Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Beta Energy Beta Energy 420g
Ihs
79,00 zł
Magazyn: eu

Beta Energy 420g

Ihs

od 3 sztuk tylko: 77,42 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 600g
79,00 zł z VAT
0,47 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Przyspiesza budowę suchej masy mięśniowej
  • Redukuje zakwasy i przyspiesza regenerację
  • Wzmacnia pracę mięśni do maksimum
  • Aż 4500 mg beta-alaniny w porcji
  • Zawiera witaminę B6 i magnez

IHS Beta Energy to przedtreningowy suplement diety dedykowany szczególnie sportowcom siłowo–wytrzymałościowym. Zbilansowany skład pozwala zmaksymalizować wydolność fizyczną i ograniczyć potreningowy ból mięśni.

Główny składnik preparatu – beta–alanina, to aminokwas budujący białka, wytwarzany zarówno w wątrobie jak i dostarczany z dietą. Razem z L-histydyną tworzy dipeptyd – karnozynę, który buforuje pH mięśni, przyczyniając się do opóźnienia wystąpienia zmęczenia, poprawy kondycji oraz szybszej budowy czystej masy mięśniowej.

Magnez to makroelement, którego największym magazynem w organizmie są kości, mięśnie i tkanki miękkie. Wspomaga organizm wielowymiarowo, nie bez powodu jest więc nazywany „pierwiastkiem życia”. Przyczynia się m.in. do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz redukcji zmęczenia.

Witamina B6 to ogólna nazwa 6 organicznych pochodnych pirydyny. Jest rozpuszczalna w wodzie, a po wchłonięciu gromadzi się głównie w mięśniach i wątrobie. Jako koenzym reguluje przemiany aminokwasów, bierze udział w tworzeniu erytrocytów, wspomaga odporność i funkcje układu nerwowego. 

Maksymalizacja pracy mięśni
Podczas intensywnego wysiłku fizycznego, gdy organizm nie nadąża z dystrybucją tlenu, dochodzi w mięśniach do anaerobowej hydrolizy ATP. Skutkuje to nagromadzeniem kationów wodorowych i zakwaszeniem mięśni, prowadząc m.in. do zmniejszenia produkcji ATP. Oprócz tego, początkującym sportowcom często doskwierają bolesne zakwasy – skutek mikrouszkodzeń włókien mięśniowych, które zmuszają do przerwy w ćwiczeniach.

Produkty z beta-alaniną stosowane systematycznie zwiększają poziom karnozyny w mięśniach, która utrzymuje pH w optymalnym zakresie. Dzięki temu zmęczenie przychodzi później, mięśnie mogą dłużej pracować, a regeneracja powysiłkowa następuje znacznie szybciej.

Magnez na prawidłowym poziomie
O suplementacji magnezu należy pamiętać wykonując intensywny wysiłek, ponieważ utrata wody pociąga za sobą utratę elektrolitów. Hipomagnezemia objawia się bolesnym skurczem mięśni i zaburzeniem koordynacji, przez co trening może skończyć się kontuzją.

Nie naraża na niedobór wit. B6
Porcja suplementu pokrywa aż 357% dziennego zapotrzebowania na witaminę B6. Jest to ważne, ponieważ dieta z dużą ilością białka zwiększa zapotrzebowania na tę witaminę.

Podsumowując, IHS, Beta Energy to suplement diety, polecany dla osób chcących poprawić swoje wyniki treningowe i wspomóc regenerację. Prosty skład oparty o beta-alaninę jest nie tylko skuteczny, ale i bezpieczny dla zdrowia.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)

Skład

Wielkość opakowania: 420 gPorcja jednorazowa: 2,5 gIlość porcji w opakowaniu: 168
w porcji (2,5 g)zawartość%ZDS
Beta-Alanina2250 mg*
L-Histydyna200 mg*
Cytrynian Magnezu50 mg13%
Witamina B6 (Chlorowodorek pirydoksyny)5 mg375%

Pozostałe składniki

Aromat owocowy, substancja słodząca: sukraloza.

