0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027

BaCognize® to nowatorski, opatentowany ekstrakt z naziemnych części Bakopy drobnolistnej (Bacopa monnieri), zaprojektowany przez firmę Verdure Sciences®. Ma wysoki profil bezpieczeństwa i jest znany z wyjątkowo silnych właściwości nootropowych. Opublikowane badania kliniczne z udziałem ludzi z różnych środowisk (m.in. studenci medycyny, zawodowi żołnierze, lekarze) potwierdziły korzystny wpływ BaCognize® na zdrowie poznawcze i samopoczucie psychiczne.

W badaniach naukowych udowodniono, że tylko niektóre glikozydy, obecne częściach naziemnych Bakopy drobnolistnej, są zdolne do wiązania się z receptorami serotoninowymi (5-HT1a, 5-HT2a i 5-HT3a), które mają istotny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie poznawcze. Większość standaryzowanych ekstraktów z Bacopa monnieri zawiera różne glikozydy, dlatego efekty ich stosowania nie są spektakularne.

Wykorzystując  wysokosprawną chromatografię cieczową (HPLC) firma Verdure Sciences® wyodrębniła z ziela Bacopa monnieri te glikozydy, które mają faktyczny wpływ na receptory serotoninowe. Zostały one nazwane SABG (serotonin-active bacopa glycosides). BaCognize® jest standaryzowany właśnie na te glikozydy.

BaCognize® poleca się osobom, którym szczególnie zależy na poprawie takich parametrów funkcji poznawczych jak pamięć, ostrość zmysłów, koncentracja, szybkość reakcji, odporność na stres.

Dawkowanie: w badaniach klinicznych stosowano dawkę od 300 mg do 600 mg na dobę.

BaCognize® to doskonałej jakości ekstrakt z ziela bakopy drobnolistnej (Bacopa monnieri L.), opatentowany i oferowany wyłącznie przez firmę Verdure Sciences®. Jest standaryzowany na określony rodzaj glikozydów – aktywnych biologicznie związków, które odpowiadają za unikalne właściwości ziela Bacopa monnieri. Ma wysoki profil bezpieczeństwa, został zbadany na obecność substancji zabronionych przez Światową Agencję Antydopingową (WADA). Ekstrakt ten cieszy się opinią skutecznego środka nootropowego, korzystnie wpływa na pamięć i funkcje poznawcze, wspomaga także zdrowie psychiczne. 

   Właściwości BaCognize®

Producent BaCognize® podkreśla, że ekstrakt został zaprojektowany w taki sposób, aby jak najbardziej efektywnie wspierał pamięć, koncentrację i funkcje kognitywne, a także pomagał zarządzać stresem i promował równowagę emocjonalną. Badania naukowe pokazują, że ziele bakopy drobnolistnej pozytywnie wpływa na hipokamp i wspiera centralny system nerwowy. Ekstrakt z rośliny może przyczyniać się do poprawy pamięci i wzmocnienia funkcji poznawczych. Ponadto chroni DNA, białka i lipidy przed uszkodzeniami oksydacyjnymi. 

   Unikalny profil glikozydów

Swoje wyjątkowe właściwości ziele Bacopa monnieri zawdzięcza glikozydom – organicznym związkom chemicznym. Wszystkie glikozydy są aktywne biologicznie, ale tylko niektóre z nich wykazują zdolność wiązania się z receptorami serotoninowymi (5-HT1a, 5-HT2a i 5-HT3a), a dzięki temu są w stanie realnie wpływać na funkcje poznawcze. 

Do identyfikacji glikozydów producent BaCognize® wykorzystał zaawansowaną technologię - wysokosprawną chromatografię cieczową (HPLC). Z ziela rośliny wyodrębniono jedynie te związki, które oddziałują na receptory serotoninowe. Nazwano je SABG (serotonin-active bacopa glycosides). Ekstrakt BaCognize® jest standaryzowany na ich zawartość, dlatego potencjalnie może działać silniej niż inne wyciągi z ziela Bacopa monnieri. 

    Co mówią badania naukowe?

Opublikowano kilka badań klinicznych, w których wykorzystano ekstrakt BaCognize®. Badano między innymi wpływ ekstraktu na funkcje poznawcze studentów medycyny (sześciotygodniowe, randomizowane badania kliniczne, kontrolowane placebo); wpływ ekstraktu na pamięć i funkcje poznawcze u zdrowych osób w podeszłym wieku (badanie z podwójnie ślepą próbą, kontrolowane placebo); wpływ ekstraktu na funkcje poznawcze człowieka (90-dniowe, randomizowane badanie z podwójnie ślepą próbą, kontrolowane placebo). We wszystkich badaniach uzyskano pozytywne efekty i nie odnotowano żadnych istotnych objawów niepożądanych. 

    Dawkowanie BaCognize®

BaCognize® nie jest lekiem a suplementem diety, dlatego nie ma oficjalnych wytycznych dotyczących dawkowania tego ekstraktu. Można jedynie sugerować się badaniami klinicznymi, w których stosowano dawkę od 300 mg do 600 mg ekstraktu na dobę.

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje