównie ciała migdałowatego. Zahamowanie aktywności tego obszaru i poprawa jego komunikacji z pozostałymi rejonami mózgu pozwala na spłycenie złości i agresji oraz ograniczeniu impulsywności.

Warto wspomnieć również o działaniu terapeutycznym w wybranych jednostkach chorobowych. Dobrze znana jest skuteczność pregnenolonu w leczeniu schizofrenii oraz choroby dwubiegunowej. Pewne przesłanki wskazują także na korzyści suplementacji pregnenolonem w przypadku autyzmu u osób dorosłych. Obniżone stężenia tego neurosteroidu stwierdza się także u osób zmagających się z zaburzeniami depresyjnymi.

Wsparcie pracy nadnerczy
Coraz częściej podnosi się temat niewydolności tego gruczołu, co wynika z ogromu stresu w codziennym życiu przeciętnego człowieka. Przewlekłe stymulowanie komórek nadnerczy do produkcji kortyzolu może finalnie doprowadzić do wyhamowania tego procesu, co z kolei obniża stężenie tego kortykosteroidu poniżej dopuszczalnych norm. Skutkuje to przewlekłym zmęczeniem, brakiem energii do życia, niezdolnością do wysypiania się, zawrotami głowy. Kortyzol jest także czynnikiem przeciwzapalny, a więc po jego spadku stany zapalne mogą zapanować nad osłabionym organizmem.

Pregnenolon jest prekursorem do kortyzolu i DHEA, dzięki czemu pozwala utrzymać te dwa ważne hormony we właściwych zakresach. Warto zatem rozważyć suplementację gdy podejrzewamy u siebie spadek wydolności nadnerczy, by je nieco odciążyć.

Profilaktyka zdrowotna w zaawansowanym wieku
Wraz z postępującym wiekiem, hormony płciowe ulegają supresji. Zbyt niskie poziomy hormonów z kolei negatywnie odbijają się na jakości życia i zdrowiu, zarówno kobiet jak i mężczyzn.

W przypadku kobiet doskonałym przykładem jest menopauza, która początkuje spadek hormonów płciowych i wynikające z tego liczne zaburzenia. Ten stan zdecydowanie sprzyja decyzji o substytucji hormonalnej, z czego zastosowanie pregnenolonu zamiast gotowych, finalnych hormonów kobiecych wydaje się być bardziej uniwersalną metodą, ponieważ organizm sam decyduje w kierunku których hormonów poprowadzić ścieżki metaboliczne.

Dojrzali mężczyźni nierzadko zmagają się z niskim poziomem testosteronu, co może prowadzić do pewnych niekomfortowych sytuacji. Pregnenolon może konwertować do androgenów, DHEA i testosteronu, dzięki czemu pozwala mężczyźnie powrócić do młodzieńczych sił witalnych.

Wzrost hormonów płciowych, głównie testosteronu i estradiolu sprzyja zdrowiu kości, co jest szczególnie ważne u osób starszych, które często mają większe ryzyko złamań. Utrzymywanie optymalnych stężeń hormonów sprzyja zachowaniu wysokiej gęstości mineralnej kości.

Podsumowując, Source Naturals Pregnenolone polecany jest szczególnie osobom zmagającym się z problemami polegającymi na przewlekłym zmęczeniu, niskiej jakości snu, nadmiarze stresu oraz niepokoju. Może być pomocny jako uzupełnienie terapii w zaburzeniach depresyjnych oraz innych chorobach psychicznych.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)
Skład
Wielkość opakowania: 60 pastylekPorcja dzienna: 1 pastylkaIlość porcji w opakowaniu: 60
w porcji (1 pastylka)zawartość%ZDS
Pregnenolon25 mg**
Pozostałe składniki

Mannitol, sorbitol, hydroksypropylometyloceluloza, naturalny smak wiśniowy, guma celulozowa modyfikowana, krzemionka, kwas stearynowy, stearynian magnezu

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Najlepsze spalacze tłuszczu zawierają w składzie szereg ciekawych substancji, jedne z nich działają skutecznie w walce z...

czytaj więcej

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Sportowcy zawsze szukają kolejnych rewolucyjnych suplementów, który poprawi ich wyniki sportowe i zapewni im chociażby minimalną...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

W jaki sposób można zwiększyć wynik w wyciskaniu RAW za pomocą Board Press, czyli wyciskania do deski? Czy taka metoda treningowa sprawdzi się w formule bez...

czytaj więcej

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

Wiele osób pyta mnie o to ile węglowodanów mogą jeść na diecie ketogenicznej oraz LCHF. Oczywiście jak zawsze...

czytaj więcej

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

Trądzik jest często występującą chorobą skóry, która dotyka blisko 10% światowej populacji (1). Wiele...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027