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Beta-alanina

Informacja

Beta-alanina (β-alanina) należy do β-aminokwasów (tej samej grupy do której należy I-alanina, lecz o różnych właściwościach chemicznych). W połączeniu z histydyną tworzy β-alanylo-L-histydynę (karnozynę) związek wykazujący właściwości antyoksydacyjne, chelatujące i buforujące. Karnozyna obniża poziom jonów wodorowych w komórce i pozwala na przedłużanie wysiłku, większą wydolność siły i wytrzymałości oraz wpływa na odnowę biologiczną po wysiłku. Beta-alanina dostępna jest w postaci monopreparatów oraz zaawansowanych preparatów aminokwasowych, stacków kreatynowych, boosterów azotowych.

Histydyna

Informacja

Histydyna jest jednym z 22 aminokwasów wchodzących w skład białka, który w zależności od źródła informacji określany jest jako "względnie egzogenny" lub "egzogenny". Wymagana dawka tego aminokwasu jest bardzo niewielka, a przy tym należy dodać, że rolę w zaspokajaniu zapotrzebowania na niego może odgrywać również mikroflora jelitowa.

Histydyna jest prekursorem karnozyny, a więc dipeptydu posiadającego właściwości antyoksydacyjne i buforujące. Zwiększenie dawki karnozyny w mięśniach jest skutecznym sposobem na zwiększenie siły i wytrzymałości, jak również na przyspieszenie regeneracji po wysiłku fizycznym, a więc poprawy wskaźników, które mają niebagatelne znaczenie zwłaszcza w przypadku osób regularnie uprawiających sport, w tym sportowców zawodowych.

Oferta preparatów zawierających histydynę jest dość mocno ograniczona, aminokwas ten jest głównie dodawany do niektórych suplementów stosowanych przed i/lub po treningu oraz suplementów aminokwasowych. Należy jednak zaznaczyć, iż występuje ona również w postaci naturalnej w pokarmach bogatych w białko, a więc przede wszystkim w mięsie, jajach i nabiale, a także w odżywkach białkowych.

Histydyna jest aminokwasem glukogennym, czyli może zostać przekształcona w organizmie w glukozę. Bierze ona również udział w syntezie białek, w tym hemoglobiny.

Dawkowanie: Brak precyzyjnych danych, aczkolwiek jak już zostało to nadmienione powyżej – wymagana dawka tego aminokwasu jest bardzo niewielka.

Cytrynian magnezu

Informacja

Cytrynian magnezu jest to sól magnezu i kwasu cytrynowego. Stanowi jedną z najlepiej przyswajalnych form magnezu, który pełni wiele istotnych funkcji w organizmie. Odpowiada między innymi za prawidłowe działanie układu nerwowego, immunologicznego, czy mięśniowego.

Magnez posiada działanie uspokajające poprzez zmniejszanie pobudliwości komórek nerwowych. Dzięki wprowadzeniu tego pierwiastka do diety, potencjalnie można zatem poprawić jakość snu, czy też zredukować poziom stresu.

Korzystny wpływ na układ krwionośny to kolejna z cech magnezu. Zapobiega on bowiem nadciśnieniu oraz odkładaniu się cholesterolu w ścianach naczyń krwionośnych (tętnic), dzięki czemu może zapobiegać chorobom związanym z układem krwionośnym.

Magnez odgrywa również znaczącą rolę w procesie skurczu mięśnia, a więc wpływa na działanie całego układu mięśniowego. Bierze też udział w prawidłowej syntezie białka, procesie podziału komórek oraz w prawidłowym przebiegu metabolizmu energetycznego. Pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów i kości oraz całościowej elektrolitowej równowagi w organizmie.

Witamina B6

Informacja

Witamina B6 (pirydoksyna, pirydoksal, pirydoksamina) jest rozpuszczalna w cieczach. Bierze udział w metabolizmie białek, tłuszczów i węglowodanów. Poprzez obniżenie poziomu tłuszczu we krwi nie pozwala na odkładanie się ich w organizmie. Jest pomocna przy wchłanianiu magnezu i witaminy B­12­ (kobalaminy). Działa przeciwskurczowo na mięśnie i przeciwzapalnie w bólach stawów. Działa przeciwmiażdżycowo. Zapewnia efektywną pracę mózgu. Zwiększa energię podnosząc wigor człowieka. Zapotrzebowanie na witaminę B­6­ zwiększa się w okresie ciąży i karmienia piersią niemowląt. W produktach naturalnych znajduje się: drożdżach, jajach, kiełkach pszenicy, mięsie (wątroba), otrębach pszennych, orzechach, orzeszkach arachidowych, soi. Istnieje hipoteza, że może być syntetyzowana przez bakterie jelitowe.

