Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Amino Charger Amino Charger 360g
Nutrex
105,00 zł
Magazyn: eu

Amino Charger 360g

od 3 sztuk tylko: 102,90 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 500g
105,00 zł z VAT
3,50 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Zawiera BCAA w idealnej proporcji 2:1:1
  • Dostarcza niezbędnych elektrolitów
  • Wspomaga utrzymanie gospodarki wodnej
  • Redukuje potreningową bolesność mięśni
  • Niweluje potreningowe uszkodzenia mięśni
  • Wspiera wzrost siły i masy mięśni
  • Promuje anabolizm i syntezę białek
  • Ogranicza katabolizm tkanki mięśniowej
  • Przyczynia się do lepszej regeneracji

Nutrex Amino Charger + Hydratation jest prawdziwą perełką w kategorii produktów aminokwasowych zawierających BCAA. Suplement nie tylko zasila organizm w skuteczną i klinicznie udowodnioną dawkę aminokwasów rozgałęzionych, ale również zaopatruje w niezbędne elektrolity.

W celu w wspomagania rozwoju siły masy mięśniowej i regeneracji, każda porcja dostarcza 6g BCAA oraz taurynę wraz z silnie antykatabolicznym MGG. Specjalnie zaprojektowany kompleks składników hydratacyjnych, w którego skład wchodzą chelatowane minerały Albion® charakteryzujące się wysoką przyswajalnością i biodostępnością, pomaga utrzymać intensywność treningu nawet w najtrudniejszych warunkach.

Organizm człowieka nie jest w stanie przyswoić minerałów nieorganicznych w ich pierwotnej postaci i dlatego aby je odpowiednio wykorzystać, musi przekształcić je w postać organiczną, którą będzie mógł łatwo zabsorbować. W układzie pokarmowym muszą zatem zadziałać mechanizmy zamiany cząsteczek nieorganicznych w formy organiczne, które będą mogły być wchłonięte i spożytkowane. Zjawisko to określamy chelatacją, a jego wynik chelatem. Biodostępność pierwiastków chelatowanych jest dużo wyższa niż preparatów tradycyjnych.

Otoczenie układu pokarmowego nie jest doskonałym miejscem dla sprawnego zachodzenia procesu naturalnej chelatacji, ponieważ istnieje mnóstwo przyczyn, które go zakłócają, m.in. konserwanty, barwniki, jony. Chelaty ALBION® zawarte w Nutrex Amino Charger + Hydratation to pewność wysokiej przyswajalności i biodostępności składników mineralnych.

Elektrolity zawarte w preparacie (wapń, fosfor, magnez, sód, potas) to chelatowane minerały ALBION®, które wykazują doskonałą biodostępność i absorpcję bez powodowania nieprzyjemnych dolegliwości żołądkowych, co skutkuje szybkim uzupełnieniem utraconych podczas wysiłku elektrolitów. Warto dodać, że minerał jest uwalniany z chelatu tylko w momencie, kiedy jest potrzebny, w przeciwnym wypadku zostaje wydalany w niezmienionej formie, dlatego też nie ma możliwości jego przedawkowania.

BCAA (aminokwasy rozgałęzionych łańcuchach) biorą udział w metabolizmie energetycznym podczas wysiłku fizycznego, jako substrat w glukoneogenezie. Dowiedziono, że przyjmowanie BCAA przed i po treningu przynosi korzystne efekty pod postacią niwelowania uszkodzeń mięśni spowodowanych uprawianiem ćwiczeń, a także przyczynia się do promowania syntezy białek mięśniowych. Produkt dostarcza wysoce skuteczną dawkę L-leucyny, L-izoleucyny i L-waliny, która w stosunku 2:1:1 zapewnia skuteczną pomoc w optymalnym wzroście tkanki mięśniowej i jej regeneracji.

Tauryna bierze udział w wielu procesach fizjologicznych, m.in. w regulacji ciśnienia osmotycznego, pełni rolę neurotransmitera, ochrania komórki przed stresem oksydacyjnym, wykazuje działanie immunomodulujące, a także ma swój udział w prawidłowym funkcjonowaniu mięśnia sercowego. Uważa się, że suplementacja tauryną wspiera anabolizm organizmu, wzrost siły mięśniowej, zmniejsza spowodowaną treningiem bolesność mięśni, promuje wytrzymałość, wspomaga regenerację, a także poprawia koncentrację i wytrzymałość podczas treningu. W prezentowanym preparacie, tauryna spełnia głównie rolę składnika istotnego w regulacji gospodarki wodnej i elektrolitowej ustroju.

Dostępne dane kliniczne wykazują, że ta zaawansowana forma glutaminy z dołączonym magnezem i glicyną (MGG) charakteryzuje się wyższą stabilnością i lepszym podnoszeniem osoczowego stężenia glutaminy. Dzięki temu dochodzi zarówno do zwiększenia ochrony antykatabolicznej, jak i do promowania wzrostu masy mięśniowej i regeneracji mięśni w warunkach stresowych jakimi są intensywne sesje treningowe.

Sproszkowana woda koksowa jest jednym z najbogatszych źródeł naturalnie występujących elektrolitów, witamin, minerałów, pierwiastków śladowych, enzymów i przeciwutleniaczy. Razem z resztą komponentów suplementu, wspomaga organizm w prawidłowej regeneracji i dostarcza mu niezbędnych składników do prawidłowego funkcjonowania.

Podsumowując, Nutrex Amino Charger + Hydratation to suplement, który idealnie nadaje się do spożycia zarówno podczas treningu, jak i po treningu, a także w dowolnym momencie w ciągu dnia, w którym konieczne jest uzupełnienie najważniejszych aminokwasów i elektrolitów. Poprzez uzupełnienie lub wyrównanie strat elektrolitów, preparat umożliwia optymalne nawodnienie organizmu, dzięki zawartości BCAA, glutaminy i tauryny produkt przeciwdziała katabolizmowi i umożliwia lepszą regenerację. Wszystkie składniki ich dawki są w pełni jawne, dzięki czemu wiesz dokładnie, co otrzymujesz.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)

Skład

Wielkość opakowania: 360 gPorcja jednorazowa: 1 miarka (13,3g)Ilość porcji w opakowaniu: 30
w porcji (13,3 g)zawartość%ZDS
Kompleks elektrolitowy
Wapń (jako kompleks Calci-K cytrynian fosforu, wapnia i potasu)63mg6%
Fosfor (jako kompleks Calci-K cytrynian fosforu, wapnia i potasu)31mg3%
Magnez (jako chelaty TRAACS glicynian glutaminianu magnezu, TRAACS chlorek glinokrzemianu magnezu)62mg15%
Sód (jako chlorek sodu)( jako cytrynian trisodowy)200mg8%
Chlor (z chlorku sodu) (z chlorku potasu)230mg6%
Potas (jako kompleks Calci-K cytrynian fosforu, wapnia i potasu) (jako chlorek potasu)160mg5%
Klinicznie określona dawka BCAA 2:1:16g**
Leucyna3g**
Izoleucyna1,5g**
Walina1,5g**
Aminokwasowy kompleks hydratacyjny1,75g**
Tauryna1g**
Chelat glicynianu glutaminianu magnezu (MGG)500mg**
Sproszkowana woda kokosowa (organiczna)250mg**

Pozostałe składniki

Cosmic Burst: Kwas Jabłkowy, Kwas Cytrynowe, Naturalne i Sztuczne Aromaty, Cytrynian Sodu, Krzemionka, Chlorek Potasu, Sukraloza, Acesulfam K. Zawiera kokos. / Grape Apple: Kwas Jabłkowy, Kwas Cytrynowe, Naturalne i Sztuczne Aromaty, Cytrynian Sodu, Krzemionka, Chlorek Potasu, Sukraloza, Acesulfam K. Zawiera kokos. / Mangoberry Lemonade: Naturalne i Sztuczne Aromaty, Kwas Jabłkowy, Kwas Cytrynowy, Cytrynian Sodu, Krzemionka, Sukraloza, Acesulfam K. Zawiera kokos. / Peach Pineapple: Kwas Jabłkowy, Kwas Cytrynowy, Naturalne i Sztuczne Aromaty, Cytrynian Sodu, Krzemionka, Sukraloza, Acesulfam K. Zawiera kokos.

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Soplówka jeżowata (Lion’s Mane) – grzyb na zdrowie.

Soplówka jeżowata (Lion’s Mane) – grzyb na zdrowie.

Soplówka jeżowata (Lion’s Mane) to jadalny grzyb posiadający wiele zalet zdrowotnych. Jest to nootropowy produkt z grupy...

czytaj więcej

Biohacking – przewodnik dla początkujących

Biohacking – przewodnik dla początkujących

Biohacking, definiowany jako ulepszanie swojego życie poprzez łączenie wpływu nauki, technologii i natury, szybko zajmuje czołowe miejsce...

czytaj więcej

Wpływ ekspozycji na słońce w porównaniu z doustną suplementacją witaminy D3

Wpływ ekspozycji na słońce w porównaniu z doustną suplementacją witaminy D3

Niedobór witaminy D wiąże się z wieloma chorobami. Jednak optymalne strategie poprawy poziomu witaminy D, szczególnie w populacjach...

czytaj więcej

Kebab – ile to kalorii?

Kebab – ile to kalorii?

Każdemu z Nas zdarzy się co jakiś czas spożyć fast-foody. Są to burgery, zapiekanki, kebaby, pity i różne inne przekąski. O ile z kanapką z McD. nie ma...

czytaj więcej

Mimetyki insuliny – regulacja gospodarki cukrowej

Mimetyki insuliny – regulacja gospodarki cukrowej

Mimetyki insuliny są to środki, które naśladują działanie insuliny, powodując tym samym obniżenie poziomu cukru we krwi. Zwiększają one wrażliwość...

czytaj więcej

Prędkość vs tarcie, czyli czego nauczyłem się od Scota Mendelsona

Prędkość vs tarcie, czyli czego nauczyłem się od Scota Mendelsona

Prędkość a tarcie – czym się różnią i w jaki sposób wykorzystać tarcie do budowania wyniku? Wielu z Was zapewne kojarzy metodę Dynamic Effort lub...

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027