Niedobór witaminy B6 powoduje zaburzenia przemiany białek, spadek limfocytów we krwi , powoduje uczucie ospałości i potęguje zmęczenie.

Dawkowanie: 1,5–2,5 mg na dobę (zwiększone zapotrzebowanie podczas ciąży i laktacji).

Chlorowodorek pirydoksyny

Informacja

Co to jest za składnik chlorowodorek pirydoksyny?

Chlorowodorek pirydoksyny jest podstawową, najpowszechniej stosowaną formą witaminy B6 w suplementach i wzbogacanej żywności. Jest witaminą rozpuszczalną w wodzie. W organizmie konwertuje do aktywnej formy witaminy – fosforanu pirydoksalu.

Witamina B6 jest kofaktorem wielu reakcjach enzymatycznych. Uczestniczy w produkcji wielu neuroprzekaźników, takich jak GABA, serotonina i katecholaminy oraz bierze udział w metabolizmie aminokwasów, węglowodanów i lipidów. Jest czynnikiem ważnym dla procesu tworzenia czerwonych krwinek i hemoglobiny, a jej niedobór może być jednym z faktorów leżących u podłoża anemii. Witamina ta przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz jest ważna dla utrzymania dobrego samopoczucia i kondycji psychicznej. Jej obecność wspiera rozkład prozapalnej homocysteiny do cysteiny i dalszych metabolitów, dzięki czemu może zmniejszać ryzyko miażdżycy i incydentów kardiologicznych.

Chlorowodorek pirydoksyny znaleźć w można w składzie wielu kompleksów witamin B oraz preparatów witaminowo-mineralnych dostępnych w ofercie sklepu muscle-zone.pl

Ostatnio na blogu

KAWA KULOODPORNA, CZYLI MOC OLEJU MCT

KAWA KULOODPORNA, CZYLI MOC OLEJU MCT

Od jakiegoś czasu dość popularna stała się tzw. kawa kuloodporna (BPC Bulletproff Coffee), czyli kawa z dodatkiem tłuszczu, ale...

czytaj więcej

1-5-10, czyli siła i masa w jednym!

1-5-10, czyli siła i masa w jednym!

Metoda na masę i siłę, czyli periodyzacja równoległa w praktyce. Jeśli kojarzycie Wodyna, to zapewne znacie jego autorską metodę 15-10-5, za pomocą...

czytaj więcej

Kebab – ile to kalorii?

Kebab – ile to kalorii?

  Każdemu z Nas zdarzy się co jakiś czas spożyć fast-foody. Są to burgery, zapiekanki, kebaby, pity i różne inne przekąski. O ile z kanapką z McD....

czytaj więcej

Wysoki poziom homocysteiny – jak sobie z nim radzić?

Wysoki poziom homocysteiny – jak sobie z nim radzić?

Powinniśmy zacząć od tego czym jest homocysteina. To aminokwas siarkowy, który powstaje w naszym organizmie w wyniku demetylacji aminokwasu...

czytaj więcej

Dlaczego warto suplementować cytrynian potasu?

Dlaczego warto suplementować cytrynian potasu?

Potas to minerał występujący w wielu produktach spożywczych, który ma kluczowe znaczenie dla zdrowia człowieka. Wraz z sodem,...

czytaj więcej

Jaki magnez wybrać? – Najlepsze formy magnezu!

Jaki magnez wybrać? – Najlepsze formy magnezu!

Magnez jest ostatnio suplementem niezwykle forsowanym w marketingu. Co rusz powstają kolejne reklamy, zapewniające o coraz większej bioretencji,...

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy

MZKatalog - polecani trenerzy

MZKatalog - polecane kluby

Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027